14.8 C
Bratislava

Ako outfitom zvýrazniť svoju siluetu?

- Reklama -

Všetky ženy sú krásne a jedinečné, od našich osobností po naše siluety. Ak prijmeme túto jedinečnosť, naša krása nebude mať hraníc. Tak ako osobnosť vieme podtrhnúť správaním, aj siluetu vieme vyladiť oblečením. Bez ohľadu na to, či máte hruškovitú, jablkovú alebo postavu v tvare presýpacích hodín, existujú triky, ako pomocou oblečenia zdôrazniť svoje najlepšie črty. Poďme sa teda spolu pozrieť, ako na to.

Poznajte svoju postavu

Predtým, než sa pustíte do nakupovania nových kúskov do svojho šatníka, je dôležité poznať svoj typ postavy. Medzi bežné typy postáv patria hruška, jablko, obrátený trojuholník, obdĺžnik a presýpacie hodiny. Každý z týchto typov má svoje špecifiká, na ktoré treba pri výbere oblečenia brať ohľad. Pozeráme sa hlavne na šírku určitých častí tela a ich pomer.

Jablko

Ak máte menej výrazný pás, väčšie prsia, široké ramená, výrazné brucho a štíhle nohy, patríte do tohto typu. Pozornosť preto ťaháte hlavne na vyniknutie vašich predností, ako sú pekné nohy a poprsie. S vhodným oblečením môžete vizuálne zoštíhliť aj váš pás. Preto sa môžete rozhodnúť pre dámske šaty s prestrihnutím v páse alebo nohavice s vysokým pásom. Nezabudnite ani na výrazné opasky a vertikálne prúžky, ktoré sú vašimi priateľmi. Siahajte po výstrihoch v tvare „V”, ktorý zvýrazní hornú časť tela a zoštíhli vašu postavu.

Hruška

Charakteristická je úzka horná časť tela s útlymi ramenami a pomerne široká dolná časť s väčšími stehnami. Niektoré hrušky môžu mať menšie prsia, zatiaľ čo iné majú objemnejšie stehná. Ženy v tejto kategórii majú na výber viacero možností. Dôležité je vyrovnávať proporcie postavy – zväčšiť hornú časť tela a opticky zmenšiť tú dolnú cez šikovné strihy oblečenia. Ak patríte medzi hrušky, vyberajte topy, ktoré opticky zväčšia hornú časť tela vďaka vypchávkam na ramenách, volánom, objemným rukávom. Boky a stehná zase oblečte do sukne v tvare A či jemne rozšírených nohavíc.

Presýpacie hodiny

Postava presýpacích hodín je známa svojimi proporčnými rozmermi. Ak máte úzky pás a vaše prsia sú podobne široké ako vaše boky, patríte sem. Tu sa zamerajte na spomínaný pás. Zaraďte do svojho šatníka dlhšie priliehavé šaty, nohavice s vysokým pásom alebo puzdrové sukne, ktoré obopnú vaše boky a podčiarknu pás. Vrchný diel na zvýraznenie pásu sú napríklad kabát s viazaním v páse, úzky top alebo crop top. Veľmi trendy look je práve kombinácia širokých nohavíc s vysokým pásom a priliehavého topu. Takýto jednoduchý ležérny outfit viete doplniť o zaujímavé dámske tenisky, ktoré by celému looku dodali osobnosť.

Jednoduchý ležérny outfit
Jednoduchý ležérny outfit / Zdroj: Ekateryna Zubal

Obrátený trojuholník

Táto postava sa veľmi podobá postave typu hruška, no proporcie sú opačné. To znamená široké ramená a úzke boky. Dôležité je vybrať topy s výstrihom v tvare V alebo okrúhlym výstrihom, ktorými dáte do popredia vaše krásne poprsie. Pri vyberaní spodného dielu sa môžete vyhrať vyberaním strihu. Voľte pokojne odvážnejšie strihy nohavíc s výraznými krivkami, napríklad cigaretové nohavice, chino nohavice, cargo nohavice, baggy alebo mom jeans.

Obdĺžnik

Tu ide o menej výrazné krivky v rámci pomerov, čiže široké ramená, menej výrazný zadok a pás. Hlavným cieľom by malo byť vytvoriť pás a vyvážiť nerovnováhu medzi ramenami a bokmi. Výberom topov s hlbším výstrihom alebo odhalenými ramenami nič nepokazíte, práve naopak, zvýrazníte hornú časť tela a opticky vytvoríte pás. Skvelou voľbou sú aj sukne v tvare písmena A alebo nohavice s vysokým pásom a širokým strihom, ktoré zase dokážu mierne zdôrazniť pás z druhej strany.

Sponzorovaný obsah
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články