14 C
Bratislava

Skvelé triky, vďaka ktorým budú vaše mikiny a svetre neustále krásne

- Reklama -

Prechodné obdobie je charakteristické tým, že si v ňom nielen pri pobyte v exteriéri musíme na seba vziať viac ako jednu vrstvu oblečenia. Odev, ktorý je z teplejších materiálov a poskytuje nášmu telu dokonalú ochranu pred chladom, vetrom, dažďom alebo snehom. Aj o kvalitu a plnohodnotné funkcie moderných alebo klasických textilných vlákien našich odevov sa však musíme riadne starať. V opačnom prípade môžeme na estetickú i ochrannú funkciu ošatenia zabudnúť.

Čo si predstaviť pod správnou starostlivosťou o takéto odevy? Aké kroky by ste mali pre zachovanie všetkých pôvodných vlastností týchto vecí podstúpiť?

Zvláštny materiál si vyžaduje zvláštnu starostlivosť

Svetre, moderné dámske mikiny a iné podobné tipy prechodného oblečenia sú vyrobené z rôznych špeciálnych prírodných a umelých vlákien, vďaka čomu poskytujú telu počas nepriaznivých vonkajších podmienok dokonalý komfort.

Avšak, čím univerzálnejší materiál oblečenia je, tým viac by ste si mali dať záležať na jeho údržbe a starostlivosti. Uvidíte, že pri správnom prístupe vám tento aj iný typ oblečenia vydrží a bude dobre slúžiť niekoľko sezón.

Rozhodujúce je aj správne uskladnenie oblečenia

Našli ste v obľúbenom obchode nádherný dlhý sveter a kardigan? Aby ste si radosť z tohto oblečenia užívali aj niekoľko nasledujúcich sezón a ušetrili pri ďalšom nákupe, dbajte po jeho nosení aj na správne uskladnenie v šatníku.

Nikdy sveter nevešajte, pretože sveter uložený vo visiacom stave sa ešte viac natiahne, ako keď ste ho mali na sebe naposledy. Oveľa lepšie je tieto položky oblečenia radšej pekne poskladať a uložiť na poličku.

Doprajte svojmu obľúbenému svetru oddych

Každodenné nosenie, aj keď je to váš obľúbený sveter z kvalitných materiálov, časom spôsobí, že stratí svoj tvar a niektoré jeho časti sa trením o rôzne povrchy viac opotrebujú a stenčia. Skúste preto svoje obľúbené kúsky oblečenia medzi sebou striedať, uvidíte, že to prospeje aj vašej psychike, pretože zmena je život a pomáha nám zvládať rôzne stereotypné situácie.

Dajte si pozor na správne pranie a sušenie

Ak vám pokyny na štítku svetra nehovoria inak, skúste ho prať ručne. Obzvlášť, ak je z väčšej časti vyrobený z vlny. Nájdite si vhodne veľkú nádobu, naplňte ju vlažnou vodou s obsahom mydla alebo iného špeciálneho pracieho prostriedku určeného na tento typ oblečenia.

Ak je to možné, počas prania otočte sveter naruby. Nepokúšajte sa sveter vyžmýkať veľkou silou. Buď ho nechajte prirodzene vyschnúť, alebo použite rolku uteráka na nasiaknutie prebytočnej vody.

Ak máte modernú práčku, vyberte si pre toto oblečenie konkrétny prací cyklus a potom využitie na šetrné sušenie profesionálnu Miele sušičku.

Uvidíte, že pri dodržaní týchto jednoduchých pravidiel vám bude oblečenie slúžiť veľmi dlho a zachová si svoju krásu.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články