20.5 C
Bratislava

Certifikát o očkovaní po 3. dávke

- Reklama -

Ako pridať certifikát o očkovaní po 3. dávke? Neprišiel ti certifikát po očkovaní alebo po prekonaní? Žiaľ certifikát ti na mail nepríde.

Podľa vyjadrenia NCZI si ho musíš do aplikácie stiahnúť. Na stiahnutie nových covid preukazov budeš potrebovať prístupový kód. Ten ti prišiel emailom alebo si ho vytvoríš na stránke Portál služieb NCZI. Potom postupuj podľa pokynov.

Certifikát o očkovaní

Okrem preukazov o očkovaní, budeš musieť manuálne stiahnúť nový certifikát aj v prípade, že si prekonal ochorenie COVID. Ani mne neprišiel na mail.

Postup stiahnutia nových preukazov

Stiahnuť a aktualizovať preukazy môžeš jednoducho podľa návodu. Otvor aplikáciu GreenPass, kde máš aspoň jeden preukaz. (1.) Klikni na Pridať pokiaľ chceš pridať nové. Zobrazí sa ti ponuka troch možností a klikni na (2.) Stiahnuť preukazy.

Ako stiahnuť preukazy
Ako stiahnuť preukazy / Zdroj: relife.sk

Prečítaj si a potvrď pokyny pre pridanie preukazov kliknutím na (3.) Rozumiem. Potom pridaj z emailu tvoj (4.) prístupový kód (ten je dlhší a skladá sa z alfanumerických znakov) a po zadaní ho potvrď. V ďalšom kroku budeš musieť zadať svoj (5.) Identifikátor – rodné číslo a to následne potvrdiť.

Stiahnuť preukaz po 3 dávke alebo po prekonaní
Stiahnuť preukaz po 3 dávke alebo po prekonaní / Zdroj: relife.sk

A to je všetko, buď sa ti pridajú nové preukazy, alebo sa zobrazí informácia, že nemáš k dispozícii žiadne nové preukazy a dáš tento proces (6.) zavrieť. A hotovo. Dúfam, že návod pomohol.

Preukaz po prekonaní alebo očkovaní
Preukaz po prekonaní alebo očkovaní / Zdroj: relife.sk

Verím, že pridať certifikát o očkovaní bol jednoduchý proces. Škoda, že v 21. storočí sa aktualizácia a pridanie nevykoná automaticky po prihlásení alebo aspoň kliknutím na jedno tlačidlo.

Zdroj: GreenPass, relife.sk Kurátor: Petrém
4.9/5 - (23 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články