20.5 C
Bratislava

EGLD kryptomena: Čo je Elrond? Ako kúpiť EGLD

- Reklama -

Elrond sa chce stať novodobým digitálnym zlatom. Elrond (EGLD kryptomena) je blockchain, ktorý využíva sharding na spracovanie veľkého množstva transakcií s nízkymi nákladmi. eGold je navrhnutý pre jeho obrovskú škálovateľnosť. Systém shardingu umožňuje rýchle spracovanie transakcií viacerými validátormi.

Token EGLD alebo Elrond eGold sa používa na transakcie, inteligentné zmluvy, odmeny za ich držanie. Tvrdia, že je schopný spracovať 15 000 transakcií za sekundu.

Kryptomena Elrond (EGLD) je nabitá odkazmi z Pána prsteňov, ako je Arwen (jeho virtuálny stroj na vývoj inteligentných zmlúv a Maiar (jeho platobná aplikácia). Elrond používa bezpečný mechanizmus konsenzu systému proof-of-stake.

Maiar je aplikácia, pomocou ktorej si môžeš eGold kúpiť. Aplikácia Maiar je spotrebiteľsky prívetivejšou blockchainovou platformou. Nižšie je screenshot z aplikácie v čase nákupov.

„Čím bol Bitcoin pre Cypherpunks a Ethereum pre vývojárov, bude Elrond pre jednoduchého používateľa internetu,“ napísal generálny riaditeľ Beniamin Mincu v blogovom príspevku z januára 2021.

Aplikáciu možno použiť na držanie tokenov EGLD a iných tokenov, na uskutočňovanie platieb a na vkladanie tokenov.

Vývojári spoločnosti Elrond vidia rok 2021 ako veľký skok vpred pre blockchain.

EGLD kryptomena
EGLD kryptomena / Zdroj: relife.sk

Vývojári, validátori a firmy využívajú Elrond na vybudovanie novej internetovej ekonomiky. Ako získať odmeny za uzamknutie svojich Elrond eGold (EGLD)? Svoje EGLD uzamkneš do inteligentnej zmluvy. Prispeješ k dosiahnutiu potrebného prahu ekonomickej bezpečnosti a získaš odmeny pri delegovaní alebo prevádzkovaní uzla validátora.

Maiar aplikácia
Maiar aplikácia / Zdroj: relife.sk

Cena EGLD sa mení rovanko často ako akákoľvek iná kryptomena. Za posledný rok vzrástla o viac ako 4200 %. Keď som ju nakupoval ja stála okolo 75 dolárov.

Elrond - cena EGLD
Elrond – cena EGLD / Zdroj: Coinmarketcap
Zdroj: relife.sk Kurátor: Petrem (@petermiskus)
4.9/5 - (29 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články