16.2 C
Bratislava

Koľko spánku potrebujú úspešní ľudia?

Môžete žiť podľa mantry „Spať budem, keď zomriem“, ale ak nechcete vyhorieť, tak to neodporúčame. Výskum hovorí, áno, viem, odporúča sa, aby dospelí ľudia spali sedem až deväť hodín. To vám umožní udržať zdravú rovnováhu a náladu, zlepšuje sa pamäť a dokonca ovplyvňuje vašu fyzickú výdrž a športový výkon.

Aj keď má deň len 24 hodín, nakoniec spíte len toľko, koľko potrebujete. Ako sa hovorieva „Čas sú peniaze“. Poďme sa pozrieť, koľko času venujú spánku niektorí z najúspešnejších ľudí.

Elon Musk

Spánkový režim Elona Muska: 01:00 – 07:00  (6 hodín)

Tim Cook
Spánkový režim Tima Cooka: 21:30 – 04:30  (7 hodín)


Tim Cook je generálny riaditeľ spoločnosti Apple a má viac „rozumný“ spánok. „Skoro do postele a skoro z nej“ sa zdá byť jeho mottom. Vstáva skôr, aby odpovedal na e-maily, trochu zacvičil a dostal sa do kancelárie.  Odporúča zamestnancom urobiť to isté! On má tendenciu byť v kancelárii prvý a ten posledný, ktorý odíde.

Toto sú spiace návyky niektorých veľmi úspešných ľudí. Zaujali vás niektoré z nich? Koľko hodín venujete spánku vy? Chcete spať menej, aby ste sa mohli viac realizovať počas dňa? Možno vám tieto informácie poskytnú nejakú inšpiráciu.

Zdroj: BusinessInsiderForbesEntrepreneur

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie