17.7 C
Bratislava

Aká je generácia Z?

- Reklama -

Generácia Z sú ľudia narodení po roku 2000. Ak si rodič, tak si si určite všimol, že vychovávaš iný typ detí, ako vychovávali rodičia teba – generácie baby boomu (1948 – 1963) alebo generácie X (1964 – 1978). Ak sú tvoje deti nalepené neustále  k obrazovkám tak je to úplne v poriadku. Treba to brať tak, ako to je. Nemeň ich na svoj obraz len preto, že ty si mal také či onaké detstvo. Vôbec ho nemusia zažiť také ako ty.

Pre generáciu Z nie je dnes ťažké riešiť niekoľko úloh naraz, nemajú predsudky voči rôznym rasám, etnikám a kultúram. Cédečká sú pre nich už zastarané. Priateľstvá im vznikajú aj na Instagrame, alebo iných sociálnych sieťach, ktoré ty ešte nepoznáš. Detské knižky si môžu čítať na elektronických čítačkách a pesničky počúvajú z mobilu. Telka je pre nich nuda. Vedia sa učiť aj sami prostredníctvom rôznych služieb ako napríklad YouTube.

Generácia Z
Generácia Z / Zdroj: Relife.sk
Zdroj: NickyPe z Pixabay

Je úplne bežné, že chcú vlastniť čím skôr mobil, mať streamovacie služby v mobile, debetnú kartu od online banky, digitálny fotoaparát, notebook a, samozrejme, Instagramové či TikTokové konto. Vďaka facebooku či službe WhatsApp vedia komunikovať s kamarátmi na druhom konci krajiny či dokonca sveta. Jednoducho žijú pre dnešok nie minulosť a tvoria našu budúcnosť. Neodrádzaj ich ak sa rozhodnú podnikať už na škole. Práve v tom čase majú najviac času a možností sa realizovať, tak ich motivuj a podporuj ich v tom. Samozrejme ty si také možnosti pravdepodobne nemal ako majú tvoje deti. Obdivuj ich odhodlanie, snahu a buď na nich hrdý. Aj keď sa ti nebude páčiť fotka nižšie vec, že konzumovanie informácii je iné ako v minulosti, ale moc sa nelíšia. 🙂

V minulosti to bolo podobné…

Konzum obsahu
Konzum obsahu / Zdroj: Pixabay
Zdroj: Relife, Pixabay
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články