14 C
Bratislava

Systém umelej inteligencie (AI) vytvára úchvatne, ale aj desivé obrázky

- Reklama -

Vďaka najnovším pokrokom v AI, môžeš z ničoho nič vytvárať aj fotorealistické obrazy. Potrebuješ iba AI Art Generator. Najlepšie na tom je, že nepotrebuješ mať žiadne umelecké cítenie ani technické zručnosti a talent. Tento článok je prehľadom najlepších nástrojov generátora umenia AI pre tvorbu obrázkov.

Spadla mi sánka, keď som po prvýkrát videl obraz. Bolo to desivé, no zároveň super.

Systém umelej inteligencie dokáže z textu vytvoriť obraz vysokej kvality. Všetko, čo musíš urobiť, je použiť generátor umenia AI a zadaním textu ti nástroj vytvorí obrázok.

AI Art generátor obrazkov

V tomto zozname sú aj platené nástroje.

Vytvorene metódou umelej inteligencie AI - jefflin Killer with mask dark smiling
Vytvorené metódou umelej inteligencie AI – Jefflin Killer with mask dark smiling. / Zdroj: AI
AI obrázok vytvorený metódou umelej inteligencie
AI obrázok vytvorený metódou umelej inteligencie / Zdroj: AI
Obrázok vygenerovaný metódou umelej inteligencie: The immortal Human with grey blue skin and brig
Obrázok vygenerovaný metódou umelej inteligencie: The immortal Human with grey blue skin and brig / Zdroj: AI
Umelá inteligencia - obrázok Pretty alien girl closeup headshot dimples long be
Umelá inteligencia – obrázok Pretty alien girl closeup headshot dimples long be / Zdroj: AI

NightCafe

Webstránka ťa privíta textovou výzvou, kde vložíš jednoduchý popis toho, čo chceš, aby AI namaľovala. Je to najpopulárnejší generátor umenia AI na trhu. Hovorí sa, že tento nástroj má viac algoritmov a funkcií na vytváranie umenia ako iné generátory umenia AI. Vyskúšať NightCafe.

DALL-E-2

DALL-E-2 je generátor obrázkov AI, pomocou ktorého môžeš vytvárať realistické obrázky a akýkoľvek druh digitálneho umenia. DALL-E 2 je model generovania obrazu AI vyvinutý spoločnosťou OpenAI, ktorá je tou istou spoločnosťou, ktorá vytvorila GPT-3. Podľa OpenAI môžeš DALL-E 2 použiť na navrhovanie produktov, vytváranie ilustrácií a dokonca aj vytváranie nových podnikateľských nápadov. Funkciou štetca môžeš zvýrazniť aj časť obrázka. Vyskúšať DALL-E-2.

MidJourney

MidJourney je ďalší populárny nástroj a môj najobľúbenejší. Má najlepšie kvalitu spracovania. Detaily a kvalita snímkov MidJourney sú niečo, čo si ešte nevidel. MidJourney poskytuje obmedzenú skúšobnú verziu (25 dopytov) a možnosť na zakúpenie plného členstva. Vyskúšať MidJourney.

Egypt sunset fantasy color
Obrázok AI: Egypt sunset fantasy color / Zdroj: AI pre relife.sk

Deep Dream Generator

Deep Dream využíva neurónové siete na generovanie obrázkov zo vzduchu. Tento nástroj umožňuje vytvárať digitálne umenie pomocou AI v priebehu niekoľkých sekúnd. Je potrebná registrácia a pre vyskúšanie máš k dispozícii niekoľko žetónov. Vyskúšať Deep Dream Generator.

Photosonic

Photosonic je generátor umenia AI, ktorý premení tvoju predstavivosť na digitálne umenie. Nástroj je rozsiahly a obrázky môžeš dať generovať dvoma spôsobmi. Zadajním textovej výzvy s popisom digitálneho umenia, ktoré chceš vytvoriť, alebo prevodom existujúceho obrázka na obrázok AI art. Vhodná pre blogerov a tvorcov obsahu. Vyskúšať Photosonic.

RunwayML

RunwayML používa modely strojového učenia na generovanie vysokokvalitných obrázkov na základe zadávania textu. Existuje veľa štýlov obrázkov, ktoré môžete použiť. Hlavným zameraním je však použitie AI na vytváranie animácií a úpravu videí. Pomocou tohto nástroja môžete napríklad odstrániť pozadie z akýchkoľvek klipov bez technológie zelenej obrazovky. Program je v štandarde zadarmo a má aj platené verzie. Vyskúšať RunwayML.

Ako funguje generátor umenia AI?

Algoritmy, ktoré poháňajú tieto umelecké generátory, sú tak masívne a zahŕňajú toľko šikovných algoritmov na pozadí, že by nemalo zmysel sa ani len pokúšať to tu vysvetliť. Zamerajme sa teda na objasnenie toho, ako fungujú generátory umenia AI z pohľadu používateľa.

Umelá inteligencia - Vytvorené metódou AI
Umelá inteligencia – Vytvorené metódou AI / Zdroj: AI

Obraz je generovaný algoritmom AI, ktorý vytvára jedinečný obrázok, ktorý najlepšie reprezentuje tvoju výzvu resp. popis (Obrázok nižšie: Rahu resort near river with bathtub sunset.). Z tohto dôvodu sa výsledky môžu líšiť a dokonca aj najmenšia zmena v tvojom zadaní, môže viesť k úplne inej množine generovaných obrázkov. Väčšina generátorov umenia AI používa na pozadí technológiu tretích strán. To znamená, že pod kapotou môže byť 20 rôznych spoločností, z ktorých každá používa presne rovnaký systém AI.

Pomocou metódy akou je Umelá inteligencia vznikajú úchvatné diela - Rahu resort near river with bathtub sunset
Pomocou metódy akou je Umelá inteligencia vznikajú úchvatné diela / Zdroj: AI

Zdá sa, že budúcnosť generátorov umenia AI je predurčená. Niektoré obrázky vygenerované AI sú už lepšie ako diela produkované skutočnými umelcami. Napríklad AI vyhrala v jednej súťaži umeleckú súťaž, ktorá následne pobúrila veľa umelcov.

Predaj AI Art

Predávajú sa niekde umelecké diela generované AI? Samorejme môžeš obraz, alebo dielo kúpiť online v digitálnej podobe alebo si ho nechať dokonca vytlačiť vo vysokom rozlíšení. Druhá možnosť je použiť softvér a náročným výpočtom (CPU) pomocou výkonu tvojej grafickej kraty vytvoriť obraz. Vyskúšať Mindblowing.

Čo je to umelá inteligencia?

Umelá inteligencia ang. Artificial intelligence. Neexistuje žiadna oficiálna definícia, ale vlastnosti charakteristické pre umelú inteligenciu sú autonómnosť a adaptívnosť. To znamená schopnosť autonómne vykonávať úlohy v zložitom prostredí bez neustáleho usmerňovania zo strany používateľa a schopnosť adaptívne zlepšovať výkonnosť učením sa zo skúseností.

Zdroj: relife.sk, Autor a kurátor: Peter Miškus
4.9/5 - (12 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články