17.7 C
Bratislava

La Casa de Papel je najsledovanejším seriálom na Netflixe

- Reklama -

92% La Casa de Papel

Seriál La Casa de Papel sa stal v Španielsku najpopulárnejším seriálom a potom si podmanil celý svet (Francuzsko, Taliansko, Argentínu, Čile, Brazíliu, Portugalsko, Severnú Afriku a Turecko). Jednoducho je to celosvetový fenomén. Ľudia si k seriálu vytvorili puto, ktoré je viac ako len zábavou. Má vplyv na ľudí po celom svete. Masku Dalího si nasadili Stephen King, Benzema, Mbappé ale aj Neymar. Seriál sa mu zapáčil tak moc, že dostal v seriály rolu mnícha.

Masky a červené kombinézy sa začali používať po celom svete. Inšpirovali zlodejov pri krádežiach a dodnes ich používajú aj protestujúci za demokraciu. Ožila aj stará pesnička Bella Ciao. Táto pesnička bola počas druhej svetovej vojny hymnou talianského antifašistického odboja. A o 75 rokov neskôr ju opäť pozná celý svet.

La Casa de Papel získal ocenenie Emmy Awards.

Prečo je La Casa de Papel tak úspešný?

Ľudia sa zamilovali do postáv. Ich charakteri sú nám blízke. Sú vašnivý. Každý divák si môže myslieť: „Ja som ako Denver.“ „Mohol by som byť Profesor.“ Každá postava má iné vlastnosti a môžeš sa do nich vcítiť. Keď si závislí na seriáli, si závislí na ich postavách. Seriál má srdce a je plný empatie. Tak moc, že si obľúbiš aj záporáka.

Dlho existovalo nepísané pravidlo, že akčné filmy sú hlúpe a povrchné a tie intímné a emocionálne filmy sú nudné. Tu sú prepojené tieto dva koncepty.

https://www.youtube.com/watch?v=spCdFMnQ1Fk

 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (9 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články

Top filmy roku 2024

Top seriály roku 2024

Top seriály roku 2023