22.8 C
Bratislava

Marrea, to sú stredomorské potraviny, ktoré si zamiluješ

- Reklama -

Ak si už navštívil aspoň raz Španielsko alebo Taliansko, môže ti ich kuchyňa u nás chýbať. Kvalitné víno, chutné syry a šunky. Stredomorské potraviny a všetko na čo máš chuť a ešte viac som objavil aj u nás.

Dáš mi asi za pravdu, že po návrate z dovolenky zo Stredomoria si spomenieš na tapas s proseccom, alebo na posedenia pri sviežom vínku s priateľmi. Ja si často spomínam na zážitky, momenty, vôňu a chuť, ktoré mi navštívený región pripomína.

Občas si to všetko chcem pripomenúť a trochu vychutnať aj doma. Nájsť predajcu stredomorských portavín so srdcom je síce na Slovensku ťažké, ale nie nemožné. Presvedčil som sa o tom a objavil jednu malú predajňu priamo v Bratislave.

„Zastav sa a vychutnaj si čas s priateľmi“

Úplnou náhodou som natrafil na obchodík, ktorý mi padol do oka. Nebolo to len o produktoch, ktoré v ňom majú a ktoré poznáš z dovoleniek. Výber majú bohatý. Kvalitné produkty, z ktorých som už, čo to vyskúšal sa stali súčasťou mojej kuchyne.

O ich pôvode, kvalitách ti rada porozpráva aj majiteľka Andrea Ďuríková, pre ktorú je Marrea splneným snom.

Rodinná firma Marrea mediterranean food priniesla do Bratislavy svoju predajňu plnú jedinečných potravín, ktoré ťa svojou chuťou prevedú brehmi Stredomoria.

To, čo ma presvedčilo o autentickosti predajne, bol personál. Aj keď som introvert, mám rád oddych v príjemnom prostredí a pohodovú atmosféru. A tú ti osobnosti za pultom odovzdajú, keď sa zastavíš, čo i len na chvíľu.

Marrea - Talianske potraviny
Marrea – Stredomorské potraviny / Zdroj: relife.sk

Marrea na Nivách je miestom, kde si môžeš vychutnať Stredomorie a doplniť aj svoje zásoby potravín. Určite si tam obľúbiš aj miestné tapas alebo bruschettu.

Čo sú Tapas?

Tapas v skutočnosti odkazuje skôr na štýl podávania jedla ako na konkrétne jedlá. To však neznamená, že neexistujú klasické jedlá, ktoré nájdeš v každom slušnom tapas bare v Španielsku.

Po prvé, „tapa“ je jednoducho malá porcia jedla. Čokoľvek sa dá podávať v štýle tapas!

Objednať si niekoľko malých tanierov a zdieľať ich. Týmto spôsobom môžeš vyskúšať s priateľmi výber rôznych chutí a jedál naraz.


Najbežnejším príbehom o pôvode tapas je, že v baroch používali zákazníci malý tanier s plátkami mäsa a chleba na zakrytie nápojov, aby sa doň nedostali muchy. „Tapas“ je totiž španielske sloveso pre „zakryť“. A tak sa malé barové občerstvenie stalo rovnako dôležité ako nápoje.

Dnes sú tapas oveľa sofistikovanejšie. Nájdeš tapas od malých dobrôt z olív až po prepracované kulinárske výtvory.

Je ich nespočetne veľa. Patatas bravas sú napríklad kúsky vyprážaných zemiakov s pikantnou paradajkovou omáčkou a Boquerones sú ančovičky namočené v octe a mnohé iné chuťe.

Talianske potraviny - Stredomorské
V Marrea nájdeš aj obľúbené talianske potraviny / Zdroj: relife.sk

Ak som ti navodil aspoň trochu dovolenkovú atmosféru a chuť na niečo dobré a kvalitné, tak už poznáš jedno slvelé miesto, kde sa v Bratislave zastaviť. Odporúčam sa zásobiť aj kvalitným korením. Navigovať.

Zdroj: relife.sk, Marrea, RTVS, Autor a kurátor: Peter Miškus
4.9/5 - (47 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články