27.2 C
Bratislava

Najkrajšia európska destinácia, ktorá má recept na elixír mladosti

- Reklama -

Sardínia, taliansky ostrov so slnečnými plážami a pohoriami, je viac než len obyčajná dovolenková destinácia. Táto krajina je domovom tajomnej dlhovekosti a prirodzeného zázraku, ktorý ju robí jednou z najkrajších európskych miest a zároveň aj jednou z mála modrých zón na svete, kde ľudia žijú dlhé a zdravé životy.

Modrá zóna dlhovekosti

Sardínia, ktorá patrí k druhému najväčšiemu ostrovu romantického Talianska, je zároveň najmenej osídlenou oblasťou, takže jej krásne a pokojné prostredie je turistami v lete na relax mimoriadne vyhľadávané.

Sardínia sa okrem pokojného a človekom nie veľmi zasiahnutým prostredím môže hrdiť aj titulom jednej z mála modrých zón na Zemi. Spolu s niektorými časťami Japonska a ďalšími vybranými miestami na svete má jedno z najvyšších percent ľudí, ktorí sa dožívajú viac ako 100 rokov.

Tento úžasný jav pritiahol k tejto krajine pozornosť vedcov z celého sveta, ktorí sa snažia odhaliť tajomstvo dlhovekosti miestnych obyvateľov. Príčinou je kombinácia viacerých faktorov vrátane ich stravy, životného štýlu, genetiky a sociálneho prostredia, ktoré spoločne prispievajú k tomu, že ľudia na ostrove žijú dlhé a zdravé životy.

TOP európska dovolenková destinácia

Napriek svojej geografickej izolácii a unikátnemu kultúrnemu dedičstvu je nádherná Sardínia tiež známa svojou originálnou prírodou a pohostinnými ľuďmi. Pláže s jemným pieskom, tyrkysovým morom a úchvatnými skalnatými útesmi lákajú návštevníkov z celého sveta. Okrem toho má krajina aj malebné horské dedinky, starobylé pamiatky a pestrofarebné trhy.

TOP európska dovolenková destinácia
TOP európska dovolenková destinácia / Zdroj: Shutterstock

3 národné parky

Na prevažne hornatej Sardínii sa nachádzajú aj tri národné parky – Národný park Asinara, Národný park Arcipelago di La Maddalena a Národný park Gennargentu. Parky zaberajú až 25 % povrchu ostrova, z čoho vyplýva, že miestnym na ochrane ich prírody, ostrova a jeho krás naozaj záleží. Ak sa preto rozhodnete Sardíniu spoznať zo všetkých jej strán, dobre si vopred zistite, ako je to so vstupmi, povoleniami a pohybom v týchto oblastiach.

Sardínia je naozaj nádherná krajina a dovolenková destinácia, kde sa prelína a spája prírodné a kultúrne bohatstvo. Patrí k jednej z najprestížnejších európskych dovolenkových destinácií a je zároveň miestom, kde si môžete oddýchnuť a inšpirovať sa zdravým životným štýlom smerujúcim k dlhovekosti.

Zdroj: sponzorovaný príspevok
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články