Spoločnosť Monese, ktorú založil Norris Koppel v roku 2013, poskytuje okamžité založenie online bežného účtu v Anglicku (Spojenom kráľovstve Veľkej Británie). Európske účty IBAN sú dostupné v 20 krajinách bez ohľadu na tvoje občianstvo. Digitálna banka Monese funguje v 12 jazykoch a má už viac ako milión zákazníkov.

Monese Slovensko

Zdroj: relife.sk

Ako Monese funguje?

Funguje podobne ako Slovenská online banka 365. Rozdiel je len v tom, že máš účet v Anglicku. Lepší prehľad kde míňaš svoje peniaze a 15 € zdarma bez špeciálnych podmienok. Stačí po registrácii cez Monese použiť promo kód PETER283 a získaš bonus 15 EUR / GBP, ktorý dostaneš ihneď po prvej transakcii kartou. Ich bežný účet je iba online, ale poskytuje všetky služby štandardného bankového účtu. Všetky služby ti poskytuje prostredníctvom plne vybavenej mobilnej aplikácie, ktorá ti umožňuje otvoriť si online bankový účet v eurách alebo librách z pohodlia domova.

Kto si môže založiť bankový účet v Anglicku?

Keďže neexistujú žiadne úverové kontroly a nevyžaduje sa dôkaz o tvojom trvalom pobyte, tak si môžeš otvoriť účet odkiaľ koľvek, pokiaľ žiješ v Európskom hospodárskom priestore (EHP). Na otvorenie účtu budeš potrebovať iba selfe (fotografiu seba) a pas alebo občiansky preukaz. Účet v Monese je obzvlášť zaujímavý pre digitálnych nomádov, ktorí si chcú otvoriť bankový účet v Spojenom kráľovstve alebo v Európe nezávislé od miesta, a ktorí z nejakého dôvodu potrebujú otvoriť bankový účet bez trvalého pobytu.

Na tvoj účet v Monese môžeš pridať peniaze debetnou kartou alebo prevodom z inej banky. Prevody trvajú v pracovných dňoch maximálne 24 hodín. Mať účet v zahraničnej banke sa ti oplatí aj vtedy, pokiaľ sa na Slovensku ocitneš v situácii, keď ti chce siahnuť na peniaze exekútor.

Výhody Monese

Bežný účet v Monese poskytuje všetky služby, ktoré by si očakával od štandardného bankového účtu, vrátane:

 • Prístup prostredníctvom aplikácie Monese
 • Platby
 • Prevody
 • Inkasá
 • Opakované platby
 • Bezkontaktná debetná karta
 • Neobmedzené transakcie
 • Prijem v £ alebo €
 • Zrýchlené bankové prevody
 • Hotovosť z bankomatov po celom svete (Pri karte zadarmo je výber v ktoromkoľvek bankomate na svete zadarmo do výšky 200EUR/GBP mesačne)
 • Karta podporuje a Apple Pay aj Google pay

Dostupnosť Moneze na Slovensku

Monese poskytuje zákaznícky servis a podpora je vo viacerých jazykoch vrátane angličtiny, španielčiny, francúzštiny, nemčiny a ďalších. Aplikácia má lokalizáciu v mnohých jazykoch. V slovenčine nie je, ale je dostupná v Českom jazyku. Tvoj britský účet si zriadiš preto jednoducho. Okrem toho ti Monese umožňuje minúť iba toľko, koľko máš na účte, takže sa netreba obávať prečerpania.

Účet ti teda ponuka vedenie účtu zadarmo, výbery z bankomatov v eurách zadarmo a platby cez POS terminály v akejkoľvek mene zadarmo a to bez dodatočných poplatkov. K účtu je vydaná aj bezkontaktná debetná karta. Samozrejme zadarmo. Doručia ju do jedného týždňa.

Monese účet

Rovnako ako Revolut, Monese rozšírila svoju podporu pre Apple Pay do dvanástich krajín EÚ v strednej a východnej Európe. Služba je k dispozícii v celej Európskej únii a niektorých členských krajinách Európskeho hospodárskeho priestoru. Buďme konkrétny: Rakúsku, Belgicku, Bulharsku, Chorvátsku, na Cypre, v Dánsku, Estónsku, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Grécku, na Islande, v Írsku, Taliansku, Litve, Lichtenštajnsku, Lotyšsku, Malte, Nórsku, Poľsku, Portugalsku. , Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Spojené kráľovstvo.

Kedy dostaneš bonus 15 EUR zadarmo

Je to jednoduché. 15 € získaš úplne zadarmo, ak sa zaregistruješ cez jedinečný pozývací kód PETER283.

Kým mi prišla karta poštou poslal som si zo Slovenskej banky na môj IBAN účet Monese vlastných 15 eur. Po prvej platbe kartou mi v nasledujúci deň pripísali 15 Eur. Za vyskúšanie a ten bonus to stojí za vyskúšanie.

monese 15 eur

Bezkontaktná bezplatná debetná karta

Monese vydáva špeciálnu, predplatenú bezplatnú debetnú kartu, ktorú môžeš použiť na celom svete pri platení. Debetná karta ponúka medzinárodné platby za výhodne výmenné kurzy Monese, ktoré sú rovnaké aké má medzibankový základný kurz.

Kartu akceptujú obchodníci, ktorí používajú kartu Mastercard, vo viac ako 200 krajinách po celom svete a je kompatibilná s Apple Pay a Google Pay. Neexistujú žiadne poplatky za zahraničné transakcie, ktoré sú pod určité limity podľa cenníka. Ak stratíš svoju debetnú kartu, môžeš ju okamžite uzamknúť v mobilnej aplikácii Monese.

Doručenie karty je bezplatné a dorazí na zaregistrovanú adresu najneskôr do 14 dní. Nám prišla do 7 dní.

Prevod peňazí

Monese poskytuje službu prevodu meny, ktorá umožňuje posielať peniaze do zahraničia bez skrytých poplatkov. Prevod peňazí do viac ako 30 krajín v 15 menách. Väčšina prevodov sa dokončí do konca nasledujúceho pracovného dňa.

Monese aj na podnikanie

Zaujímavé je, že máš úžitok aj z funkcií, ktoré ti uľahčia správu peňazí na účte PayPal prostredníctvom Monese a použijú ich v digitálnej peňaženke PayPal na platby online. Tieto funkcie sú teraz k dispozícii pre zákazníkov osobného účtu Monese vo Veľkej Británii a budú prichádzať do zvyšku Európy, ako aj pre zákazníkov spoločnosti Monese Business v nasledujúcich mesiacoch.

Monese po Brexite

Ako možno vieš, stále nie je jasné, za akých podmienok Spojené kráľovstvo opustí EÚ. Je možné, že k tomu dôjde bez dohody k poslednému dátumu 31. októbra 2019 (tj bežne sa označuje ako „No Deal Brexit“). Bez ohľadu na to Monese vie, že poskytuje služby mnohým zákazníkom v mnohých krajinách po celom svete a to bez ohľadu na Brexit. V Monese sú pripravení na akýkoľvek scenár Brexitu. Nezmení sa spôsob fungovania tvojho účtu a karty Monese – pokračuješ v používaní karty a účtu Monese obvyklým spôsobom. Nemusíte nič robiť.

Stačí už len vyskúšať.

 1. A nezabudni ak použiješ pri registrácii kód PETER283 dostaneš na účet 15 EUR/GBP ihneď po prvej transakcii kartou.
 2. Kartu získaš zadarmo a bežný účet zadarmo bez nutnosti kontroly alebo overenia dokladu o trvalom pobyte.
 3. Hodnotenie: 8,9 z 10 na základe 12 923 hodnotení od TrustPilot

 

Zdroj: Relife.sk Kurátor: Petreeme