22.8 C
Bratislava

Bankový účet Monese. Naše skúsenosti

- Reklama -

Európske účty IBAN sú dostupné v 20 krajinách bez ohľadu na tvoje občianstvo. Digitálna banka Monese funguje v 12 jazykoch a má už viac ako milión zákazníkov.

Spoločnosť Monese, ktorú založil Norris Koppel v roku 2013, poskytuje okamžité založenie online bežného účtu v Anglicku úplne zadarmo (Spojenom kráľovstve Veľkej Británie). Skúsenosti máme s Monese dobré a môžeme len odporúčať. Prečítaj si čo všetko ponúka.

Monese Slovensko
Monese Slovensko / Zdroj: relife.sk

Ako Monese funguje?

Funguje lepšie ako Slovenská online banka 365. Rozdiel je len v tom, že máš účet v Anglicku. Lepší prehľad kde míňaš svoje peniaze. Účet v GBP, EUR a RON založíš za niekoľko minút. Majú skvelé výmenné kurzy, okamžité dobijanie a ochranu vkladov.

A na čo ti bude účet Monese? Za vedenie účtu neplatíš. Vydanie karty je zadarmo. Výbery z bankomatov vo svete je do 200€/£ za mesiac zadarmo. Môžeš používať  európske číslo účtu alebo anglické. Budeš mať účet mimo Slovenska, čo môže byť výhoda ak sa na Slovensku dostaneš do ťažkosti s úradmi. Za každého tvojho priteľa, ktorý sa zaregistruje cez teba dostaneš 5€. Karta podporuje Google Pay aj Apple Pay. Ak chceš vedieť viac o účte pokračuj nižšie.

Ich bežný účet je iba online, ale poskytuje všetky služby štandardného bankového účtu. Všetky služby ti poskytuje prostredníctvom plne vybavenej mobilnej aplikácie, ktorá ti umožňuje otvoriť si online bankový účet v eurách alebo librách z pohodlia domova.

Kto si môže založiť bankový účet v Anglicku?

Keďže neexistujú žiadne úverové kontroly a nevyžaduje sa dôkaz o tvojom trvalom pobyte, tak si môžeš otvoriť účet odkiaľ koľvek, pokiaľ žiješ v Európskom hospodárskom priestore (EHP). Na otvorenie účtu budeš potrebovať iba selfe (fotografiu seba), telefónne číslo a pas alebo občiansky preukaz.

Účet v Monese je obzvlášť zaujímavý pre digitálnych nomádov, ktorí si chcú otvoriť bankový účet v Anglicku alebo kdekoľvek v Európe nezávislé od miesta, a ktorí z nejakého dôvodu potrebujú otvoriť bankový účet bez trvalého pobytu.

Na tvoj účet v Monese môžeš pridať peniaze debetnou kartou alebo prevodom z inej banky. Prevody trvajú v pracovných dňoch maximálne 24 hodín. Mať účet v zahraničnej banke sa ti oplatí aj vtedy, pokiaľ sa na Slovensku ocitneš v situácii, keď ti chce siahnuť na peniaze exekútor.

Výhody Monese

Bežný účet v Monese poskytuje všetky služby, ktoré by si očakával od štandardného bankového účtu, vrátane:

Monese skúsenosti
Monese skúsenosti / Zdroj: monese
 • Prístup prostredníctvom aplikácie Monese
 • Platby
 • Prevody
 • Inkasá
 • Opakované platby
 • Bezkontaktná debetná karta
 • Neobmedzené transakcie
 • Prijem v £ alebo €
 • Zrýchlené bankové prevody
 • Hotovosť z bankomatov po celom svete (Pri balíku Essential je výber v ktoromkoľvek bankomate na svete zadarmo do výšky 200EUR/GBP mesačne. Pri balíku Starter je poplatok, z ktoréhokoľvek bankomatu za 1,5€)
 • Karta podporuje a Apple Pay aj Google pay

Dostupnosť Moneze na Slovensku

Monese poskytuje zákaznícky servis a podpora je vo viacerých jazykoch vrátane angličtiny, španielčiny, francúzštiny, nemčiny a ďalších. Aplikácia má lokalizáciu v mnohých jazykoch. V slovenčine nie je, ale je dostupná v Českom jazyku. Tvoj britský účet si zriadiš preto jednoducho. Okrem toho ti Monese umožňuje minúť iba toľko, koľko máš na účte, takže sa netreba obávať prečerpania.

Účet ti teda ponuka vedenie účtu zadarmo, výbery z bankomatov v eurách zadarmo a platby cez POS terminály v akejkoľvek mene zadarmo a to bez dodatočných poplatkov. K účtu je vydaná aj bezkontaktná debetná karta. Samozrejme zadarmo. Doručia ju do jedného týždňa.

Rovnako ako Revolut, Monese rozšírila svoju podporu pre Apple Pay do dvanástich krajín EÚ v strednej a východnej Európe. Služba je k dispozícii v celej Európskej únii a niektorých členských krajinách Európskeho hospodárskeho priestoru. Buďme konkrétny: Rakúsku, Belgicku, Bulharsku, Chorvátsku, na Cypre, v Dánsku, Estónsku, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Grécku, na Islande, v Írsku, Taliansku, Litve, Lichtenštajnsku, Lotyšsku, Malte, Nórsku, Poľsku, Portugalsku. , Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Spojené kráľovstvo.

Kedy dostaneš bonus 20 EUR zadarmo

Je to jednoduché. Až 20 € získaš úplne zadarmo, ak sa zaregistruješ cez jedinečný pozývací kód PETER283.

Kým nám prišla karta poštou poslali sme si zo Slovenskej banky na náš IBAN účet Monese vlastných 15 eur (minimálny prevod z karty na Monese je 10 Eur pri bankovom prevode od 1 Eura). Po prvej platbe kartou nám v nasledujúci deň pripísali 5 Eur. Po transakciách a používaní účtu a celkovom obrate 500 EUR nám pripísali 15 EUR zadarmo. Za vyskúšanie a ten bonus to stojí.

Monese BONUS 20 €
Monese promokód BONUS 20 € / relife.sk

Bezkontaktná a bezplatná debetná karta

Monese vydáva špeciálnu, predplatenú bezplatnú debetnú kartu, ktorú môžeš použiť na celom svete pri platení. Debetná karta ponúka medzinárodné platby za výhodne výmenné kurzy, ktoré sú rovnaké aké má medzibankový základný kurz.

Kartu akceptujú obchodníci, ktorí používajú kartu Mastercard, vo viac ako 200 krajinách po celom svete a je kompatibilná s Apple Pay a Google Pay. Neexistujú žiadne poplatky za zahraničné transakcie, ktoré sú pod určité limity podľa cenníka. Ak stratíš svoju debetnú kartu, môžeš ju okamžite uzamknúť v mobilnej aplikácii Monese.

Doručenie karty je bezplatné a dorazí na zaregistrovanú adresu najneskôr do 14 dní. Nám prišla do 7 dní.

Prevod peňazí

Monese poskytuje službu prevodu meny, ktorá umožňuje posielať peniaze do zahraničia bez skrytých poplatkov. Prevod peňazí do viac ako 30 krajín v 15 menách. Väčšina prevodov sa dokončí do konca nasledujúceho pracovného dňa.

Monese aj na podnikanie

Zaujímavé je, že máš úžitok aj z funkcií, ktoré ti uľahčia správu peňazí na účte PayPal prostredníctvom Monese a použijú ich v digitálnej peňaženke PayPal na platby online. Tieto funkcie sú teraz k dispozícii pre zákazníkov osobného účtu vo Veľkej Británii a budú prichádzať do zvyšku Európy, ako aj pre zákazníkov spoločnosti Monese Business v nasledujúcich mesiacoch.

Monese po Brexite

Ako možno vieš, stále nie je jasné, za akých podmienok Spojené kráľovstvo opustí EÚ. Už vieme, že dôjde s dohodou začiatkom roku 2020. Bez ohľadu na to Monese vie, že poskytuje služby mnohým zákazníkom v mnohých krajinách po celom svete a to bez ohľadu na Brexit. V Monese sú pripravení na akýkoľvek scenár Brexitu. Nezmení sa preto spôsob fungovania tvojho účtu a karty Monese – pokračuješ v používaní karty a účtu Monese obvyklým spôsobom. Nemusíte nič robiť.

Stačí už len vyskúšať.

 1. A nezabudni ak použiješ pri registrácii kód PETER283 dostaneš na účet až 20 EUR/GBP.
 2. Kartu získaš zadarmo a bežný účet zadarmo bez nutnosti kontroly alebo overenia dokladu o trvalom pobyte. (karta ti príde do týždňa)
 3. Hodnotenie: 8,9 z 10 na základe 12 923 hodnotení od TrustPilot
Zdroj: Relife.sk Kurátor: Petrém
4.2/5 - (27 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články