13.9 C
Bratislava

Cestuješ? Airalo eSIM by mala byť výbavou každého cestovateľa

- Reklama -

Moje skúsenosti s Airalo ma presvedčili, že internet môžem mať takmer kdekoľvek. Spoliehať sa na roaming od môjho operátora sa mimo EU nedá. Našťastie s príchodom technológie eSIM vznikla aplikácia, ktorá mi umožňuje zakúpiť si a aktivovať miestne a regionálne eSIM priamo v mobile a to ešte pred samotnou cestou.

Výhody aplikácie Airalo pre cestovateľov

Aplikácia, ktorú by mal mať každý cestovateľ, lebo nikdy nevieš kedy sa ti hodí. Airalo zmenila spôsob akým cestujem, riešim dáta a to vďaka výhodám eSIM technológie.

Airalo ako cestovateľovi mi ponúka jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako zostať pripojený počas dobrodružstiev v zahraničí bez potreby fyzických SIM kariet. Je to éra komunikácie, kde digitálne SIM karty poskytujú flexibilitu a pohodlie.

Umožňuje cestovateľom okamžite sa pripojiť vo viac ako 190 krajinách a oblastiach. Vyhneš sa tak vysokým roamingovým poplatkom, ktoré sú často spojené s tradičnými mobilnými operátormi. Táto služba poskytuje nielen okamžité pripojenie, ale aj transparentné cenové balíčky.

Výhody eSIM pre cestovateľov

Flexibilita a pohodlnosť, ktorú eSIM ponúka, je obrovskou výhodou pre mňa ako cestovateľa. Bez nutnosti vymieňať fyzické SIM karty môžem ľahko prechádzať medzi dátovými plánmi alebo operátormi, čo zvyšuje moju mobilitu a pohodlie. Navyše, eSIM poskytuje zvýšenú úroveň bezpečnosti a ochrany súkromia v porovnaní s tradičnými SIM kartami.

Výhodou je aj samotné členstvo v Airalo. Za každé dobíjanie sa ti časť kreditu vráti do konta (5 – 10 %). Následne získaš odmeny spätnou platbou a pri ďalšej kúpe eSIM, alebo navýšení dát ich uplatníš. Dátové balíčky tak budeš mať lacnejšie. Ak máš Tipli, tak získaš 8 % späť. Za dáta pri cestovaní tak budeš platiť za bezkonkurečné ceny. Ak ešte Airalo nemáš, tak s mojim kódom PETER5276 získaš 3 €, ktoré môžeš ihneď použiť.

Ako Airalo funguje

Aktivácia eSIM s Airalo je jednoduchá. Stiahneš si aplikáciu Airalo a jednoducho si vyberieš svoju destináciu, zakúpiš dátový balíček a nasledujú jednoduché kroky na aktiváciu eSIM. Skôr ako si zakúpiš balíček uisti sa, že tvoj mobil podporuje technológiu eSIM. Kompatibilita zariadení s technológiou eSIM sa už stáva čoraz bežnejšou.

Ako si vybrať správny balíček

Výber správneho dátového balíčka od Airalo závisí od tvojich špecifických potrieb, ale aj ponuky. Pokiaľ plánuješ návštevu jednej krajiny na pár dní, odporúčam vybrať konkrétnu krajinu. Globálna eSIM sa môže zdať výhodná, ale nepokrýva celý svet (Maldivy, Dominikánska republika a iné). Preto odporúčam použiť vyhľadávacie pole a pri globálnej variante si prever, či sa daná krajina v balíku nachádza.

Miestne, regionálne a globálne eSIM Airalo
Miestne, regionálne a globálne eSIM Airalo / Zdroj: relife.sk

Airalo používam hlavne na dáta. Niektoré krajiny a regióny ponúkajú okrem dát aj hovory a SMS. Niektoré krajiny umožňujú vybrať ponuku: Dáta vs. Dáta / Hovory / SMS.

Dáta hovory a SMS s Airalo
Dáta hovory a SMS s Airalo / Zdroj: relife.sk

Dôležité je zvážiť dĺžku tvojho pobytu a veľkosť dát, ktoré očakávaš, že minieš.

V prípade akýchkoľvek technických problémov alebo otázok poskytuje Airalo zákaznícku podporu. S rýchlymi reakčnými časmi ti zákaznícka podpora Airalo kdekoľvek pomôže.

Inovácie v oblasti eSIM a digitálneho pripojenia sľubujú skvelé možnosti pre nás cestovateľov. Airalo je na čele tejto revolúcie, neustále rozširuje svoje služby a ponuky, aby vyhovelo moderných cestovateľom. Budúcnosť eSIM vyzerá sľubne, s potenciálom pre ďalšie zjednodušenie a zlepšenie cestovateľského zážitku.

Aktivácia eSIM Airalo

Ja som si zvykol inštalovať eSIM v deň odletu, ešte na Slovensku. Doba platnosti začína, keď sa eSIM pripojí k akýmkoľvek podporovaným dátam. Po pristání v Dubaji alebo Abu Dhabí si nastavím dáta ako primárane. Ak dáta minieš skôr, tak ich vieš na aktívnej eSIM dobijať.

Pozor! Väčšinu kariet eSIM je možné nainštalovať iba raz. Ak odstrániš eSIM zo svojho zariadenia, nebudeš ju môcť znova nainštalovať. Ja ju odstraňujem až po opustení krajiny, keď viem, že ju nebudem potrebovať. Keď sa nabudúce vrátim, tak si kúpim novú eSIM a nainštalujem. Platnosť eSIM je až 30 dní.

Dáta počas dovolenky v zahraničí
Dáta počas dovolenky v zahraničí / Zdroj: relife.sk

Tipy a triky pre cestovateľov

Po aktivácii si vieš v aplikácii momonitorovať využitie dát. O poklesa ťa informujú aj SMS správa. Ak si ešte túto vychytávku nevyskúšal, tak využi pri registrácii môj promokód: PETER5276 alebo klikni rovno na registráciu v Airalo a získaš kredit 3 €.

Pred dobitím kreditu cez Tipli, získaš ešte 8 % späť.

Cestuješ do Dubaja a potrebuješ dáta?

Airalo poskytuje pre Spojené arabské emiráty iba dáta (5G). Tie sú cenovo výhodné. Prevádzkuje ich sieť Etisalat. Programov resp. balíčkov je viac. V dubaji využívam tieto nižšie.

Mobilné dáta v Dubaji
Mobilné dáta v Dubaji / Zdroj: relife.sk

Pokiaľ potrebuješ počas pobytu mobilné číslo s predvoľbou +971, tak využi klasickú SIM kartu pre turistov u operátora Du. Stojí 49 AED (12,33 EUR). Získaš: 2GB dát a 30 min na hovory. Prečo by si potreboval emirátske číslo? Ak sa zdržíš v Emirátoch dlhšie a chceš využívať rôzne služby, často je registrácia podmienená uvádzaním kontaktu s predvoľbou +971. Rezervácie, Robotaxi, či donáškové služby.

Cestuješ na Maledivy (Maldivy) a potrebuješ dáta?

Po prílete na Maledivy sa bez dát nepohneš. Offline mapy ti nebudú stačiť. Airalo ti poskytuje pohodlnú aktiváciu eSIM pre tarifu: Dáta, hlasové a textové služby. Opäť spomeniem odporúčanie a výhody cez Airalo:

  • aktivácia v deň odletu,
  • s Tiply (8 % späť),
  • Airalo odmeňovanie (min. 5 %),
  • Revolut (najlepší prevodný kurz),

ušetríš teda značnú časť.

Môžeš využiť aj miestné služby, kde je základná cena rovnaká, ale nič neušetríš a pravdepodobne si počkáš nejaký ten čas pri vybavovaní.

Zdroj: relife.sk, Autor: Peter Miškus

 

 

4.9/5 - (14 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články