20.5 C
Bratislava

Peter minul za objednávky cez Wolt viac ako 3000 EUR, ale zo svojho neminul ani cent

- Reklama -

Vyskúšal v Bratislave množstvo reštaurácii, urobil takmer 200 objednávok a nestalo ho to takmer nič.

Máš bohaté skúsenosti so službou Wolt. Preferuješ donášku jedla domov pred návštevou reštaurácie?

To určite nie. Mám radšej jedlo servírované priamo v reštaurácií alebo pripravené poctivo doma. Keď prišiel na Slovensko Wolt aj s ponukou promo kódu, a že odmení tvojich kamarátov pri objednávke jedla 5€ kreditom a teba tiež, tak som začal premýšľať inak. Začal som svoj promo kód zdieľať.

Jedlo v hodnote 3000 € bolo skutočne zadarmo?

Nie je to celkom pravda. Teda ak mám byť presný z vlastných peňazí som minul približne 100€ na propagáciu promo kódu + nejaký ten svoj čas. Venujem sa oblasti digitálneho marketingu, tak to bola premňa hračka. Registroval som sa ešte na začiatku keď prišla služba Wolt na Slovensko. Tuším, že to bol október.

To je priam neuveriteľne, ale musím uznať, že šikovné. Nebolo to Woltu podozrivé? Ja by som ťa asi blokol 😀

Myslím, že to evidujú. V podstate som im robil reklamu a oni má odmenili kreditom. To je aj účelom promo kódov aj pri iných službách. A keďže jesť treba, tak som aspoň nemusel míňať vlastné peniaze na jedlo počas niekoľkých mesiacov. V tomto roku už Wolt znížil výšku promo kódu na 4€ (11.12.2020 zmenil na 6€ – 2€ zlava pri 3 objednávkach). Samozrejme som nepoužíval Wolt denne.

Tak zatiaľ stále benefituješ. 

Teraz je registrácii už pomerne menej. Stále mám ale chuť vyskúšať ďalšie reštaurácie a prevádzky v Bratislave. Účet je inak viazaný na číslo a po prekročení asi 1200 € mi aplikácia začiatkom roka oznámila, že som už veterán a dočasne nemôžem prijímať kredity za odporúčania :D. Tak som si založil Wolt na druhé číslo a fičal ďalej. Neskôr ale na prvom čísle obmedzenie zrušili.

Wolt
Wolt / Zdroj: Peter Miškus

V tvojej spoločnosti bolo teda jedla vždy dosť.

To áno. Ak bola príležitosť objednal som kamarátom, známym a kolegom. Raz má prešla chuť tak, že som nechcel objednávať jedlo, ale zároveň som o kredit nechcel prísť. Ten má totiž časové obmedzenie. Tak som objednal kartón môjho obľúbeného San Pellegrina a teraz cez leto čerpám zo zásob. Inokedy som zas objednal niekoľko fliaš vína.

Ako hodnotíš službu Wolt s odstupom času?

Myšlienka Woltu a celkovo donášky jedla až k dverám priniesla príležitosti rovnako kuriérom ako aj reštauráciám. Hlavne v čase pandémie COVID-19 sa osvedčilo doručovanie u ľudí. K Woltu sa pridali aj menší obchod, tak si si mohol urobiť nákup online. Nemôžem ani povedať, že by som si nemal z čoho vybrať. Reštaurácií a druhov kuchyne je na výber dostatok. Vyberie si aj vegetarián.

Cena jedla je spravidla ta istá ako v reštaurácii a doplácaš iba za doručenie – za predpokladu, že tvoja objednávka je vyššia ako 8€.

Wolt hodnotím pozitívne aj napriek tomu, že občas sa stane, že kvalita doručenia alebo jedla je iná ako som očakával. Ale to je zriedkavé. Podpora Woltu je ústretová a ak nastane problém vedia to vyriešiť, pripadne vynahradiť vrátením ceny alebo jej časti za jedlo prípadne dostaneš budúce základné doručenie zadarmo.

Pri takom množstve objednávok si zažil aj nejaké zaujímavé príhody, vtipné skúsenosti?

Neviem či vtipné. Príhod mám určite menej ako ten kto doručuje. Verím, že oni ich zažívajú denne. 🙂

Občas sa stalo, že jedlo neprišlo načas, alebo raz bola polievka v papierovej taške – jednoducho opustila kelímok pri transporte 😀

V aplikácii vieš napríklad sledovať kde sa kuriér aktuálne nachádza, stalo sa že občas blúdia, ako by si kuriér dosť veril, že to dá aj bez navigácie. Jedna objednávka, ktorá meškala bola napríklad doručená neskôr preto, lebo cyklista dostal cestou defekt. Stane sa. Ale defekt opravil rýchlo.

Inokedy popis jedla nezodpovedal fotografií, no po ich ospravedlnení a opätovnom pokuse doručenia prišlo opäť nesprávne jedlo. Čo by nevadilo až tak, ale keď ti namiesto lososa príde 2x smažená treska. Chyba bola teda v menu a nakoniec som mal dve jedla zadarmo, že už zadarmejšie to ani nejde :). Podpora Woltu mi ale vrátila aj cenu za jedlo späť do kreditov. Podobne sa to opakovalo aj v inej reštaurácii. Jednoducho chyba v ponuke reštaurácii. Každopadne Wolt reagoval férovo a rýchlo.

Peťo, je niečo, čo by si pri tvojich skúsenostiach s Woltom zlepšil keby si bol na ich mieste?

😀 Určite. Rad by som dával prepitné  kuriérom, čo ti doručia jedlo na bajku v daždi alebo mraze. Nikdy dopredu nevieš akým prostriedkom ti jedlo príde a samozrejme to nevieš vybrať pri objednávke. Jeden mal na sebe v takej kose aj kraťasy. brrr…. A kedže používam rôzne fintech záležitosti ako bezkontaktne karty, platbu mobilom, nemám tak pri sebe často hotovosť, inak by som mu dal všetku čo mám:). Prácu kuriéra si ale vážim.

Prepitné totiž funguje na Wolte tak, že jeho výšku zadávaš priamo pri objednávke – pred jej odoslaním. Kurier nevie dopredu, že prepitné dostane. Dozvie sa to až po dokončení doručenia. Problém je, že náhoda je blbec a prepitné som dával prevažne nakoniec tomu, kto ti doviezol jedlo pohodlne autom a niekedy aj neskoro a studené 🙂 Ak by to fungovalo ako na Bolte, že môžeš dať odmenu až po dokončení, bolo by to férovejšie. To je asi jediná vec, ktorá by sa mohla vylepšiť. No a samozrejme keby bolo možne kredity vyplatiť :DDD alebo ich aspoň presunúť na niekoho iného. A aby som nezabudol. Sú reštaurácie, ktoré používajú ekologickejšie materiáli na prepravu jedla, ale je ich stále málo. To by sa mohlo tiež zlepšiť.

Ktoré reštaurácie a fast foody na Wolte odporúčaš?

Tak neviem či ich bude až toľko :), ale môžem odporučiť dobrú reštauráciu alebo fastfood, kde si objednávam častejšie a kde mi jedlo chutí. Nie som ale náročný ako sa o mne hovorí :). Keď občas frflem na jedlo, tak kamarát povie, že som rozpišťaný (fajnový) 😀 jednoducho mám rád akékoľvek jedlo, len nech je pripravené z kvalitných surovín a chutí.

Ak si chceš z Woltu objednať, budú to práve tieto reštaurácie a fastfoody, ktoré odporúčam. Dovolím si ich rozdeliť do kategórii.

Odporúčané reštaurácie na Wolte od Petréma

Pizza

 • Johny Italian Bistro
 • Basilicò
 • La Strega

Cestoviny

 • Le Papillon Restaurant
 • Towers restaurant & bar

Slovenská klasika, svetová a niečo zdravé

 • Reštaurácia Brix
 • Kolkovna Eurovea
 • Mondieu
 • Bokovka
 • Kaliforňan
 • Royal Kashmir (niečo indické)
 • Benihana (sushi)
 • Krumpla (plnený veľký zemiak)

Burger

 • Regal Burger
 • Bigger Snack World
 • Bokovka
 • Reštaurácia Brix
 • Freaks Burgers
 • Fresh House (už nefunguje, ale super vegetariánsky burger)

Zákusky

 • Mondieu
 • Kapkejkáreň

Víno

 • Viecha malých vinárov

Bageta

 • Bagetka na Račku
 • Subway
Foodbar Nivy by Kontajner
Ponuka vs. realita v podaní Foodbar Nivy by Kontajner / Zdroj: Peter M.
Benihana a kapkejkaren
Benihana a kapkejkaren / Zdroj: Peter M.
Wolt Donáška
Wolt Donáška / Zdroj: Peter M.
Kaliforňan
Kaliforňan / Zdroj: Peter M.
Donáška
Donáška / Zdroj: Relife

Ak máš chuť vyskúšať si donášku jedla cez Wolt môžeš použiť Petremov kód na 3×2€: DONASKA. Môžeš ho sledovať aj na insta a ďalších sociálnych sieťach @Petrem

Zdroj: Relife

 

 

 

 

 

 

 

4.9/5 - (14 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články