22.8 C
Bratislava

Praktické rady, ako premeniť malý priestor na priestrannú oázu pokoja

- Reklama -

V dnešnej dobe, keď je priestor často vzácny, je nevyhnutné nájsť praktické a efektívne riešenia, ako jeho obmedzenú plochu premeniť na útulnú a priestrannú oázu pokoja. Ide o niekoľko špeciálnych, no pritom jednoduchých krokov, pomocou ktorých si svoj domov nielen opticky zväčšíte, ale aj skrášlite.

Pomocou akých krokov je možné premeniť malý priestor na priestrannú oázu pokoja?

Postele s úložným priestorom

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako využiť priestor v malom byte, sú pevné postele s úložným priestorom. Nezaberajú priestor a pritom vám poskytujú viac miesta ako ktorýkoľvek iný druh nábytku.

Postele majú v sebe zabudované zásuvky alebo skladacie priestory pod matracom, kde môžete skryť nielen sezónne oblečenie, posteľnú bielizeň, ale aj obľúbené vibrátory alebo iné predmety. Pri výbere takýchto postelí je dobré zvážiť aj ich dizajn a estetiku, aby zapadali do vášho interiéru.

Štýlový sektorový nábytok

Pri aranžovaní malého priestoru je dôležité optimalizovať každý centimeter. Špeciálny sektorový nábytok, ako napríklad pohovky, stoly alebo policové systémy, môže byť skvelým riešením. Tento typ nábytku vytvára jasne definované zóny v miestnosti a umožňuje efektívne využitie každého kúta.

Stropné svietidlá, ktoré nezasahujú do priestoru

Pre osvetlenie malého priestoru je ideálne použiť stropné svietidlá, ktoré majú kompaktný dizajn a nezasahujú do úžitkového priestoru miestnosti. Moderné LED stropné svietidlá sú energeticky úsporné a poskytujú dostatok svetla bez toho, aby zaberali cenné miesto na podlahe alebo stenách.

Podlaha a koberec v jednom farebnom tóne

Vizuálne zväčšíte váš priestor aj pomocou podlahy a koberca v rovnakom farebnom tóne. Jednotná farba vizuálne spája miestnosť a robí ju väčšou a súvislejšou. Zvoľte ale radšej svetlé odtiene, ktoré odrážajú svetlo a dodávajú miestnosti vzdušný a otvorený pocit.

Zrkadlá

Zrkadlá sú asi najviac osvedčeným spôsobom, ako opticky zväčšiť priestor. Strategické umiestnenie zrkadiel na stenách môže odraziť svetlo a vizuálne rozšíriť miestnosť. Okrem toho pridávajú aj dekoratívny prvok a zlepšujú celkovú atmosféru miestnosti.

Použitím týchto praktických rád a tipov môžete efektívne transformovať malý priestor na priestrannú a pokojnú oázu. Dôležité je mať na pamäti funkcionalitu, estetiku a optimalizáciu každého kúta vášho interiéru.

Zdroj: sponzorovaný obsah

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články