22.8 C
Bratislava

Prečo potrebuje aj skutočný macho navštíviť urológa

- Reklama -

Aj keď ste vysoký viac ako 2 metre a dokážete bez problémov zdvíhať 100 kilové činky, stravujete sa zdravo, dobre zarábate a máte v náručí tú najkrajšiu ženu, musíte myslieť na svoju prevenciu a zdravie. Aj ideálni muži musia z času na čas navštíviť dobrého urológa, ktorý dokáže včas odhaliť rôzne skryté problémy.

Pravidelná preventívna urologická prehliadka má zmysel aj u mužov v mladom veku. A my vás o jej dôležitosti presvedčíme.

Ako často?

Ak si myslíte, že význam urologickej prehliadky stúpa iba so zvyšujúcim sa vekom, ste na omyle. Už v mladom veku sa u mužov objavujú rôzne skryté problémy, ktoré bývajú v dospelosti dôvodom na rôzne zlyhania s nákladnou liečbou, zasahujúcou nielen do vašej novej pánskej peňaženky. Veľmi rýchlo sa môže ako domček z karát zrútiť aj váš vzťah.

Čím skôr urológa navštívite, tým väčšiu šancu na odhalenie a liečbu konkrétneho problému máte!

Návštevu tohto špecialistu by ste mohli zvážiť pri zmene sexuálneho partnera. Na niektoré infekcie je naša imunita prikrátka. Ak máte dlhé roky jedného a toho istého partnera, potom stačí navštíviť urológa RAZ za DVATRI roky.

U mužov po 45 rokoch je vhodné každoročné vyšetrenie, pretože v tomto veku sa zvyšuje riziko rakoviny prostaty.

Keď vás prepadne bolesť panvového dna

Ak má muž hormonálne ochorenia, ako je diabetes mellitus alebo zväčšená štítna žľaza, mal by byť vyšetrený urológom minimálne raz za rok. Tieto choroby veľmi často vedú k neplodnosti. Veď 15 % všetkých párov má problémy s počatím. Z toho asi 30 % tvorí ženský faktor a 30 % mužský. Ostatné sú zo zmiešaných dôvodov, ktoré vie správne diagnostikovať len dobrý lekár – špecialista.

Častým problémom týchto a iných urogenitálnych ochorení je aj chronická bolesť panvového dna, ktorá sa dá veľmi dobre liečiť špeciálnou rázovou vlnou. Ide o nepríjemné bolesti, ktorých liečba rázovou vlnou je neinvazívnym a bezbolestným spôsobom, ako na nepríjemné trápenie zabudnúť.

Tak na pravidelné návštevy svojho urológa myslite a určite sa týmto a mnohým iným ochoreniam vyhnete.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články