22.8 C
Bratislava

Squid Game: Zaujímavosti a fakty

- Reklama -

Ak nás sleduješ, tak vieš, že seriál Squid Game patrí medzi Top seriály 2021. Prečítaj si fatky a zaujímavosti, ktoré si o seriáli Squid Game nevedel.

Vieš, že strašidelná nadrozmerná bábika z prvej časti seriálu je skutočnou atrakciou v Kórei? Hru z Squid Game: Red Light and Green Light si môžeš zahrať aj teraz.

Môžeš si tiež všimnúť, že všetci účastníci hry majú na nohách obuté Vans tenisky. Ich predaj sa po premiére Squid Game zvýšil o takmer 8 000 %.

Tak ako seriál uvádza, 456 ľudí je naozaj počet, ktorí sa súťaže zúčastnil. Všetci herci tiež uviedli, že by o účasti (ak by išlo o skutoťnosť) nikdy v živote ani neuvažovali, pretože život nie je len o peniazoch.

Vieš prečo sú rakvy zabalené ako darčekové škatule?

Tvorca hry sa podľa spisovateľa a režiséra Hwang Dong-hyuk cítil ako boh, ktorý im za to, že sa do súťaže zapojili, daroval smrť. Aj dizajn miestností, kde spaľovali telá je vymodelovaný podľa koncetračného tábora v Osvienčime.

Masky a hry

Umelecký riaditeľ Chae Kyung Su sa pri maskách, ktoré na sebe nosia zamestnanci, inšpiroval tradičnými kórejskámi maskami pomenovanými Haehotal.

Dalgona challenge je jedna z najpopulárnejších TikTok výziev tohoto roka. Recept na Dalgona je jednoduchý. Dalgona je v Kórei tradičnou karamelovou sladkostou, v niektorých regiónoch tiež známe ako Bbopgi. Tento snack je vyrobený z cukru a sódy bikarbóny a je v ňom vytlačený obrázok. Deti sa často pokúšajú jesť práve okolo obrysu obrázku bez toho, aby ho prerušili.

Dalgona challenge
Dalgona challenge / foto: netflix

Dnes si môžeš vytlačiť na 3D tlačiarni jednu z masiek Squid Game. 3D model Squid Game je na stiahnutie.

3D Mask Squid Game
3D Mask Squid Game / Zdroj: cults3d

Squid Game 2. séria

Táto šialená, ale obľúbená hra mala mať pôvodne názov Round Six a mal byť iba filmom. Asi ťa neprekvapí, že zatiaľ nie sú žiadne plány na vytvorenie druhej série. Tvorca seriálu prezradil, že chce pracovať na iných projektoch.

Hwanga pôvodne odmietali štúdiá a investori, ktoré natočiť túto hru vnímali ako „nereálne a dystopické“. Minyoung Kim, viceprezidentka pre obsah spoločnosti Netflix, uviedla vo svojom vyhlásení, že Netflix videl „povrchný príbeh v súvislosti so sociálno-ekonomickými debatami a otázkami ohladne morálky“. Uviedla, že úspech hry Squid Game „prerazil všetky naše najdivokejšie sny“.

Vďaka seriálu o prežití sa zvýšil aj počet zhliadnutí seriálov podobného žánru ako je napríklad Alice in Bonderland a Sweet Home.

Postrehy a zaujímavosti

V poslednej časti seriálu sa nachádza skutočná reportáž z televíznych novín.

Seriál je tak obľúbený, že nielen v Abu Dhabi, ale aj na iných miestách vo svete sa organizujú vlastné verzie Squid Game inšpirované Netflixom. Okrem toho vznikajú hry, ktoré simulujú aj hru z pvrej epizódy. Účastníci si môžu zahrať štyri zo šiestich hier. Turnaj trvá dve hodiny a vyradení hráči si jeho priebeh môžu pozrieť až do konca.

 

Odkaz na tradície v ázijskej kultúre a ich zvykoch

Záver

Seriál Squid Game hovorí veľa o ľudskej povahe, priateľstve, krutosti a o spôsobe, akým bohatšie vrstvy týrajú svojich chudobnejších občanov. Je to zároveň neochvejný pohľad na to, ako nás dokáže zúfalstvo zmeniť. Hľadá odpoveď na jednu desivú otázku: Aké sú vaše limity ak ste zúfalý? Čo by si robil? Zúfalý človek robí zúfalé činy.

Zdroj: relife.sk
4.9/5 - (11 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články

Top seriály roku 2024

Top filmy roku 2024

Top seriály roku 2022

Top seriály roku 2023