Hodnotenie filmu

Nevinný nápad, že? Koľko toho nesmieme o sebe vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…? V priebehu jediného večera sa ukáže, že až príliš veľa. Aj tí, ktorých dobre poznáme, môžu byť totiž úplní cudzinci.

“Večera na ktorej by som rozhodne nechcel byť.” Áno dosť realistický pohľad a myšlienka, s ktorou sa Paolo Genovese bravúrne pohral. Výborná záležitosť. Veľmi aktuálna téma a spracovane veľmi sympatickou cestou.  Tajíte niečo pred ostatnými? : )

Talianský film Perfetti sconosciuti (anglický Perfect Strangers) v ktorom sa  skupina prieteľov stretne na pohodovej večeri. Poznajú sa dôverne už celé roky a tiež ďalšie stretnutie by sa nieslo v duchu ľahkého humoru a nostalgických spomienok na to, čo bolo… keby sa nezrodil zdanlivo nevinný nápad:  dať mobilné telefóny na stôl a zdieľať každú SMS aj každý prichádzajúci hovor.

Komentáre k filmu hovoria za všetko.

“Je to trefné a hlave zo života, iba mám pocit, že pre tento kúsok platí viac ako pre iných, že je treba mať niečo odžité aby ste si ho v plnej miere vychutnali. Je to jednoducho film pre strednú generáciu, ktorá vie, čo je to kríza stredného veku. Film sadol ako komediálne aj dramaticky, naviac som ocenil civilnosť hereckého prejavu a neokúkanosť hercov. Je to snímok, ku ktorému se určite v budúcnu vrátim.”

“Jestli se na to budete dívat s partnerem/partnerkou, tak si určitě předem promažte mobil…”

Ako by povedal guru českej filmovej filozofie Ladislav Smoljak, “Neber telefon, neber telefon, nebo se z toho zblázniš”

Naše hodnotenie 90%. Hodnotenie CSFD. Toto jednoducho talianom vyšlo. 

Titul nájdeš v dobrom obchode alebo e-shope alebo stiahneš na webe stiahnito alebo ulozto.

Zdroj: jer-cin.org.il

Perfect Strangers film

Zdroj: jer-cin.org.il

Zdroj: jer-cin.org.il