12.2 C
Bratislava

TikTok: Najrýchlejšie rastúca sociálna sieť

- Reklama -

Už dlhšiu dobu patrí TikTok medzi najsťahovanejšie appky na svete a navyše je tak strelená. Spôsobuje to reset hlavy a je to postavené na videách strihnutých hudbou, pričom také čosi ani na YouTube nenájdeš.

Čo je TikTok?

TikTok je nová sociálna sieť, ktorá by ťa mohla zaujať. Prečo? Lebo je to jednoduché, natočíš sa pri nejakej činnosti, pridáš hudbu a filtre z knižnice, doplníš hashtag a príspevok je hotový.

TikTok sociálna sieť

Napriek rýchlemu rastu existuje stále veľa ľudí, ktorí si nie sú celkom istí, čo TikTok je. TikTok sa často označuje aj ako aplikácia “lip-syncing” (synchronizovanie perami), čo je niečo ako online karaoke zážitoktok. V skutočnosti je viac známe z populárnej hudby a iných zvukových záznamov, ktoré sa medzi mladými používateľmi neustále rozširujú a remixujú.

Je to rôzny žáner – pop, rap, R&B, elektro a DJ skladby, ktoré slúžia ako podmaz pre 15-60 sekundové videoklipy.

Tieto memé videoklipy odkazujú na veci, ktoré sú známe predovšetkým generácii Z. Sú vytvárané vo forme samostatných videí, reakcií , duetov, klonov a iných.

Niekedy sú tieto videá označované ako „cringey“

Cringey znamená trápne. Používatelia často uverejňujú a zdieľajú aj zvláštne ale zároveň niečim trápne videá a nedostanú za to taký výsmech, ako kdekoľvek inde na webe – a to najmä preto, že všetci ostatní používatelia na TikTok uverejňujú podobne “trápny“ obsah.

Skús stráviť aspoň deň pozeraním videí (je to ale naozaj návykové) na TikTok a nájdeš videa z celého sveta, ktoré neexistujú nikde inde na webe – vrátane YouTube. Videá, ktoré sú síce zvláštne, to iste – ale je zábavné ich sledovať.

[fusion_youtube id=“jwOew-ycjP0″ alignment=““ width=““ height=““ autoplay=“false“ api_params=““ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ class=““ css_id=““][/fusion_youtube]

 

Ak chceš môžeš ukázať aj ty nejaký svoj talent – kreslenie, maľovanie, gymnastiku, tanec alebo skateboarding. Robiť vedecké experimenty, vtipy a používať špeciálne efekty pre tvoje malé video kúzla.

Niekedy je to bláznivé, niekedy inteligentné ale hlavne je to návykové. 🙂

[fusion_youtube id=“x93Kxo_31Ig“ alignment=““ width=““ height=““ autoplay=“false“ api_params=““ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ class=““ css_id=““][/fusion_youtube]

 

Štatistiky aplikácie TikTok

tiktok statistic

A keď sa rozhodneš vyskúšať – tu sú linky na stiahnutie apky.

Stiahnúť TikTok

app store tiktokgoogle play tiktokamazon tiktok

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články