20.1 C
Bratislava

Tipy na vianočné darčeky.

Máme pre teba tipy na vianočné darčeky. Darčeky nie len pre ženy, mužov, deti, ale aj nadšených cyklistov, ITčkárov, vášnivé bežkyne a študentov. Jednoducho užitočné darčeky pod stromček pre každého.

Darčeky pre ženy, mužov, ITčkárov aj študentov

Praktická vychytávka, vďaka ktorej bude mať svoje obľúbené chilli vždy po ruke. Ľahko plniteľná, mechanicky odolná a vodotesná. Chilli záchrana pre milovníkov pikantného je zaujímavý darček. Cena Chilli kľúčenky sa pohybuje okolo 15 EUR.

Chilli darček na Vianoce
Chilli darček na Vianoce / Zdroj: keygoes, úprava: Relife.sk

Každý kto rád počúva hudbu by ocenil aj kvalitný zvuk. Slúchadlá od Sony sa nám pri testovaní osvedčili najlepšie a technológiu funkcie noise cancelling (potlačenie okolitého ruchu) majú vyvinutú najlepšie. Tohtoročný model Sony Hi-Res WH-1000XM4 stoji 345 € a model Sony Hi-Res WH-1000XM3 250 €, ktoré odporúčame tiež.

Slúchadlá na Vianoce - Sony WH 1000x m3
Sony WH 1000x m3 / Zdroj: YouTube

Drevený box (od 69 €) plný dobrôt pre manžela, ženu, kávičkára, pivkára, gurmána, ale aj pre deti. Debnu majú aj s vianočným motívom. Bedňu otvoríš páčidlom, pílkou alebo rozlúštením hádanky.

Tipy na darčeky pre muža
Tipy na darčeky pre muža

Navštív Manboxeo a kukni ich ponuku alebo si ju vyskladaj sám.

Vianočné darčeky pre muža
Vianočné darčeky pre mužaTop knihy pod stromček

Knihy sú vhodným darčekom, ale nie pre každého. Jednoducho ak máš chuť si len kúsok prečitať a rád čítaš knihy, ktoré môžeš preskakovať, tak tieto sú ideálne. Poučia, dozvieš sa množstvo zaujímavostí. Sú to knihy, ktoré inšpirujú, vzdelávajú, otvárajú obzory a menia život sú ideálnou voľbou.

Restart kreativity (16 €) je kniha o tom, ako prichádzať s nápadmi, ktoré by ostatných len tak nenapadli. Ako slobodne tvoriť a vidieť farby uprostred černoty? Odpoveď je síce jednoduchá, ale skrýva sa za ňou práca (našťastie zábavná): Základom je poznanie vlastnej kreativity.

Top knihy na Vianoce
Top knihy na Vianoce – Uč ako umelec, Reštart kreativity / Zdroj: Google, úprava: Relife.sk

Uč jako umělec (16 €) „… Superhrdinovia zachraňujú svet. Ale poznám niekoho, kto dokáže ešte viac: je to učiteľ.“ Určená ako inak pre učiteľov. Či už vstupuje do triedy v úlohe učiteľa prvýkrát, alebo už pred katedrou stojí dvadsiatym rokom. Robert Čapek dodá silu a inšpiráciu k mnohým zmenám. Naučí odhodiť všetku starinu – metódy a postupy z 19. storočia a staršie. Podnieti k hraniu a práci, ktorá bude pre nich a pre deti zábavou.

Nemusí sa ti to páčiť, ale je to fakt: čím starší sme, tým viac sa podobáme svojim rodičom.  Kniha Kód života (16 €) je o tom, ako z nás DNA robí to, kým sme. Robert Plomin dokazuje, že genetika predstavuje hlavnú príčinu, prečo sa ľudia líšia v kognitívnych schopnostiach. Práve preto nabáda rodičov i školy k väčšej tolerancii rozdielov medzi deťmi. V knihe sa dozvieš, prečo je zbytočné viniť sa za pár kíl navyše. Ale aj prečo nie je výber školy či rodičovského prístupu hlavným faktorom študijných výsledkov.

Top knihy 2020: Kód života, Atomové návyky
Top knihy 2020: Kód života, Atomové návyky

Atómové návyky (13 €) ponúkajú overený návod, ako sa každý deň zlepšiť o jedno percento bez ohľadu na svoje ciele. Popredný svetový odborník na tvorbu návykov James Clear odhaľuje praktické stratégie. Ak niekomu padne zaťažko meniť návyky, problém nie je v ňom, ale v systéme, ktorý si vybral.

Digitálna transformácia je ako hra, ktorú musíme hrať. Dobrá správa znie: so správnymi tromfy v rukách ju nemožno prehrať. Či už sa zaoberáš čímkoľvek, pravdepodobne existujú technológie, ktoré časť práce zvládnu za teba. Rýchlejšie, ľahšie, lacnejšie.

A práve schopnosť zapojiť ich do firemnej komunikácie rozhoduje o tom, či firmu čaká v budúcnosti úspech, alebo zánik. O tom ako sa digitálne transformovať je kniha HOT (23 €). Dozvieš sa, že digitálnym lídrom, ktorý nadchne ostatných, sa môže stať aj radový člen tímu.

Top knihy - Faktomluva a Hot
Top knihy – Faktomluva a Hot

Faktomluva (17 €) odhaľuje desať inštinktov – nevedomých, ale predvídateľných myšlienkových skreslení, ktoré ovplyvňujú naše názory na okolitý svet. Ide napríklad o inštinkt priepasti (sklon rozdeľovať svet na zásadne odlišné tábory). Inštinkt negativity (viac si všímame javov zlých než dobrých). Inštinkt urgentnosti (pocit „teraz, alebo nikdy“ nás vedie k unáhleným rozhodnutiam), či obviňovanie (hľadáme vinníkov, nie príčiny).

Kniha V práci nemusí být blázinec (17 €) je zaujímavá záležitosť. Obdaruj workoholika alebo kolegu. A prečo? Nastal čas skoncovať s érou prepracovanosti, chaosu, stresu a otravného „nestíham“. Nič z toho totiž nie je znakom výkonného profesionála, ale skôr neschopnosti. Čas a ľudská energia predstavujú najcennejšie komodity na svete. Tento praktický destilát poznatkov a skúseností môže uviesť do života každý. Manažér, šéf či freelancer, nech už pôsobí v akomkoľvek odbore.

Vianočné darčeky Gadgets a Tech

Užitočný vianočný darček môže poslúžiť aj celej rodine. Práve tieto darčeky ocenia nielen muži. Vyber si praktické a kvalitné produkty.

Alarm na bicykel

Poznáš to na zaparkovanej kolobežke Bolt. Akonáhle pohneš s kolobežkou, ktorá nie je odomknutá, spustí sa hlasný alarm. Dnes už jednoducho zámok nestačí a tento darček poteší cyklistov. Takýto alarm stojí približne 45 €

Alarm na bicykel
Alarm na bicykel / Zdroj: Amazon, úprava: Relife.skGPS lokátor

Tracker na auto, skúter alebo na bicykel. Vždy budeš vedieť, kde sú tvoje veci. Jednoducho zapneš výstrahu proti krádeži, aby si bol informovaný v reálnom čase. V prípade podozrivého pohybu alebo pokusu o krádež tvojho bicykla alebo auta. Pozíciu sledovača môžeš ľahko skontrolovať pomocou systému GPS v tvojom mobile.

Na rozdiel od trackerov Bluetooth ti Invoxia GPS Tracker umožňuje zistiť, kde sú tvoje veci, aj keď sú ďaleko. Batéria Invoxia GPS Tracker má výdrž až 6 mesiacov a v cene je 3-ročné sieťové predplatné. Nie je potrebná žiadna SIM karta a nemá žiadny limit na vzdialenosť! Po prvých troch rokoch stojí prístup k službe iba 9,99 EUR ročne.

Tracker GPS od Invoxia stojí 90€.

GPS tracker
GPS tracker na bicykel, motorku, auto alebo mačku 🙂

Darčeky, ktoré potešia

Predplatné denníkov, streamovacích služieb ako je Netflix, Spotify, YouTube – bez reklám (7,19 €/m). Vieš na čo míňajú tvoji blízky pravidelne peniaze? Ak nechceš pod stromček dávať peniaze, je ideálne siahnuť po niečom užitočnom. Po tom čo si pravidelne platia.

Tipy na darčeky
Tipy na darčeky / Zdroj: Relife.sk

Predplatených služieb je veľa. Môže to byť karta s kreditom na zakúpenie hier v službách Steam alebo Origin. Kupón v nejakej hodnote do iStore. Pre dospelákov napríklad predplatné setu vín, ktoré ti bude chodiť pravidelne mesačne domov. O výber a rôznorodosť v dodanom sete sa postará somerlier – odborník na víno.

Vstupenky na ich obľúbené koncerty (po korone), Zážitkové poukazy na virtuálnu realitu, kurzy varenia pre dvoch (od 69 €/os.). Na kurz varenia odporúčame Chefparade, ktorú mám odskúšanú.

Pre bežcov a bežkyne sú vhodné tieto praktické darčeky. Bežecké kompresné ponožky, hliníková fľaša na vodu, penový valec na strečing a masáž. Prípadne čelovka pre nočných bežcov. Pre športovcov permanentka do posilňovne.

NFC tag

zjednodušene bezkontaktný čip (od 0,65 €), ktorý môžeš nastaviť a priložením k mobilu (s NFC technológiou) sa spustí vybraná služba. Sú dosť malé a lacné na to, aby sa dali integrovať do najrôznejších produktov: plagáty, samolepky, vizitky alebo fľaše. Po priložení a načítaní sa spustí buď aplikácia alebo sa načíta viac informácii o produkte.

Zdieľať svoj kontakt môžeš napríklad len priložením tagu k inému mobilu, ktorý podporuje NFC. Nepotrebuješ diktovať alebo posielať kontakt ak si práve na stretnutí alebo diskotéke. Ideálne pre fundraisera, niekoho, kto chodí často na diskotéky alebo nerda.

NFC tags - tap
NFC tags / Zdroj: Relife.sk

Takýto čip môžeš použiť po nastavení na otváranie dverí, zapínanie svetiel. Jednoducho všade tam kde je integrovaná technológia smart.

Tipy na vianočné darčeky pre deti

Auto na diaľkové ovládanie (od 20 €), sú pre deti každý zábavou do chvíle kým sa nepokazia. Preto  nemusí byť vždy drahé.

Predplatené katy do herného sveta v hodnote 20, 50 alebo 100€. Deti si vyberú a kúpia hru podľa vlastného výberu. Stále platí „Kdo si hraje, nezlobí.“

RC auto na diaľkové ovládanie
Auto na diaľkové ovládanie

Airsofťáka môžeš obdarovať armyboxom plný sladkých dobrôt alebo proteínových fitnes pochúťok. Navštív Manboxeo a kukni ich ponuku alebo si ju vyskladaj sám.

Vianočný darček pre športovca
Vianočný darček pre športovca

Drevené stavebnice

Unikátne drevené 3D stavebnice (od 20 €) so všetkými detailmi budú tvoriť skvelú dekoráciu akejkoľvek miestnosti. Skladať môže otec so synom a mnohé majú a pohyblivé časti. Pekný darček nie len pre deti. Kúpiš ich na Amazone alebo Manboxeo.

3D drevené stavebnice
3D drevené stavebnice

Tipy na vianočné darčeky pre rodičov

Rúška môžu byť aj módnym doplnkom alebo sa môžeš kreatívnym dizajnom rúška odlíšiť. Čo povieš na tieto od Alohafromdeer? Ceny sú rôzne, priemerne po 12,50 €, Majú aj množstevné zľavy a nad 80€ dopravu zdarma. Majú aj iné veci, tak ich kukni.

Rúška na tvár
Rúška na tvár

Mobily do 100 €

Mobily sú darčekom, ktorý môžete opakovať po pár rokoch opäť. Niekedy doslúži alebo už nespĺňa naše očakávania. Po preskúmaní modelov a pomere cena/kvalita odporúčame modely do 100 €, ktoré postačujú na bežné používanie. Či už surfovanie po internete, sledovanie videí a počúvanie hudby. Nečakaj extra fotky ani 4K video. Spustených viac aplikácii súčasne nezvládajú plynulo. Mobily do 100 EUR nie sú vhodné na prácu.

Mobily do 100 eur - odporúčané
Mobily do 100 eur / Zdroj: Relife.sk

Mobily do 200 €

Tu sme vybrali tie, ktoré zvládnu stredne náročného používateľa. Fotoaparát fotí slušne. Zvládnu aj stredne náročné hry. Potešia mnohé funkcie ako NFC, odomykanie otlačkom prsta. Note verzie sú vhodné aj pre účastníkov dištančného vzdelávania.

Mobily do 200 eur
Mobily do 200 eur / Zdroj: Relife.sk

Mobily do 300 €

Stredná trieda mobilov, ktorá poteší hráčov a je vhodná aj na prácu. Kvalita fotografií a záznam videa v kvalite 4K so stabilizáciou, je ideálna pre tvorcov obsahu. Funkcia 5G a kvalitnej selfie kamery neurazí. S multitaskingom zvládneš mnohé úlohy hravo. Vhodné pre účastníkov dištančného vzdelávania.

Mobily do 300 eur
Mobily do 300 eur / Zdroj: Relife.sk

Zdroj: Relife.sk, Kurátor: Petrem
- Reklama -

Ak si našla/našiel v článku chybu alebo máš pripomienku, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -