12.2 C
Bratislava

Top filmy roku 2024

- Reklama -

Rok 2024 sa môže pochváliť množstvom titulov. Do výberu sme zaradili tie najlepšie filmy. #netflix #appletv #hbomax. Sleduj na Instagrame Filmy a seriály nech ti nič neunikne. Pozri si aj náš zoznam zaujímavých filmov, ktoré sa oplatí vidieť. Top 14 filmov roku 2024.

Under Paris

Thriller / 2024, 1 hod 41 min, CZ dab. / premiera 5. jún

Aby zachránil Paríž pred krvavým kúpeľom, smútiaca vedkyňa je nútená čeliť svojej tragickej minulosti, keď sa v Seine objaví obrovský žralok.

Atlas

Sci-Fi / Akčný / 2024, 1 hod 58 min, CZ dab. / Hodnotenie: 55 %

Geniálna dátová analytička s hlbokou nedôverou voči AI zistí, že práve to môže byť jej jediná nádej, keď je misia na zajatie nepriateľského robota v koncoch.

Jennifer Lopez sa svojím najnovším filmom Atlas zameriava na sci-fi. AI tu zostane, či sa nám to páči alebo nie, a Atlas dokazuje, že je to film viac o dôvere, rodine a lojalite ako film o AI. Je to akčný film pod vedením ženy s pôsobivým talentom.

Je to prekvapivo šikovný béčkový film. Pozrieť Atlas (2024) online.

The Courier

Triler / 1h 45 min / CZ dab. / Hodnotenie: 72 %

Životopisný film sleduje podvodníka a jeho vzostup na vrchol korupcie, ktorá sprevádzala realitnú bublinu po zavedení eura v Španielsku. Odporúčame, skvelá oddychovka s napätím.

The Outfit

Triler / Krimi / 1h 45 min / CZ dab. / Hodnotenie: 85 %

Jednoduchý, ale efektívny The Outfit využíva skvelé výkony a inteligentnú zápletku plnú zvratov, aby vytvoril uspokojujúce špionážne vzrušenie. Film rozpráva skvelý príbeh, ktorý divákov určite nadchne. Nie je okázalý, ale solídny a presne prispôsobený výkon Marka Rylancea z neho robia pohodlný strih pre fanúšikov thrillerov starej školy. Ak máš náladu na inteligentnú drámu s tajomnosťou a jemnosťou, je pravdepodobné, že si užiješ túto hladkú a rýchlu jazdu, na ktorú ťa The Outfit vezme.

Badland Hunters

Akčný / Sci-Fi / 1h 47 min / CZ dab. / Hodnotenie: 70 %

Jednoducho zábava. Roky po tom, čo sa Soul zmenil na apokalyptickú pustatinu, tvrdý lovec vezme veci do vlastných rúk. Neohrozený lovec vyráža do ulíc zachrániť pubertiačku, ktorú uniesol šialený doktor. Badland Hunters možno nie je dôstojným nástupcom Concrete Utopia, ale je to zábavná zombie akcia. Príbeh je recyklovaný a nič, čo by malo zaujať každého, kto videl jeden post-apokalyptický zombie film. Ale akčné údery sú prvotriedne, bojová choreografia na vyššej úrovni.

NYAD

Dráma / Životopisný / 2h 1 min / CZ dab. / Hodnotenie: 85 %

Pozoruhodný skutočný príbeh o húževnatosti, priateľstve a triumfe ľudského ducha, NYAD rozpráva strhujúcu kapitolu v živote atlétky svetovej triedy Diany Nyad. Tri desaťročia po tom, čo sa vzdala maratónskeho plávania výmenou za prominentnú kariéru športovej novinárky, vo veku 60 rokov je Diana (štyrikrát nominovaná na Oscara Annette Beningová) posadnutá dokončením impozantného plávania, ktoré jej vždy unikalo: 110 míľ. trek z Kuby na Floridu, často označovaný ako „Mount Everest“ plávania.

Diana, odhodlaná stať sa prvou osobou, ktorá dokončí plávanie bez klietky proti žralokom, sa vydáva na vzrušujúcu štvorročnú cestu so svojou najlepšou priateľkou a trénerkou Bonnie Stoll (dvojnásobná držiteľka ceny Akadémie Jodie Foster) a oddaným plachtárskym tímom.

Sixty Minutes

Akčný / Dráma / 1h 28 min / CZ dab. / Hodnotenie: 62 %

Bojovník MMA Octavio (Emilio Sakraya) má len 60 minút na to, aby sa dostal na narodeninovú oslavu svojej dcéry. Inak mu hrozí, že navždy príde o opatrovníctvo. Odriekne dôležitý zápas aby to stihol a ocitne sa na úteku pred nebezpečnými zločincami v pretekoch s časom naprieč mestom.

Society of the Snow

Dráma / Dobrodružný / 2h 24 min / CZ dab. / Hodnotenie: 85 %

V roku 1972 sa v srdci Ánd zrútil let 571 uruguajského letectva, ktorý bol prenajatý na let s rugbyovým tímom do Čile. Nehodu prežilo len 29 zo 45 pasažierov. Uväznení v jednom z najnepriateľskejších a najneprístupnejších prostredí na planéte sa musia uchýliť k extrémnym opatreniam, aby zostali nažive.

Je to intenzívny survivalistický príbeh založený na skutočných udalostiach, táto interpretácia je brutálne úprimná o základnej ľudskosti a drsnej fyzickosti situácie, ktorá viedla ku kanibalizmu.

The Kitchen

Dráma / Sci-Fi / 1h 48 min / CZ dab. / Hodnotenie: 65 %

Londýn, 2040 – rastúce ceny domov, práca na počítači a likvidácia sociálneho štátu zmenili mesto na ihrisko miliardárov, čo prinútilo nižšie vrstvy k provinčným prázdnym slumom, ako je napríklad The Kitchen.

Živý portrét mestskej dystopie, The Kitchen, je sci-fi, ktoré nastavuje znepokojivú víziu budúcnosti a zároveň nachádza priestor na zdôraznenie ľudskosti v jadre príbehu.

Brothers

Dráma / Historický / 2h 15 min / CZ dab. / Hodnotenie: 71 %

Preskúmajte kus českej histórie s filmom Tomáša Mašína o bratoch Mašínových. Keďže nás zaujal už trailer, samotný film je v hre o nomináciu na Oscara z Českej republiky.

Film Bratia rozpráva jeden z najväčších príbehov studenej vojny o odbojovej skupine bratov Jozefa a Ctirada Mašínových. Rodina Mašínových sa v komunistami ovládanom Československu stáva terčom prenasledovania a bratia veria, že podľa vzoru otca, hrdinu protinacistického odboja, možno proti diktatúre bojovať jedine so zbraňou v ruke.

Zároveň sú si vedomí zodpovednosti voči mame a sestre. Zakladajú odbojovú skupinu, ktorá má na svedomí množstvo násilných činov, ktorých vyšetrovaním je poverený kapitán Štátnej bezpečnosti Koller. Mašínovia sa stávajú najhľadanejšími mužmi v krajine. Pokúsia sa o útek do Západného Berlína, kde plánujú vstúpiť do americkej armády s cieľom oslobodiť Československo.

Dune: Part Two (marec)

Sci-Fi / Dráma / 2h 46 min / Hodnotenie: 93 %

Na púštnej planéte sa chlapec stane mesiášom nomádov, kde sú obrovské červy, ktoré chránia komoditu zvanú Spice. Spice mení ľudí na cestovateľov, mystikov a šialencov. Akú cenu zaplatí, aby sa stal novým vládcom ich vesmíru?

The Fall Guy

Akčný / Komédia / 1h 54 min / Hodnotenie: 79 %

Je to kaskadér a ako každý v komunite kaskadérov je vyhodený do vzduchu, postrelený, havaruje, vyhodený cez okná a vyskakuje z najvyššej výšky, a to všetko pre našu zábavu. Čerstvo po nehode, ktorá takmer ukončila jeho kariéru, musí tento hrdina z robotníckej triedy vystopovať zmiznutú filmovú hviezdu. Vyriešiť sprisahanie a pokúsiť sa získať späť lásku svojho života, zatiaľ čo stále vykonáva svoju každodennú prácu.

Vojna policajtov

Akčný / Drána / 151 min / Hodnotenie: 65 %

Dávid proti Goliášovi. Tak by sa dal popísať boj, ktorý vedie kapitán Miky Miko, samotársky policajný operatívec, ktorý sa začiatkom 90. rokov v divokej atmosfére východoslovenského podsvetia šikovne pohybuje na hrane zákona. V krehkej symbióze tu vedľa seba žijú lokálne mafiánske gangy kryté tajnými dohodami so Slovenskou spravodajskou službou (SIS), podnikatelia a miestna polícia štedro odmeňovaná za privieranie očí pred zločinmi.

Gladiator 2 (november)

Ďalšie filmy roku 2024 priebežne doplním. Môžeš pozrieť aj top filmy roku 2023.

Zdroj: Relife, Autor: @Petrém

4.9/5 - (7 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články

Top seriály roku 2024

Top seriály roku 2022

Top seriály roku 2023