17.7 C
Bratislava

Najlepšie filmy roku 2023

- Reklama -

Rok 2023 sa môže pochváliť množstvom titulov. Do výberu sme zaradili 18 najlepších filmov. #netflix #amazon #appletv #hbomax. Sleduj na Facebooku Filmy a seriály nech ti nič neunikne. Pozri si aj náš zoznam zaujímavých filmov, ktoré si možno nevidel/a.

Sú tu aj najočakávanejšie top filmy roku 2023, ktoré nás ešte čakajú.

Rebel Moon — Part One: A Child of Fire

Akčný / Sci-Fi / 2023, 10 epizód / Hodnotenie: 61 %

Keď sa pokojná kolónia na okraji galaxie ocitne v ohrození vojskami tyranskej vládnucej sily, Kora (Sofia Boutella), záhadná cudzinka žijúca medzi dedinčanmi, sa stane ich najväčšou nádejou na prežitie. Kora, ktorá má za úlohu nájsť trénovaných bojovníkov, ktorí sa s ňou spoja, aby sa postavili proti Materskému svetu, zhromaždí malú skupinu bojovníkov – outsiderov, povstalcov, roľníkov a vojnových sirôt z rôznych svetov, ktorí zdieľajú spoločnú potrebu vykúpenia a pomsty.

Aj keď si Rebel Moon veľa požičiava z iných sci-fi príbehov, stále je to zábava – a často aj vizuálne skvelá.

Love at First Sight

Romantický / komédia / 2023, 1 h 30 min / 79 %

Po zmeškaní letu z New Yorku do Londýna sa Hadley stretne s Oliverom pri náhodnom stretnutí na letisku, ktoré vyvolá okamžité spojenie. Dlhá spoločná noc v lietadle ubehne mihnutím oka, no po pristátí na Heathrow sa dvojica oddelí a nájsť jeden druhého v tom chaose sa zdá byť nemožné. Zasiahne osud a premení týchto spolusediacich na spriaznené duše?

The Killer

Akčný / Thriller / 2023, 1 h 58 min / 81 %

Osamelý vrah Christian bez morálneho kompasu či výčitiek za svoje činy sa pripravuje na svoj ďalší okamih, kedy udrie. Počas prípravy svojho ďalšieho cieľa si však začína uvedomovať, že stráca svoj ľadový pokoj a spoločne s ním aj vlastný rozum.

The Killer je ľadovo chladný thriller ukazujúci na filozofickú krízu nájomného vraha s fascinujúcim výkonom Fassbendera. Aj keď ide o príbeh, ktorý sme už videli mnohokrát, stále je to sakramentsky dobrý film o vrahoch.

Saw X

Horor / 2023, 1 h 58 min / 75 %

Zatiaľ najlepším pokračovaním série Saw. Zatiaľ najznepokojivejšia časť série Saw skúma nevypovedanú kapitolu najosobnejšej hry Jigsaw. Zasadený medzi udalosti Saw I a II, chorý a zúfalý John, cestuje do Mexika na riskantný a experimentálny lekársky zákrok v nádeji na zázračný liek na jeho rakovinu – len aby zistil, že celá operácia je podvodom, ktorý má oklamať tých najzraniteľnejších. Neslávne známy sériový vrah, vyzbrojený novým zámerom, sa vracia k svojej práci a obracia stoly podvodníkom svojím typickým spôsobom.

Je to priame pokračovanie Saw ako ho poznáme a predstavuje jedinečný, efektívny príbeh o pomste, ktorý vychádza z jasnej logiky. Odporúčam.

Bod obnovy

Sci-Fi / Dráma / 2023, 1 h 56 min / 77 %

Predstav si, že žiješ v roku 2041, kedy máš právo byť po nehode či inej neprirodzenej smrti oživený. Stačí si len pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – Bod obnovy.

Agentka Em práve dostáva do rúk prípad, kedy boli základné pravidlá obnovy porušené. Bod obnovy obete bol zmazaný a Em tak má pred sebou výnimočný zločin. Strhujúci príbeh zasadený do blízkej budúcnosti, keď technológie budú zaručovať lepší život a ľudia si budú môcť zaplatiť jeho predĺženie.

Believer 2

Akčný / Thriller / 2023, 1 h 54 min / Premiéra 17. november

Odhodlaný detektív neprestáva hľadať pravdu o najväčšom drogovom gangu v Ázii. S jeho bossom klzkým ako úhor má totiž nevybavené účty.

The Murderer

Mysteriózny / Komédia / Thriller / 2023, 2 h / 75 %

Po sérii úmrtí v malom provinčnom mestečku sa odhodlaný detektív pokúša odhaliť vraha. Esteticky sa film vyžíva v množstve jasných, sýtych farieb. Všade je použitá fuchsiová ružová, neónová modrá a krvavo červená, čo dodáva obrázku výrazný vizuálny šmrnc. Napriek tomu je The Murderer trochu pridlhý. The Murderer je celkovo slušná záhadná komédia s pekným malým zvratom na konci a niektorými výnimočnými momentmi. K dokonalosti má určite ďaleko, ale ak máš náladu na vizuálne príťažlivé a príjemné tajomno, toto určite stojí za pozretie. Odporúčame pozerať s priateľmi.

Oppenheimer

Dráma / 2023, 3 h  / 90 %

Oppenheimer predstavuje ďalší úžasný úspech Christophera Nolana. Počas druhej svetovej vojny generálporučík Leslie Groves Jr. poverí fyzika J. Roberta Oppenheimera prácou na prísne tajnom projekte Manhattan. Oppenheimer a tím vedcov strávili roky vývojom a navrhovaním atómovej bomby. Ich práca sa naplní 16. júla 1945, keď sa stanú svedkami prvého jadrového výbuchu na svete, ktorý navždy zmení chod dejín.

Nolan: „zachytáva teoretický aspekt Oppenheimera na obrazovke vo veľmi osobných momentoch… tá energia, to vírenie vášne v neznámom je tam všetko a je fenomenálne to sledovať.“

Je to príležitosť získať lekciu z histórie, ale film skutočne žiari iba na niekoľkých rozptýlených silných momentoch. Všetko to prišlo skôr informatívne ako zábavné. Odporúčame pozrieť.

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Akčný / Thriller / 2023, 2 h 43 min / 90 %

S úžasným hereckým obsadením a niekoľkými nádherne natočenými kúskami môže byť najlepším akčným filmom roka. Je to nepretržitá a vzrušujúca jazda. Začína pri maximálnej rýchlosti a stále tlačí, aby bola tvrdšia, rýchlejšia a nebezpečnejšia. Tom Cruise rozumie lepšie ako ktokoľvek iný, ako urobiť skvelý akčný film.

Tetris

Dráma / 2023, 1 h 58 min / 85 %

Príbeh o tom, ako si jedna z najpopulárnejších videohier na svete našla cestu k hráčom po celom svete. Aj keď film nie je ani zďaleka tak návykový alebo rýchly ako hra, Tetris ponúka zábavu o príbehu 8-bitovej klasiky. Na prvý pohľad by som si nemyslel, že hra ako Tetris bude skrývať takýto príbeh. Nie o jeho stvorení, ale o tom, ako bol distribuovaný po celom svete. Perfektný, dynamická réžia a originálne nápady.

Extraction 2

Akčný / Dobrodružný / Thriller / 2023, 1 h 58 min / 82 %

Väčší, odvážnejší a v niektorých ohľadoch dokonca lepší ako jeho predchodca, Extraction 2 je špičkový akčný thriller. Príbeh je o niečo hlbší ako prvý, ale čo je dôležitejšie, Extraction 2 je absolútne nabitá akciou.

The Mother

Akčný / Dobrodružný / Thriller / 2023, 1 h 56 min / 70 %

The Mother je vítanou príležitosťou vidieť Jennifer Lopez v roli akčnéej hrdinky – aj keď sa film drží žánrových klišé. „Matka“ prináša prijateľný akčný film, ktorý nás bavil a práve preto sa čudujem, že má inde tak priemerné hodnotenie.

Plane

Akčný / Dobrodružný / Thriller / 2023, 1 h 47 min / 76 %

Pád lietadla bol len začiatok. Pilot Brodie Torrance zachrániť svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou – zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. (Magic Box)

Je to štandardne akčný a dobrodružný film. Tento let je pre nadšencov thrillerov tohoto žánru stále zábavný a odporúčam ho pozrieť.

10 Days of a Good Man

Drama, Thriller / 2023, 2 h 3 min / 69 %

Neškodný, obetavý, dôveryhodný, cnostný, morálny a… aký zmysel má byť dobrým človekom? Ak ste počas svojho života nikdy nikomu neublížili, môžete povedať, že ste naozaj dobrý človek? Ak si ochotný zašpiniť si ruky za spravodlivosť, robí to z teba zlého človeka?

„Desať dní“: séria, ktorá bude spracovaná do troch filmov z knižnej trilógie, ako celok bude rozprávať príbeh o Sadikovi, ktorý sa z obyčajného človeka zmenil na antihrdinu, pričom bude hľadať odpoveď na tieto hlavné otázky. Zatiaľ čo sa Sadik mení z dobrého na zlého, zo zlého na ľahostajného, ​​tí, ktorí mu skrížia cestu, dostanú svoj podiel na zemetraseniach v jeho živote a žiadnemu z nich sa nepodarí zostať taký čistý a nevinný ako prvý deň. Vrelo odporúčam túto oddychovku (s dabingom na Netflixe)

Jung_E

Sci-fi / 2023, 1 h 38 min / 58 %

Špecialistka na umelú inteligenciu v blízkej postapokalyptickej budúcnosti naklonuje mozog vlastnej matky, ktorá bývala elitná vojačka, aby tým ukončila občiansku vojnu. #netflix

Film sa približuje k populárnym žánrom tak, ako to väčšina hollywoodskych filmov nemá. JUNG_E odhaľuje jedinečné dimenzie ľudského myslenia a emócií v čoraz digitálnom a čoraz viac komodifikovanom svete.

Operation Fortune: Ruse de guerre

Akčný / 2023, 1 h 54 min / 69 %

V akčnej „komédii“ Fortunova hra musí špeciálny agent Orson Fortune zabrániť predaj smrtiacej modernej technológie, ktorú ovláda miliardár a zbrojný maklér Greg Simmonds. Hoci Fortune najradšej pracuje sám, tentokrát musí do tímu prijať niekoľko ďalších špičkových agentov a jedného veľmi špeciálneho človeka – hollywoodsku filmovú hviezdu, Dannyho Francesca.

Je to príjemný zážitok, možno nie tak nezabudnuteľný ako niektoré z jeho starších snímkov.

65

Sci-Fi / Thriller / 2023, 1 h 33 min / 55 %

Pilot Mills (Adam Driver) po núdzovom pristátí na neznámej planéte rýchlo zistí, že sa nachádza na Zemi, ale pred 65 miliónmi rokov. Keďže Mills a ďalší preživší, Koa (Ariana Greenblatt) majú na záchranu jediný pokus, musia sa pri svojom epickom boji o prežitie vydať naprieč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorov. #Falcon #topfilmy

John Wick: Chapter 4

Akčný / 2023, 2 h 49 min / 90 %

John Wick odkrýva cestu k porážke The High Table. Ale skôr, ako si Wick získa slobodu, musí čeliť novému nepriateľovi so silnými kontaktmi po celom svete a silami, ktoré premieňajú starých priateľov na nepriateľov.

Ďalšie tituly priebežne doplním.

Zdroj: Relife, Autor: @Petrém

4.9/5 - (18 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články