16.8 C
Bratislava

Najlepšie filmy roku 2023

Rok 2023 sa môže pochváliť množstvom titulov. Do výberu sme zaradili 14 najlepších filmov. #netflix #amazon #appletv #hbomax. Sleduj na Facebooku Filmy a seriály nech ti nič neunikne. Pozri si aj náš zoznam zaujímavých filmov, ktoré si možno nevidel/a.

Top filmy roku 2023

Sú tu aj najočakávanejšie filmy, ktoré nás v tomto roku čakajú.

Pathaan

Akčný / Thriller / 2023, 2 h 26 min / 75 %

Svižná akcia, ktorá ponúka špičkové akčné vzrušenie s bollywoodskymi zakončeniami. Pathaan možno nie je ničím výnimočný, čo sa týka príbehu (alebo hereckých výkonov), ale ak ide o akciu, ktorú chceš, tak tento film ti to prinesie.

The Murderer

Mysteriózny / Komédia / Thriller / 2023, 2 h / 75 %

Po sérii úmrtí v malom provinčnom mestečku sa odhodlaný detektív pokúša odhaliť vraha. Esteticky sa film vyžíva v množstve jasných, sýtych farieb. Všade je použitá fuchsiová ružová, neónová modrá a krvavo červená, čo dodáva obrázku výrazný vizuálny šmrnc. Napriek tomu je The Murderer trochu pridlhý. The Murderer je celkovo slušná záhadná komédia s pekným malým zvratom na konci a niektorými výnimočnými momentmi. K dokonalosti má určite ďaleko, ale ak máš náladu na vizuálne príťažlivé a príjemné tajomno, toto určite stojí za pozretie. Odporúčame pozerať s priateľmi.

Oppenheimer

Dráma / 2023, 3 h  / 90 %

Oppenheimer predstavuje ďalší úžasný úspech Christophera Nolana. Počas druhej svetovej vojny generálporučík Leslie Groves Jr. poverí fyzika J. Roberta Oppenheimera prácou na prísne tajnom projekte Manhattan. Oppenheimer a tím vedcov strávili roky vývojom a navrhovaním atómovej bomby. Ich práca sa naplní 16. júla 1945, keď sa stanú svedkami prvého jadrového výbuchu na svete, ktorý navždy zmení chod dejín. Nolan: „zachytáva teoretický aspekt Oppenheimera na obrazovke vo veľmi osobných momentoch… tá energia, to vírenie vášne v neznámom je tam všetko a je fenomenálne to sledovať.“

Je to príležitosť získať lekciu z histórie, ale film skutočne žiari iba na niekoľkých rozptýlených silných momentoch. Všetko to prišlo skôr informatívne ako zábavné. Odporúčame pozrieť.

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Akčný / Thriller / 2023, 2 h 43 min / 90 %

S úžasným hereckým obsadením a niekoľkými nádherne natočenými kúskami môže byť najlepším akčným filmom roka. Je to nepretržitá a vzrušujúca jazda. Začína pri maximálnej rýchlosti a stále tlačí, aby bola tvrdšia, rýchlejšia a nebezpečnejšia. Tom Cruise rozumie lepšie ako ktokoľvek iný, ako urobiť skvelý akčný film.

Tetris

Dráma / 2023, 1 h 58 min / 85 %

Príbeh o tom, ako si jedna z najpopulárnejších videohier na svete našla cestu k hráčom po celom svete. Aj keď film nie je ani zďaleka tak návykový alebo rýchly ako hra, Tetris ponúka zábavu o príbehu 8-bitovej klasiky. Na prvý pohľad by som si nemyslel, že hra ako Tetris bude skrývať takýto príbeh. Nie o jeho stvorení, ale o tom, ako bol distribuovaný po celom svete. Perfektný, dynamická réžia a originálne nápady.

Extraction 2

Akčný / Dobrodružný / Thriller / 2023, 1 h 58 min / 82 %

Väčší, odvážnejší a v niektorých ohľadoch dokonca lepší ako jeho predchodca, Extraction 2 je špičkový akčný thriller. Príbeh je o niečo hlbší ako prvý, ale čo je dôležitejšie, Extraction 2 je absolútne nabitá akciou.

The Mother

Akčný / Dobrodružný / Thriller / 2023, 1 h 56 min / 70 %

The Mother je vítanou príležitosťou vidieť Jennifer Lopez v roli akčnéej hrdinky – aj keď sa film drží žánrových klišé. „Matka“ prináša prijateľný akčný film, ktorý nás bavil a práve preto sa čudujem, že má inde tak priemerné hodnotenie.

Plane

Akčný / Dobrodružný / Thriller / 2023, 1 h 47 min / 76 %

Pád lietadla bol len začiatok. Pilot Brodie Torrance zachrániť svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou – zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. (Magic Box)

Je to štandardne akčný a dobrodružný film. Tento let je pre nadšencov thrillerov tohoto žánru stále zábavný a odporúčam ho pozrieť.

10 Days of a Good Man

Drama, Thriller / 2023, 2 h 3 min / 69 %

Neškodný, obetavý, dôveryhodný, cnostný, morálny a… aký zmysel má byť dobrým človekom? Ak ste počas svojho života nikdy nikomu neublížili, môžete povedať, že ste naozaj dobrý človek? Ak si ochotný zašpiniť si ruky za spravodlivosť, robí to z teba zlého človeka?

„Desať dní“: séria, ktorá bude spracovaná do troch filmov z knižnej trilógie, ako celok bude rozprávať príbeh o Sadikovi, ktorý sa z obyčajného človeka zmenil na antihrdinu, pričom bude hľadať odpoveď na tieto hlavné otázky. Zatiaľ čo sa Sadik mení z dobrého na zlého, zo zlého na ľahostajného, ​​tí, ktorí mu skrížia cestu, dostanú svoj podiel na zemetraseniach v jeho živote a žiadnemu z nich sa nepodarí zostať taký čistý a nevinný ako prvý deň. Vrelo odporúčam túto oddychovku (s dabingom na Netflixe)

Jung_E

Sci-fi / 2023, 1 h 38 min / 58 %

Špecialistka na umelú inteligenciu v blízkej postapokalyptickej budúcnosti naklonuje mozog vlastnej matky, ktorá bývala elitná vojačka, aby tým ukončila občiansku vojnu. #netflix

Film sa približuje k populárnym žánrom tak, ako to väčšina hollywoodskych filmov nemá. JUNG_E odhaľuje jedinečné dimenzie ľudského myslenia a emócií v čoraz digitálnom a čoraz viac komodifikovanom svete.

Operation Fortune: Ruse de guerre

Akčný / 2023, 1 h 54 min / 69 %

V akčnej „komédii“ Fortunova hra musí špeciálny agent Orson Fortune zabrániť predaj smrtiacej modernej technológie, ktorú ovláda miliardár a zbrojný maklér Greg Simmonds. Hoci Fortune najradšej pracuje sám, tentokrát musí do tímu prijať niekoľko ďalších špičkových agentov a jedného veľmi špeciálneho človeka – hollywoodsku filmovú hviezdu, Dannyho Francesca.

Je to príjemný zážitok, možno nie tak nezabudnuteľný ako niektoré z jeho starších snímkov.

65

Sci-Fi / Thriller / 2023, 1 h 33 min / 55 %

Pilot Mills (Adam Driver) po núdzovom pristátí na neznámej planéte rýchlo zistí, že sa nachádza na Zemi, ale pred 65 miliónmi rokov. Keďže Mills a ďalší preživší, Koa (Ariana Greenblatt) majú na záchranu jediný pokus, musia sa pri svojom epickom boji o prežitie vydať naprieč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorov. #Falcon #topfilmy

John Wick: Chapter 4

Akčný / 2023, 2 h 49 min / 90 %

John Wick odkrýva cestu k porážke The High Table. Ale skôr, ako si Wick získa slobodu, musí čeliť novému nepriateľovi so silnými kontaktmi po celom svete a silami, ktoré premieňajú starých priateľov na nepriateľov.

Dune: Part Two (november)

Na púštnej planéte sa chlapec stane mesiášom nomádov, kde sú obrovské červy, ktoré chránia komoditu zvanú Spice. Spice mení ľudí na cestovateľov, mystikov a šialencov. Akú cenu zaplatí, aby sa stal novým vládcom ich vesmíru?

Ďalšie tituly priebežne doplním.

Zdroj: Relife, Autor: @Petrém

4.9/5 - (18 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

Najčítanejšie