14.8 C
Bratislava

Top reštaurácie v Žiline. Vieme kam za dobrým jedlom

- Reklama -

Najlepšie reštaurácie, bistrá a bary v Žiline. Toto sú miesta, ktoré odporúčam. Zoznam vznikal pomerne dlho. V Žiline totiž nebolo dosť kvalitných prevádzok

Ak niečo v Žiline vzniklo, nevydržalo to dlho a kvalita časom upadala. Mariánske námestie malo iba dve kvalitné reštaurácie a niekoľko barov, ktoré stali za návštevu. Dnes je to už podstatne lepšie a miesta s príjmeným zážitkom sa rozšírili aj tam, kde by si to nečakal. Toto sú miesta, ktoré v Žiline odporúčam.

Kde v Žiline sa dá dobre najesť?

Bulvár prešiel značnou zmenou. Dnes je to miesto kde sa oplatí zastaviť s priateľmi za dobrým jedlom, posedieť pri pohári vína, ale aj krígľa dobrého piva. Toto je zoznam TOP reštaurácií, podnikov a barov. Vyberám zo skúseností, tak si stačí len vybrať na čo máš chuť. Ak vieš o skrytom poklade gastronómie v Žiline, tak mi rozhodne napíš na IG.

Porkbelly Gastrohouse / ★★★★★

Je vidieť, že personál s reštauráciou žije. Jedlám nie je čo vytknúť a to som náročný aj na dochucovanie a kvalitu surovín. Ponuka jedál v Porkbelly je inšpirovaná Americkou kuchyňou. Odporúčam Kubánsky sandwich (Sandwich by Cuba) a Chipotle s trhaným hovädzím, risotto, ale aj burger. Posedieť je možné aj vonku pred podnikom. Navigovať.

Manzo Steak & Burger / ★★★★☆

Na Bulvári si môžeš pochutiť na stejkoch, burgroch aj cestovinách. Ak máš chuť na fajnový burger, tak toto miesto bude to pravé. Manzo znamená po taliansky hovädzie mäso. Mäso majú pochopiteľne z malých fariem najmä z Talianska. Ak uvažuješ o návšteve v piatok, tak odporúčam rezervovať si miesto. Navigovať.

Neapoli / ★★★★★

Neapolská pizza v Žiline? Tak tá poctivá je na Bulvári. Otvorili ju v marci 2024. Okrem tradičnej pizze ponúkajú antipasto, talianské špeciality, výborne víno a čapované prosecco. Nechýba risoto, ale ani tiramisu. Po dvoch návštevách hodnotím ako skvelé mieto a najlepšiu pizzu v Žiline. Informácia pre návštevníkov Neapoli v Žiline: rezervácie nepríjmajú, preto treba na stôl počkať keď je plno. Navigovať.

Neapoli - Bulvár -gotozilina
Neapoli – Bulvár / Zdroj: relife.sk

Olivia’s restaurant / ★★★★☆

Reštaurácia s jedinečnou rímskou pizzou, domácimi cestovinami a vynikajúcim mäsom. Otvorilina na Bulvári na jeseň 2022. Navigovať.

Spago / ★★★★☆

Miesto kde si vychutnáš palacanky a dokonca aj bezlepkové verzie. Ak práve nemáš chuť na sladké, určite odporúčam len tak posedieť pri Tapas a proseccu alebo dobrom víne. Nevieš čo sú Tapas? „tapa“ je jednoducho malá porcia jedla. Čokoľvek sa dá podávať v štýle tapas. Syr, šunka, olivy alebo malá bruschetta. Vhodné práve pri posedení k dobrému vínu a proseccu. Navigovať.

Epicure’s Kuche / ★★★★★

Reštaurácia s modernou indickou kuchyňou priamo v Žiline. S personálom sa tam dohovoríš predovšetkým anglicky alebo hindsky. Tento poklad indickej kuchyne je trochu skrytý. Nachádza. Indickú kuchyňu mám rád a tu mi obzvlášť chutila. Môžem len odporúčať. Majú autentické chute. Ak pôjdeš od stanice po Národnej ulici k Námestiu Andreja Hlinku, tak odboč doľava na ulicu Jána Milca. Nájdeš ju po pravej strane za UniCredit Bank. Navigovať.

Zdroj: relife.sk, Kurátor: Petrém, #gotozilina

5/5 - (1 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články