29.2 C
Bratislava

Top seriály roku 2022

Najlepšie seriály roku 2022, ktoré si nemôžeš nechať ujsť na Netflixe, HBO, Disney Plus a ďalších. Top seriály kde dominuje produkcia Netflix, ktorá žala úspech aj v predchádzajúcom roku. Vyberáme tie najlepšie. #netflix #topserialy #disney #PrimeVideo

The Lord of the Rings: The Rings of Power

Dobrodružný / Fantasy / 2022, 8 h / Premiera 2. september: – %

Začíname dobou relatívneho mieru a sledujeme spoločenstvo postáv, ktoré čelia znovuobjaveniu zla v Stredozemi. Táto epická dráma sa odohráva tisíce rokov pred udalosťami Hobita a Pána prsteňov od JRR Tolkiena. Zavedie ťa späť do éry, v ktorej boli vytvorené veľké sily a kde nádej visela na najtenšej nitke a hrozilo, že najväčší darebák, aký kedy vytryskol z Tolkienovho pera, zahalí celý svet do temnoty.

The 7 Lives Of Lea

Dráma / 2022, 5 h 14 min / Hodnotenie: 82 %

Lea objaví pozostatky mladého muža, a keď sa potom sedemkrát prebudí v 90. rokoch, pokúsi sa prísť jeho záhadnej smrti na kĺb a zachrániť ho.

Prechody medzi rokom 1990 a 2021 boli fakt vierohodné. Jednoducho výborný seriál v štýle cestovania časom. Táto miniséria spĺňa všetko čo sľubuje a svojim chytľavým príbehom ťa upúta do poslednej minúty. Nejdeme ale prezrádzať viac. Odporúčame pozrieť v pôvodnom znení s titulkami, nie anglický dabing.

Obi-Wan Kenobi

Sci-Fi / Akčné / Dobrodružné / 2022, 4 h 23 min / Hodnotenie: 72 %

Majster Jedi zápasí s dôsledkami svojej najväčšej porážky – pádom a korupciou svojho niekdajšieho priateľa a učňa Anakina Skywalkera. Ten sa sa obrátil na temnú stranu ako zlý sithský lord Darth Vader.

„Ako fanúšik hviezdnych vojen, ktorý vyrástol na prequelovej trilógii, som rád, že som videl, ako títo herci po rokoch splnili svoje úlohy.“

Man vs. Bee

Komédia / 2022, 1 h 40 min / Hodnotenie: 65 %

Trevor Bingley je idiot s dobrými úmyslami, ktorý prišiel o svoje predchádzajúce zamestnanie kvôli tomu, že bol nemotorný a nekompetentný. Zábava začne keď sa stane domácim opatrovateľom. Jeho úlohou je postarať sa o obrovský hi-tech dom plný výtvarného umenia a vozového parku vzácnych historických áut.

Bude sa snaží vyzrieť na zákernú včelu, čo sa stále motá okolo. Komediálny seriál (Včela na muške) od Rowana Atkinsona, v ktorom jeden problém strieda druhý.

*Upozornenie na spoiler nižšie!*

V priebehu niekoľkých krátkych epizód si Trevor – prekabátený čmeliakom zničí vzácne starožitnosti, umelecké diela a prvý Jaguar E-type, aký bol kedy vyrobený, a nakoniec to miesto vyhodí do vzduchu.)

Stranger Things 4

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózne / 2022, 13 h 2 min / Hodnotenie: 89 %

V malom stredozápadnom mestečku v osemdesiatych rokoch sa odhaľujú záhady, ktoré zahŕňajú nadprirodzené sily, tajné experimenty a jedno zvláštne dievča. Štvrtá séria Stranger Things je viac ponurejšia a hustejšia ako jej predošlé.

Aj keď Stranger Things mohol stratiť časť svojho pôvodného lesku, herecké výkony, chémia a príbeh, to všetko tam stále je.

Keep Breathing

Thriller / 2022, 4 h 32 min / Hodnotenie: – %

Zdá sa, že príbehy o prežití po havárii lietadla sú práve teraz v móde. Prepáč ak najbližšie letíš na dovolenku. Kanadský thriller o prežití sleduje mladú ženu po tom, ako sa sama stane obeťou havárie lietadla. Premiera 28. júla.

 

The Longest Night

Krimi / Akčné / Dráma / Thriller / 2022, 4 h 32 min / Hodnotenie: 56 %

Ozbrojenci obkľúčia väznicu pre duševne chorých a odstrihnú všetky možnosti komunikácie. Ich cieľ? Chytiť sériového vraha Simóna Laga. Jedna napínavá noc v šiestich dieloch. Španieli si vzali rovnaký koncept ako v seriály La casa de papel. Namiesto tlačiarne cenín sa idú dostať do väzenia a namiesto zlata si idú pre odsúdeného. Oddychovka nič extra, ale odporúčame.

Dopĺňame priebežne.

Zdroj: Netflix, Relife, Rotten Tomatoes, Kurátor: Petrém (@petermiskus)
4.9/5 - (25 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie