14.8 C
Bratislava

Triky, ktoré vám pomôžu premeniť kuchyňu na krásnu a funkčnú miestnosť

- Reklama -

Zariadenie interiéru domácnosti je dômyselné a dôvtipné. Každá jedna miestnosť má svoje špeciálne posolstvo a funkciu, vďaka čomu je život a bývanie krajšie a pohodlné. Jednou z takýchto veľmi dôležitých miestností je aj kuchyňa, ktorá neslúži len na prípravu jedál, ale aj stretávanie celej rodiny a priateľov. Preto musí byť zariadená naozaj špecificky a s prihliadnutím na maximálne pohodlie a funkčnosť.

Máme pre vás niekoľko tipov, vďaka ktorým nebude dosahovanie tohto cieľa časovo ani finančne náročné.

Dá sa to zvládnuť aj bez veľkých finančných a časových strát

V dnešnej dobe a pri obrovskej ponuke v obchodoch nie je dodať vašej kuchyni útulnosť a pohodlie vôbec náročné. Do tohto úsilia nepotrebujete vkladať veľa času ani financií. Samozrejme, teraz nehovoríme o spotrebičoch s modernými funkciami, ale dekoračných a zároveň funkčných predmetoch, ktoré vytvárajú v interiéri kuchyne útulnú atmosféru. Patria sem napríklad špeciálne vešiaky, bez ktorých by ste sa v tomto priestore určite nezaobišli. Aj tento malý detail by mal ladiť so zvyškom celého interiéru.

Nezabudnite nielen na krásny, ale aj odolný nábytok

Pri výbere nábytku by ste mali vychádzať aj z veľkosti kuchyne. Ak je malá, potom sa zamerajte viac na svetlé farby, okrúhly stôl a modely nábytku, ktoré sa dajú pretransformovať v prípade potreby na iný dôležitý kus kuchynského doplnku.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou nábytku do kuchyne je jeho odolnosť. Znamená to výber materiálov, ktoré zvládnu mechanický tlak aj väčšie znečistenie. Určite sa tu stretne aj s vodou a vlhkosťou, ktorá nemá zľutovanie so žiadnym materiálom.

No a podstatou plnohodnotného využitia celého priestoru kuchyne je, ak má nábytok kvalitné úchytky, pomocou ktorých je používanie kuchynskej linky príjemné a jednoduché.

Dostatočné a šetrné osvetlenie

Pri vytváraní útulnosti v modernej luxusnej kuchyni zohráva obrovskú úlohu aj dobré a kvalitné osvetlenie. Aj tá najmenšia kuchyňa je ale členená na rôzne zóny, ktorej treba prispôsobiť aj výber týchto doplnkov. Do pracovnej oblasti kuchyne vyberajte svetlo jasnejšie, pretože ide aj o vašu bezpečnosť.

V jedálni oceníte svetlo tlmenejšie, aby vás pri vychutnávaní lahodných pokrmov nijako nerozptyľovalo. Čím viac nezávislých ale vzájomne správne ladených svetiel v kuchyni budete mať, tým lepšie sa budete v nej cítiť. Dobrou správou je, že LED modely vám pritom nijako nezvýšia spotrebu energie za takýto komfort.

Na oživenie priestoru tejto miestnosti môžete použiť aj textílie, nesmierne dôležité a spomínané kuchynské spotrebiče alebo farby v kombinácií s vhodnými povrchovými materiálmi. Všetko si dopredu premyslite a potom sa do renovácie vysnívanej modernej kuchyne pustite.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články