20.5 C
Bratislava

8 najlepších vianočných filmov

- Reklama -

Vianočné filmy nám počas sviatočného obdobia vytvárajú pohodovú atmosféru. Pokojne sa usadte, doprajte si dostatok medovníkov a pustite sa do pozerania filmu, pretože toto sú najlepšie vianočné filmy.

A Castle for Christmas

Komédia / 2021, 1h 38min / 70 %

Brooke Shields hrá úspešnú spisovateľku, ktorej posledná kniha bola katastrofou. Ale! Znovu sa inšpiruje po návšteve Škótska a hradu, ktorý je na predaj. Predáva ho príťažlivý vojvoda, ktorého hrá Cary Elwes. Zvrat je v tom, že sa odmieta vysťahovať pred Vianocami, takže musia spolu 90 dní bývať. Film je dostupný na Netflixe aj s dabingom.

A Boy Called Christmas

Rodinný / 2021, 1h 46min / 83 %

Je to magický, fantastický a pomerne veľkorozpočtový vianočný film o chlapcovi, ktorý dokazuje, že nič nie je nemožné. Vyzerá dosť ako Narnia. Navyše vo filme hrá Dame Maggie Smith a mnoho ďalších veľmi známych britských hercov. Film je dostupný na Netflixe aj s dabingom.

Love Hard

Komédia / 2021, 1h 44min / 70 %

Novinárka z LA (Nina Dobrev), ktorá má v láske večne pech, vyrazí na druhý koniec Ameriky za chlapíkom, čo jej padol do oka cez zoznamovaciu aplikáciu. Čaká ju ale niekto iný. Nie je to originálne, ale dostatočne príjemné na to, aby ťa to dostalo do skutočne vianočnej nálady. Samozrejme je jasné ako to celé dopadne. „Je zrejmé, cez ktoré ohrané romanticko-vianočné klišé sa to bude uberať, takže nejde o to, čo sa bude diať, ale ako to bude fungovať. A ono to, možno aj vďaka absurdnosti toho ako veľmi k sebe tá dvojica nepasuje, celkom funguje.“ Film je dostupný na Netflixe aj s dabingom.

Single All the Way

LGBTQ+ / 2021, 1h 39min / 69 %

Tento Queer vianočný film má čo ponúknuť. Je toľko skvelých príbehov, ktoré treba povedať o sviatkoch LGBTQ. Čo robí tento príbeh tak zábavným? Je o mladom mužovi, ktorého rodina jnahnevaná z toho, že je stále na Vianoce sám a slobodný, a tak si privedie domov svojho najlepšieho kamaráta, aby predstieral, že je v skutočnosti jeho priateľ.

Rodina nie je sklamaná, ale prekvapená! Jeho mama (Kathy Najimy) mu vybavila rande na slepo so super fešákom! Napriek tomu medzi ním a jeho najlepším kamarátom po prvý raz preletia iskry a vytvorí sa sladký vianočný milostný trojuholník. Film je dostupný na Netflixe aj s dabingom.

The Princess Switch 3: Romanncing the Star

Komédia / 2021, 1h 46min / 50 %

Po krádeži cennej vianočnej relikvie poprosí kráľovná Margaret a princezná Stacy, ktoré akoby si z oka vypadli, o pomoc odvážnu dvojnicu Fionu a jej sexy expriateľa. „Priznajme si, že film je tak hlúpy ako len môže byť, a hoci mám Hudgensovú rád, bez ohľadu na to, aké vrtochy sa objavili pri pohľade na jej strnulo hrajúce scény proti sebe, je v tomto bode už dávno vyčerpaná.“

Grinch

Komédia / Animovaný / Rodinný / 2021, 1h 26min / 59 %

Na svete sa prekvapivo nájde množstvo ľudí, ktorí Vianoce nemajú radi. Medzi nimi všetkými vyniká Grinch, večne mrzutý zelený chlpatec, ktorému úplne vyhovuje samotarenie v jaskyni, kde sa necháva obskakovať svojim psom Maxom.

Do civilizácie vychádza len v tých najnutnejších prípadoch, napríklad keď jeho chladničky a špajzu začnú zívať prázdnotou. Háčik je v tom, že v dedinke Kdosice, kam za nákupmi vyráža, žijú samí nechutne pozitívni obyvatelia, ktoré sú tým nadšenejší a dychtivejší, čím viac sa blíži Štedrý deň. Film je vhodný pre mladších divákov.

A Christmas Carol

Komédia / Animovaná / Rodinná / 2021, 1h 35min / 79 %

Ebenezer je lakomý, starý úžerník, ktorý nenávidí všetkých a všetko, vrátane Vianoc alebo svojho synovca Freda. O sedem rokov neskôr, je opäť Štedrý deň, Ebenezer odmieta Fredovo pozvanie na vianočný večierok a odmieta prispieť na charitu. Ide domov, kde sa mu zjaví duch jeho zosnulého obchodného partnera, ktorý ho varuje, aby sa zriekol života lakomca a začal robiť pokánie, inak ho čaká v posmrtnom živote tvrdý trest. Tiež mu povie, že ho navštívia traja duchovia.

Vianočný film je spracovaný podľa knižnej predlohy Charlesa Dickensa. To, ako sa dostali do tejto disneyovskej adaptácie, je samo o sebe vianočným zázrakom. Možno to nie je najikonickejší alebo najzásadnejší vianočný film, ale určite je to jedna z lepších adaptácií klasiky Charlesa Dickensa.

Three Wishes for Cinderella

Komédia / Fantasy / 2021, 1h 27min / 61 %

Príbeh o Popoluške v zasnežených severských lesoch v boji proti zlej macoche. Sen o stretnutí s pekným princom. Úchvatná jazda, brilantná lukostreľba a nádherný hradný ples. Svet možno nepotreboval ďalšiu Popolušku, no vďaka skvelému spracovaniu a obsadeniu si túto aktualizáciu jednoducho užijete.

Verím, že ťa vianočné filmy v tomto zozname potešia. Možno ťa bude zaujímať aj Top najlepšie filmy.

Zdroj: relife.sk, Netflix / Autor: Petrém

 

 

4.9/5 - (11 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články

Top filmy roku 2024

Top seriály roku 2024

Top seriály roku 2023