13.9 C
Bratislava

Top filmy roku 2021

- Reklama -

Toto je Top 22 filmov, ktoré sa oplatí pozrieť. Do výberu sú zaradené tie najlepšie filmy z roku 2021. #netflix #amazon #appletv #hbo. Sleduj na Facebooku Filmy a seriály nech ti nič neunikne. Pozri si aj náš zoznam zaujímavých filmov, ktoré si možno nevidel/a

Black Box

Dráma / 2021, 2 h 9 min / 83 %

Pád letu A800 je napínavý a štýlový thriller o vyšetrovaní leteckej katastrofy, pri ktorej zahynulo 300 ľudí. Vďaka hereckému výkonu a napätiu sa tento príbeh oplatí sledovať.

Matthieu je mladý a talentovaný analytik čiernych skriniek. Jeho úlohou je tiež vyriešiť príčinu smrteľnej havárie úplne nového lietadla. Keď však úrady prípad uzavrú, Matthieu si nemôže pomôcť, ale cíti, že s dôkazmi nie je niečo v poriadku. Keď sa znova započúva do nahrávky, začne zisťovať vážne znepokojujúce detaily. Mohla byť páska upravená? Matthieu, ktorý ide proti príkazom svojho šéfa, začína svoje vlastné vyšetrovanie – posadnuté a nebezpečné hľadanie pravdy, ktoré ohrozí oveľa viac ako len jeho kariéru.

House of Gucci

Životopisný / Thriller / 2021, 2h 37min / 82 %

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Veľmi kvalitné obsadenie amerických hercov hovoriacich talianskym prízvukom zabezpečuje, že aj napriek jeho dĺžke sa vo filme vždy deje niečo zaujímavé. Pod vedením skutočne pozoruhodného výkonu Lady Gaga je House of Gucci obdivuhodným úsilím sprostredkovať to, kam až niekto zájde, aby získal slávu a bohatstvo.

Don’t Look Up

Komédia / Sci-fi / 2021, 2h 18min / 74 %

Dvaja astronómovia urobia ohromujúci objav kométy obiehajúcej v našej slnečnej sústave a vyrážajú na mediálne turné, aby varovali ľudstvo pred smrtiacou kométou, ktorá sa rúti priamo na našú Zem. Zdá sa ale, že to nikoho nezaujíma.

Hviezdna satira režiséra Adama McKaya zasiahla svoj cieľ. Pozeraj sa na tento film ako na komédiu, inak prídeš o tak ostrú satiru, ktorá odzrkadluje súčasnu politickú scénu, technológie a kultúru celebrít v kontexte asteroidu smerujúceho k Zemi.

Matrix

Sci-fi / Akčný / 2021, 2h 28min / 70 %

Aby zistil, či je jeho realita fyzický alebo mentálny konštrukt, sa bude musieť pán Anderson, alias Neo, rozhodnúť nasledovať bieleho králika ešte raz. Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. Ak sa niečo naučil, je to tá voľba, hoci je to ilúzia, stále je to jediná cesta z alebo do Matrixu.

Chvíľu mi trvalo, kým som úplne pochopil, čo sa deje, no napriek tomu som si to užil od začiatku do konca. Rozhodne v dobrom slova zmysle, ale naozaj sa to rozbehne až v druhej polovici filmu, keď sa posunie na novšie a neznáme územie. Tento metapríbeh rozhodne odporúčam pre nadšencov sci-fi.

The Unforgivable

Dráma / 2021, 1h 52min / 79 %

Ruth Slater (Sandra Bullock) bola prepustená z väzenia po odpykaní si trestu za násilný zločin. Dostáva sa opäť do spoločnosti, ktorá odmieta odpustiť jej minulosť. Teraz chce napraviť svoje chyby, a tak sa pustí do pátrania po sestre, ktorú opustila. „Neodpustiteľné“ do značnej miery aj zabudnuteľné. Ak si však fanúšik Sandry Bullock, túto pochmúrnu drámu musíš vidieť.

Old

Mysteriózny / Thriller / 2021, 1h 48min / 57 %

Pre rodinu s dvoma malými deťmi to mala byť dokonalá dovolenka. Luxusný hotel v tropickom raji a hotelierov tip na tajnú pláž nasvedčujú tomu, že rodinná dovolenka bude podľa ich predstáv. (ČSFD popis nečítajt, lebo ti prekazí dojem z filmu a veľa prezradí)

Old nemá núdzu o zaujímavé nápady a nerovnomerné prevedenie scenáristu a režiséra M. Night Shyamalana ťa zaujme. Úhľadný film a na zamyslenie, ale v konečnom dôsledku nie príliš nezabudnuteľné. Odporúčame.

Cruela

Komédia / Krimi / 2021, 2h 14min / 75 %

Film sa odohráva v čase londýnskej puncrockovej revolúcie 70. rokov a sleduje spurné počiatky neslávne preslávenej módnej darebačky, Cruelly de Vil. Mladá, múdra a kreatívna podvodníčka Estella je odhodlaná sa presadiť vo svete módy. Spriatelí sa s dvojicou mladých zlodejov, ktorí oceňujú jej chuť na šibalstvá, a spoločne si dokážu vybudovať život v londýnskych uliciach.

Film je zábavný, štýlový a nadštandardný. Štýlový charakter filmu, oddanosť dobovej presnosti, úchvatný kostýmový dizajn a premyslené hudobné prvky. Zaraďujú ho do prekvapivo skvelej kategórie.

Finch

Dráma / Sci-Fi / 2021, 1 h 55 min / Hodnotenie: 68 %

Tom Hanks hrá Fincha, muža, ktorý sa vydá na dojemnú a dôležitú cestu s cieľom nájsť v nebezpečnom a spustošenom svete nový domov pre svoju neobvyklú rodinu – svojho milovaného psa a novo skonštruovaného robota. (Apple)

Finch možno nie je najpamätnejším postapokalyptickým príbehom, no Tom Hanks nás dokaže dokonale zaujať aj po kolapse civilizácie. Je to muž na misijnom príbehu a hoci je trochu banálny, má veľa šarmu. Zároveň je to dojemné skúmanie toho, čo to znamená byť človekom.

The Tomorrow War

Akčný / Sci-Fi / 2021, 2h 18min / 69 %

V roku 2022 je náhle prerušený futbalový zápas majstrovstiev sveta návštevníkmi, ktorí tvrdia, že sú my, ale z budúcnosti. Prednesú naliehavú správu: Tridsať rokov v budúcnosti ľudstvo prehráva globálnu vojnu proti smrtiacemu mimozemskému druhu. Jedinou nádejou na prežitie je transport vojakov a civilistov zo súčasnosti do budúcnosti a zapojenie sa do boja.

Nobody (Nikto)

Akčný / Thriller / 2021, 1h 32min / 89 %

Ak máš náladu na kreatívny, zábavný, násilný a rýchly príbeh, rozhodne odporúčame pozrieť film Nobody. Batman, Spiderman a Avengers sa chodili učiť k tomuto týpkovi.

Víťaz Emmy Bob Odenkirk (Better Call Saul, The Post, Nebraska) hviezdi ako Hutch Mansell, podceňovaný a prehliadaný otec a manžel. V jednú noc vtrhnú do jeho domu na predmestí  dvaja zlodeji. Hutch odmietne brániť seba a svoju rodinu v nádeji, že zabráni eskalovaniu násilia. Jeho dospievajúci syn Blake (Gage Munroe, The Shack) je z neho sklamaný a jeho manželka Becca (Connie Nielsen, Wonder Woman) sa akoby odtiahla ďalej. Následky incidentu zasiahli Hutchov dlho potláčaný hnev. Vyvolaliajú vňom spiace inštinkty, ktoré vyplávajú na povrch temným tajomstvám a smrtiacim schopnostiam a poháňajú ho na brutálnej ceste, v zovretí pästí, streľbe a škrípajúcich pneumatík. (Podobné ako Joh Wick a Shoot ‚Em Up)

Wrath of Man (Rozhnevaný muž)

Akčný / 2021, 118min / 82 %

Tento film je o pomste, ktorý trvá trochu dlho, ale fanúšikovia Jasona Stathama, ktorí majú náladu na akčný film, plný násilia rozhodne nebudú sklamaní. Ak odhliadneme od nejakých priepastných medzier v logike, je to celkom šikovný a prepracovaný film. Je v ňom veľa skvelých vedľajších postáv, ale Guy Ritchie a Jason Statham sú mená, na ktorých v tomto filme záleží najviac.

Film je viac-menej remakom francúzskeho filmu Cash Truck (Le Convoyeur) z roku 2004. Statham vo filme Rozhnevaný muž, hrá chlapíka menom Patrick Hill, ale známejšieho skôr ako H. Zamestná sa v kuriesrkej firme Fortic, ktorá sa špecializuje na prepravu cenných predmetov s vysokou bezpečnosťou pri preprave. Cieľom bude lúpež, ale pre Stathama sú lúpeže trochu pod jeho platovou triedou. Očakávaj preto mäsitú a krvavú pomstu, v ktorej si Statham príde na svoje.

Stowaway

Sci-fi / 2021, 1h 56min / 70 %

Trojčlenná posádka je na misii na Mars a stojí pred neľahkou voľbou, keď neplánovaný cestujúci ohrozí životy všetkých na palube. Čelia neznesiteľnej morálnej dileme, ktorá si vyžaduje premyslený a pripravený plán.

Je to šikovné spracovanie známeho žánru so skvelým obsadením. Jednoducho napínavá sci-fi dráma o prežitie.

Godzilla vs. Kong

Dobrodružné / Sci-fi / 2021, 1h 53min / 76 %

Epický stret dvoch titanov – vyvolaný neviditeľnými silami je iba začiatkom tajomstva, ktoré leží hlboko v jadre Zeme. Film je lepší ako Godzilla z roku 2019. Prvá Godzilla bola pocta Spielbergovi a Godzilla vs. Kong vzdáva hold Jules Verneovi. Väčšina bitiek sa odohráva počas dňa. Všetko je oveľa prehľadnejšie. Niekto si dal prácu, pripravil choreografiu a pohral sa s kamerou.

Kong a jeho ochrancovia podniknú nebezpečnú cestu, aby našli svoj skutočný domov. Spolu s nimi je aj Jia, mladé osamelá dievča, s ktorou si Kong vytvoril jedinečné a silné puto.

I Care a Lot

Thriller / Komédia / 2021, 118 min / 72 %

Súdom ustanovená zákonná zástupkyňa podvádza svojich klientov, a namiesto toho, aby sa o ne starala, získava nad nimi absolútnu moc. Jej najnovšia obeť má ale v rukáve nečakané eso. „Rosamund hrá vo filme takú asociálne bezcharakternú p**u, schopnú kvôli bohatstvu čohokoľvek, že sa až čudujem.“

Vedľa skvelej herečky Rosamund Pike je tu aj výborný záporák Peter Dinklage (pre väčšinu však známy ako Tyrion).

Peter Dinklage - I Care a Lot
Peter Dinklage – I Care a Lot / Zdroj: Netflix

Čierna komédia, ktorá ťa prekvapí. Časti tohto filmu boli natočené vo Washingtonskej reštaurácii Wellesley Smith & Wollensky. Výborná je úvodná tretina, ukazujúca na prepracovaný systém inštitucionalizovaného cynizmu vo vzťahu k starým ľuďom. Stávajú sa z nich len schránky na ťahanie peňazí a majetku.

The White Tiger

Dráma / Komédia / 2021, 2 h 6 min / 83 %

Ak chce ambiciózny vodič bohatej indickej rodiny uniknúť pred chudobou a začať podnikať, musí vziať rozum do hrsti.

Balram Halwai (Adarsh ​​Gourav) rozpráva svoj epický a temne humorný vzostup z chudobného dedinčana na úspešného podnikateľa v modernej Indii. Náš mladý hrdina je prefíkaný a ambiciózny, aby sa stal vodičom pre Ashok (Rajkummar Rao) a Pinky (Priyanka Chopra-Jonas), ktorí sa práve vrátili z Ameriky.

Na pokraji straty všetkého sa Balram vzbúri proti zmanipulovanému a nerovnému systému, aby povstal a stal sa novým druhom pána. Vychádza z bestselleru New York Times a románu oceneného Man Booker Prize z roku 2008.

„Prostredníctvom tejto jedinečnej postavy a tohto veľmi špecifického portrétu jednej krajiny dosahuje Biely tiger akúsi univerzálnosť.“ (Bilge Ebiri, New York Magazine / Vulture)

Sky High

Akčný / 2021, 2h 1 min / Hodnotenie: 59 %

Túžiaci opustiť svoju minulosťou postihnutú chudobou, Angelin život sa navždy zmenil, keď sa stretol s úchvatnou Estrellou. V boji za jej náklonnosť rýchlo objaví nový druh talentu: dostať sa do problémov a vyjsť štýlovo. Šikovný a dôvtipný sa vo svojom novoobjavenom zločinnom živote rýchlo posúva na vyššiu priečku, ale s neúnavným policajným detektívom, ktorý sa nezastaví pred ničím, aby ho posadil za mreže, si musí Angel zvoliť: vzrušujúci nový životný štýl alebo lásku svojho života?

Kate

Akčný / 2021, 106 min / Hodnotenie: 59 %

Nemilosrdná vrahyňa je nahnevaná a má iba 24 hodín na to, aby sa pomstila svojim nepriateľom. Počas svojej cesty za pomstou sa však nečakane zoznámi s dcérou jednej zo svojich obetí. Nečakajte nič menšieho než ženskú variáciu na Johna Wicka.

Judas and the Black Messiah

Dráma / 2021, 2h 6 min / Hodnotenie: 84 %

Bill O’Neal (LaKeith Stanfield) je obyčajný zlodej áut, ktorý sa však kvôli vydávaniu za agenta FBI dostane na niekoľko rokov za mreže. Roy Mitchell (Jesse Plemons) zo skutočnej FBI mu však ponúka, že by mohol jednoducho odísť domov. Pre vymazanie trestného registra by ale musel niečo urobiť; votrieť sa do priazne hlavy Čiernych panterov, radikálneho aktivistu Freda Hamptona, a donášať informácie. Čoskoro sa po ňom však začne chcieť oveľa viac, a Bill tak prichádza na to, že nepôjde len o Hamptonův život, ale aj o ten jeho.

Obe hlavné hviezdy sú výrazne staršie ako ich postavy, pretože Hampton zomrel vo veku 21 rokov. Od nádherne natočených scén až po elektrizujúce vystúpenia – je tu toho naozaj veľa, čo sa ti bude páčiť.

The Eternals

Fantasy / Sci-Fi / 2021, 2h 37 min / Hodnotenie: 70 %

Eternals prinášajú do filmového sveta Marvelu nový vzrušujúci tím superhrdinov. Sú to prastarí mimozemšťania, ktorí tisícky rokov žili na Zemi v utajení. Po udalostiach Avengers: Endgame ich nečakaná tragédia donúti vystúpiť z tieňa a znova sa zjednotiť proti najstaršiemu nepriateľovi ľudstva – proti deviantom.

No Time to Die

Akčný / Dráma / Dobrodružný / 2020, 110 min / Hodnotenie: 80 %

James Bond, agent 007 skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený odpočinok na Jamajke. Kľud však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter zo CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť zradnejšia, než sa na začiatku zdalo. Bond sa počas vyšetrovania dostane na stopu nevyspytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou technológiou. (Forum Film CZ)

Duna

Akčný / Sci-fi / 2020 / Hodnotenie: 82 % 

Príbeh sa točí okolo histórie Atreidov, boja proti tyranským Harkonnenom a slobodnému púštnemu kmeňu Fremen. Centrom záujmu je malý asteroid s úplným nedostatkom vody, ktorý sa nazýva Duna. Na tom by nebolo absolútne nič zaujímavé, nebyť skutočnosti, že sa v ňom skrýva jediné známe miesto zvláštneho druhu korenia. Domorodci to nazývajú melanž. Má obrovskú moc – predlžuje ľudský život a poskytuje človeku mimoriadne psychické schopnosti, čo má zásadné využitie aj v medziplanetárnom transporte, bez ktorého by sa rozpadol celý vesmír. Niet divu, že okolo asteroidu je taký humbuk.

To sú najlepšie filmy 2021. Pozri si aj náš zoznam Top filmy 2020, Top seriály 2020, Top seriály 2021 alebo Top dokumenty.

Zdroj: Relife, Kurátor: Petrém 

4.9/5 - (58 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články

Top seriály roku 2024

Top filmy roku 2024

Top seriály roku 2022

Top seriály roku 2023