3.3 C
Bratislava

Najlepšie filmy roku 2021

Toto sú Top 3 filmy, ktoré sa oplatí pozrieť. Do výberu sú a budú zaradené tie, ktoré sa oplatí pozrieť. #netflix #amazon #appletv #hbo Sleduj nás na Facebooku Filmy a seriály.

I Care a Lot

Thriller / Komédia / 2021, 118 min / 72%

Súdom ustanovená zákonná zástupkyňa podvádza svojich klientov, a namiesto toho, aby sa o ne starala, získava nad nimi absolútnu moc. Jej najnovšia obeť má ale v rukáve nečakané eso. “Rosamund hrá vo filme takú asociálne bezcharekternú piču, schopnú kvôli bohatstvu čohokoľvek, že sa až čudujem.”

Vedľa skvelej herečky Rosamund Pike je tu aj výborný záporák Peter Dinklage (pre väčšinu však známy ako Tyrion).

Peter Dinklage - I Care a Lot
Peter Dinklage – I Care a Lot / Zdroj: Netflix

Čierna komédia, ktorá ťa prekvapí. Časti tohto filmu boli natočené vo Washingtonskej reštaurácii Wellesley Smith & Wollensky. Výborná je úvodná tretina, ukazujúca na prepracovaný systém inštitucionalizovaného cynizmu vo vzťahu k starým ľuďom. Stávajú sa z nich len schránky na ťahanie peňazí a majetku.

The White Tiger

Dráma / Komédia / 2021, 2 h 6 min / 83%

Ak chce ambiciózny vodič bohatej indickej rodiny uniknúť pred chudobou a začať podnikať, musí vziať rozum do hrsti.

Balram Halwai (Adarsh ​​Gourav) rozpráva svoj epický a temne humorný vzostup z chudobného dedinčana na úspešného podnikateľa v modernej Indii. Náš mladý hrdina je prefíkaný a ambiciózny, aby sa stal vodičom pre Ashok (Rajkummar Rao) a Pinky (Priyanka Chopra-Jonas), ktorí sa práve vrátili z Ameriky.

Na pokraji straty všetkého sa Balram vzbúri proti zmanipulovanému a nerovnému systému, aby povstal a stal sa novým druhom pána. Vychádza z bestselleru New York Times a románu oceneného Man Booker Prize z roku 2008.

„Prostredníctvom tejto jedinečnej postavy a tohto veľmi špecifického portrétu jednej krajiny dosahuje Biely tiger akúsi univerzálnosť.“ (Bilge Ebiri, New York Magazine / Vulture)

Judas and the Black Messiah

Dráma / 2021, 2h 6 min / Hodnotenie: 84%

Bill O’Neal (LaKeith Stanfield) je obyčajný zlodej áut, ktorý sa však kvôli vydávaniu za agenta FBI dostane na niekoľko rokov za mreže. Roy Mitchell (Jesse Plemons) zo skutočnej FBI mu však ponúka, že by mohol jednoducho odísť domov. Pre vymazanie trestného registra by ale musel niečo urobiť; votrieť sa do priazne hlavy Čiernych panterov, radikálneho aktivistu Freda Hamptona, a donášať informácie. Čoskoro sa po ňom však začne chcieť oveľa viac, a Bill tak prichádza na to, že nepôjde len o Hamptonův život, ale aj o ten jeho.

Obe hlavné hviezdy sú výrazne staršie ako ich postavy, pretože Hampton zomrel vo veku 21 rokov. Od nádherne natočených scén až po elektrizujúce vystúpenia – je tu toho naozaj veľa, čo sa ti bude páčiť.

 

No Time to Die

Akčný / Dráma / Dobrodružný / 2020, 110 min / Hodnotenie: -% premiéra presunúta na 2. apríla. 2021

James Bond, agent 007 skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený odpočinok na Jamajke. Kľud však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter zo CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť zradnejšia, než sa na začiatku zdalo. Bond sa počas vyšetrovania dostane na stopu nevyspytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou technológiou. (Forum Film CZ)

Duna

Akčný / Sci-fi / 2020 / Hodnotenie: (premiera presunutá na 30. septembra)

Príbeh sa točí okolo histórie Atreidov, boja proti tyranským Harkonnenom a slobodnému púštnemu kmeňu Fremen. Centrom záujmu je malý asteroid s úplným nedostatkom vody, ktorý sa nazýva Duna. Na tom by nebolo absolútne nič zaujímavé, nebyť skutočnosti, že sa v ňom skrýva jediné známe miesto zvláštneho druhu korenia. Domorodci to nazývajú melanž. Má obrovskú moc – predlžuje ľudský život a poskytuje človeku mimoriadne psychické schopnosti, čo má zásadné využitie aj v medziplanetárnom transporte, bez ktorého by sa rozpadol celý vesmír. Niet divu, že okolo asteroidu je taký humbuk.

Postupne zoznam aktualizujeme.

Pozri si náš zoznam Top filmy 2020, Top seriály 2020 alebo Top dokumenty.

Zdroj: Relife, Kurátor: Petrém

Najčítanejšie