17.7 C
Bratislava

Tetovanie by nemalo ovplyvňovať tvoje šance na získanie zamestnania

- Reklama -

Ak sa pozrieš okolo seba zistíš, že v tvojom okolí sú tiež priatelia s tetovaním. Všimneš si to aj na ulici. Doba sa mení a aj vnímanie tohto umenia na vlastnom tele pri uchádzaní sa o zamestnanie. To možno vysvetliť skutočnosťou, že veľa mladých ľudí sa dalo potetovať v poslednom desaťročí. A ako sa ukazuje, nie je to prekážkou. Stávajú sa manažérmi a lídrami na rôzných pozíciach. Mladší kolegovia akceptujú toto umenie podstatne viac než ich starší kolegovia.

Časopis Human Resources, zverejnil novú štúdiu University v Miami Business School a University of Western Australia Business School. Zistili, že vnímanie tetovania na pracovisku sa v posledných rokoch zmenilo natoľko, že viditeľné tetovanie už nie je spojené s diskrimináciou pri uchádzaní sa o zamestnanie.

Zozbierané údaje od viac ako 2 000 respondentov zo všetkých 50 štátov v USA ukazujú, že ročný príjem zamestnancov do zamestnania s tetovaním bol štatisticky „nerozlíšiteľný“ od tých, ktorí ho nemali. V skutočnosti zistili, že tetovaní uchádzači o zamestnanie mali nielen rovnakú pravdepodobnosť, že dostanú prácu ako kandidáti, ktorí nie sú tetovaní. V niektorých prípadoch mali ešte väčšiu šancu ju získať.

Zarábajú rovnako ako ľudia bez tetovania a majú rovnakú pravdepodobnosť, že budú zamestnaní. Vnímanie verejnosti k potetovaným ľuďom sa veľmi rýchlo zmenilo, a to čím viac a viac ľuďí preferuje tento druh umenia.

Celkovo nenájdeme teda žiadne dôkazy o diskriminácii ľudí s tetovaním. Je ale potrebné zdôrazniť, že niektoré špecifické pozície si vyžadujú zamestnancov bez tetovania.

„Podniky majú úplne právo na to, aby mali vlastné požiadavky o vzhľade zamestnancov na pracovisku. Tieto pravidlá by mali byť ale založené na potrebách ku konkrétnemu druhu podnikania, nie na subjektívnych názorov manažérov“, povedal Stephen Williams, vedúci oddelenia Acas head of Equality.

potetotvaný zamestnanec

Zdroj: Human Resources
Foto: centreofexcellence.com
Kurátor: Peter

 

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články