13.9 C
Bratislava

Zdvíhanie áut v dielňach pomocou moderných strojov

- Reklama -

Mnoho ľudí podniká v najrôznejších profesiách. Autá nie sú výnimkou, je ich predsa len na cestách celkom dosť. Automechanici sú veľakrát naši záchrancovia, no aj tí potrebujú pomoc v podobe niektorých strojov, ktoré im autá zdvihnú nahor, aby mohli bezpečne opraviť podvozok všetkým, čo to potrebujú.

Hĺbenie sa už neoplatí

Zdviháky nie sú lacná záležitosť, ale pri otváraní nových autodielní sú potrebné. Je finančne náročnejšie nechať si vyhĺbiť jamu, do ktorej chodia mechanici a nad hlavou majú zaparkované auto, ako kúpiť si nové a moderné stroje, ktoré dokážu zdvihnúť osobné auto. Ide o investíciu, ktorá sa oplatí a pomôže. Sú aj dosť praktické. Vybetónovaná jama v dielni je veľká, hlboká a trochu nebezpečná. Samozrejme sa s ňou nedá pohnúť.

Napríklad, nožnicové zdviháky sú nenáročné na priestor. Ich oprava a servis sú tiež nenáročné a ak by sa vyskytla drobná chyba alebo by bolo potrebné len niečo naolejovať, netreba zabudnúť, že v dielni je niekoľko mechanikov. Je možné ich zložiť vtedy, keď ich nepotrebujete, ale keď sa vyskytne problém, vyberiete ich a môže sa pracovať. Je to jednoducho skvelé riešenie pre servis karosérie, bŕzd alebo tlmičov.

Výber je ale väčší. Existujú aj kvalitné dvojstĺpové zdviháky, ktoré sa dajú využívať tiež na bežný servis nielen osobných, ale aj dodávkových vozidiel. Majú vysokú nosnosť, bežne aj 4 tony. Strach mať tiež nemusíte, pretože tieto zdviháky majú aj blokovací systém pre zaistenie bezpečnosti. Cena je taktiež veľmi príjemná a stroj nezaberie toľko miesta. Ide teda o veľkú výhodu aj pre malých podnikateľov, ktorí nemajú prenajaté veľké opravárenské haly.

Vôbec nie je vylúčené ani to, že by ste si nemohli tieto stroje kúpiť aj pre osobné použitie. Ak máte koníčky a radi opravujete autá alebo sa v nich len radi prehrabávate, tak táto kúpa je rovnako aj pre vás.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný. Náhľadový obrázok: Shutterstock
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články