12.2 C
Bratislava

Prečo sa oplatí dovolenkovať na Slovensku a tipy čo vidieť

- Reklama -

Príjemnú dovolenku môžete zažiť kedykoľvek počas roka, no je objektívny fakt, že najviac ľudí si ju plánuje na letné obdobie. Prirodzene to vyplýva z voľnejšieho programu v práci, letným prázdninám pre deti, i z prajnejšieho počasia. Ak sa teda na dovolenku naozaj chystáte počas budúceho leta, nie je na škodu na ňu myslieť už teraz, prípadne si ju už teraz naplánovať a zakúpiť. Je fajn mať vopred istotu, kam pôjdete, a prípadne získať aj lepšie ceny. Otázkou však je, či sa vyberiete do zahraničia, alebo zostanete na Slovensku.

Dovolenkovať doma má svoje plusy

Je nesporným faktom, že záujem o dovolenky na Slovensku pozvoľna rastie a čoraz viac ľudí volí práve túto alternatívu. Nie je za tým len obdobie, keď bolo cestovanie do zahraničia obmedzené. Už predtým sme totiž evidovali postupný vzostup záujmu o domáce dovolenky. Má to svoje nesporné plusy. Ak máte malé deti, nemusíte cestovať ďaleko a riešiť presun lietadlom, pretože u nás sa prakticky kamkoľvek za pár hodín prepravíte autom. Rovnako nemusíte veľmi riešiť logistiku, rečovú bariéru, prípadne výmenu meny. A čo je najdôležitejšie – už aj u nás môžete zažiť parádnu dovolenku za primeranú cenu, a môžete si z nej odniesť nezabudnuteľné zážitky.

Miesta, aké inde nenájdete

Slovensko má síce len niečo cez 5 miliónov obyvateľov a naozaj nepatrí medzi veľké krajiny, no tiež má veci, ktoré sú unikátne, a len tak niekde inde ich nezažijete. U nás si stačí prakticky v akejkoľvek turisticky zaujímavejšej oblasti prenajať apartmán, a vaša dovolenka v dvojici či s celou rodinou sa môže začať. No a poďme k tým unikátnym miestam.

Napríklad jaskyne. Tých je v našich končinách doslova neúrekom a ponúkajú zážitok, aký sa len ťažko slovami opisuje. Veď už len ten pocit, keď v horúcom lete zájdete do Dobšinskej ľadovej jaskyne, kde vás zrazu ovanie chlad a cítite sa ako v inom svete, je doslova neskutočný. Sú tu aj ďalšie unikátne jaskyne, aké určite odporúčame navštíviť. Demänovská ľadová jaskyňa alebo Demänovská jaskyňa slobody, prípadne menej známa jaskyňa v Jasove na východe Slovenska, ktorá je však o to zaujímavejšia. Ak sa teda v rámci letnej dovolenky radi schladíte a chcete to zažiť aj u nás, vôbec nie je problém. Stačí zájsť do niektorej zo slovenských jaskýň.

Kúpanie a voda na Slovensku

S letnou dovolenkou sa akosi automaticky spája aj voda, najčastejšie pri kúpaní. Potešujúce je, že aj toto môžete zažiť v rámci oddychu na Slovensku. Stačí spomenúť známe a populárne miesta na kúpanie ako Senecké jazerá, jazero Zlaté piesky v Bratislave alebo vodnú nádrž Šírava na východe Slovenska pri Michalovciach. Popri týchto plochách je tu neúrekom ďalších vodných nádrží, kúpalísk či aquaparkov. Mnohé z týchto miest kombinujú zábavnú a liečivú úlohu, čo je tiež špecifikom.

Kým pri mori nájdete “len” more, u nás sa môžu deti dosýta vyšantiť na atrakciách a dospelí absolvovať liečivé procedúry. Takto to funguje napríklad v termálnom kúpalisku v Podhájskej s výnimočnými podzemnými prameňmi s hojivou vodou. V tejto súvislosti určite treba pripomenúť aj možnosti ubytovania. Aj v tejto oblasti spravilo Slovensko krok vpred. Stačí si kliknúť na web Megaubytovanie.sk, združujúci jednotlivé ponuky na ubytovanie v apartmánoch, chatách či hoteloch, aby ste sa sami presvedčili, že sa naozaj dá ubytovať kvalitne, komfortne, no i za výhodných podmienok.

Múzeá i historické miesta

Dovolenka nemusí byť len o oddychu, môže byť aj o spoznávaní. V prípade detí dokonca o získavaní vedomostí, týkajúcich sa histórie. Aj v tomto má Slovensko svoju výhodu, pretože pri dovolenke môžete svoje deti vziať do nespočetného množstva múzeí či na najrôznejšie historické miesta. Aj múzeá či iné pamiatky sa neustále posúvajú vpred, dodržiavajú ISO normy, a investuje sa do nich. Stačí spomenúť vynovenú Slovenskú národnú galériu v Bratislave, ktorá naozaj stojí za návštevu. Nájdeme tu však aj veľa rôznych skanzenov, ako tie vo Vlkolínci či Pribyline, prípadne hradov, zámkov a zrúcanín.

Ako ste si mohli prečítať, Slovensko ponúka naozaj oveľa viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Preto ak máte chvíľu voľna a času, môžete si už teraz zarezervovať svoju letnú dovolenku práve v našej krásnej krajine. V každom kraji a oblasti Slovenska môžete objaviť zaujímavé miesta a pamiatky.

Zdroj: megaubytovanie.sk / Sponzorovaný príspevok
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články