12.2 C
Bratislava

19 najlepších seriálov roku 2020

- Reklama -

Top seriály, ktoré musíš vidieť. Zostavili sme rebríček toho najlepšieho čo sa oplatí tento rok sledovať. #netflix #amazon #appletv #hbo

Alice in Borderland

Fantasy / Sci-Fi / Thriller / 2020, 6 h 24 min / Hodnotenie: 86%

Mladík posadnutý hraním videohier sa spoločne s dvoma kamarátmi ocitne v osobitnej verzii Tokia, kde všetci musia hrať nebezpečne hry o prežitie.

Napriek tomu, čo sa javí ako depresívne, dystopické nastavenie, ukazuje sa, že má zmysel pre humor. Žiadny nudný okamih. Kombinácia Escape Room, The Cube a ďalšie. Nechápte ma zle, tu a tam je pár zápletiek, ale celkovo sú postavy zaujímavé a sympatické, bojové scény sú dobré a je tam dosť zvratov, ktoré ťa prekvapia.

Ozark

Dráma / Krimi 2017-2020, 30 h 26 min / Hodnotenie: 84%

Martin Byrd (Jason Bateman) sa živí finančným poradenstvom. Spoločne so svojou rodinou žije v Chicagu. So svojím kolegom sa pustí do riskantného obchodu s drogovým kartelom. Neúspech neohrozí iba kariéru samotného Byrdea, ale bezpečie celej jeho rodiny. Je to ukážka toho, čoho sú ľudia schopní.

Ozark v prvej sérii ešte nedosiahol úroveň ako klasické kriminálne drámy, s ktorými sa bude nevyhnutne porovnávať, ale jeho uspokojivo zložitá zápletka a strhujúci výkon od Jasona Batemana – naznačujú väčší potenciál. Prekvapnie príchádza v druhej a 3. sérii.

To, čo robí z Ozarku kvalitnú produkciu, sú kresby, ktoré sú uvidíš v úvode každej časti a ktoré sa líšia v každej epizóde. Ukazujú nám indície o tom, čo uvidíme počas nasledujúcej hodiny.

The Great Heist

Dráma / Krimi / Thriller / 2020, 4 h 9 min / Hodnotenie: 68%

Natočené podľa prípadu lúpeže 33 milionov dolárov z kolumbijskej centrálnej banky, ktorý v roku 1994 obrátil zem hore nohami.

Away

Dráma / Sci-Fi / 2020, 8 h 25 min / Hodnotenie: 64%

Emma Green musí opustiť svojho manžela a dospievajúcu dcéru, aby mohla veliť mezinárodnej posádke pri zradnej misii na Mars. „Ide o pomalšie drama, pozerateľné, slušné a vhodné pustiť si pred spaním.“

The Queen’s Gambit (Dámsky gambit)

Dráma / 2020, 6 h 35 min / Hodnotenie: 91%

Dráma limitovanej série Netflix The Queen’s Gambit, je založená na románe Walter Tevis. Pôsobivo zručné a očarujúce dievča, ktoré je odhodlané prekonať tradičné hranice sveta šachu, v ktorom dominujú muži. Jej prekvapivú cestu ku sláve, ale komplikuje boj so závislosťou.

Odporúčame aj keď šachu nerozumieš. Kvalitné filmové spracovanie minisérie nás prekvapilo. Nič v The Queen’s Gambit sa nezdá byť náhodné, pretože Meizler vyplnil každý snímok dobovými detailmi. Queen’s Gambit má takmer všetko, čo by si človek mohol želať v dramatickej minisérii. Je to prepracované dielo a do svojej štruktúry príbehu prináša emotívny, vtipný a brilantný príbeh, ktorý diváka vtiahne na nezabudnuteľnú cestu, ktorá úžasným spôsobom odhaľuje rôzne problémy.

Dámsky gambit je šachové otvorenie, ktoré patrí do skupiny zatvorených hier a vzniká po ťahoch: 1. d4 d5 2. c4

Sweet Home

Drama / Fantasy / Horror / 2020, 10 epizód / Hodnotenie: 78%

Hyunsoo, samotár, študent strednej školy, ktorý pri strašnej nehode stratil celú svoju rodinu, sa presťahuje do starého bytového komplexu Green Home. Keď sa ale začnú ľudia meniť na divoké príšery a spôsobovať okolo teror, tínedžer Hyunsooa a jeho susedia bojujú v bytovke o prežitie. Snažia sa nestratiť svoju ľudskosť (relife.sk).

Ide o skutočne zaujímavú a intenzívnu monster hororovú šou. Táto séria obsahuje známe prvky, ale je aj mierne vylepšená, aby bola odlišná a prekvapivá. Kombinuje napríklad známy žáner zombie s témami príšer a pandémie. Spočiatku ma to veľmi nelákalo si pozrieť, ale skúsil som to a séria na mňa skutočne urobila dojem. Nečakaj úžasný príbeh, ale určite budeš simpatizovať z niektorou z postáv.

Sex Education

Komédia / Dráma / 2019–2020, 13 h 42 min / Hodnotenie: 93%

Séria Sexuálna výchova sa stal hitom už niekoľko dní po jej premiére na Netflixe. Je to viac európsky. Aj keď som čakal americké kliše, že každú chvíľu vznikne tím roztlieskavačiek. Nestalo sa to a Sex Education je presne to, čo tu chýbalo pred desaťročiami. Je to poučná bláznivá komédia plná vizuálnych a ponižujúcich sexuálnych zážitkov, napriek tomu vytvorená veľmi pútavím a úprimným spôsobom.

Škola je síce neuveriteľne americká, ale nakrútili weriál tak, aby mohol byť populárný aj mimo Európu. Toto vzdelávanie je uchopené univerzálne, zobrazujúce zmätok, nepohodlie, túžby, vzrušenia ale aj sexuálne poznania. Druhá séria predstavuje opäť úžasné sexuálne ntrapasy študentov (rodičov ale aj učiteľov).

Tri dôvody, prečo si nenechať ujsť seriál Sex Education

Seriál stojí na troch pilieroch: príbehy a humor, vysvetľujúci obsah a odkaz. Je to niečo, čo by som si prial ako tínedžer. Nemusí to byť vždy dokonalé, ale určite je to to, čo potrebuješ zhliadnúť.

The Crown

Dráma / Historický / 2016–2020, 38 h 24 min / Hodnotenie: 90%

Jedna z vlajkových lodí Netflixu, The Crown (Koruna) je tiež jednou z najdrahších televíznych seriálov, aké sa kedy uskutočnili.

Príbeh dvoch najslávnejších adries sveta – Buckinghamského paláca a Downing Street 10 – a intríg, milostných životov a machinácií stojacich za veľkými udalosťami, ktoré formovali druhú polovicu 20. storočia. Dva domy, jedna Crown.

Noblesná a honosná dráma z pera Petra Morgana (The Queen and Frost / Nixon) má za cieľ zmapovať život a časy kráľovnej Alžbety II. Sú to skutočne presvedčivé udalosti, ktoré poskytujú pohľad v čase na život jednej z najslávnejších rodín, ktoré kedy žili.Into the Night

Dráma / Sci-Fi / Thriller 2020, 3 h 45 min / Hodnotenie: 88%

Keď slnko zrazu začne zabíjať všetko, čo mu stojí v ceste, cestujúci na nočnom lete z Bruselu sa pokúsia prežiť akýmikoľvek potrebnými prostriedkami.

Ragnarök

Dráma 2020, 4 h 29 min / Hodnotenie: 73%

Malé nórske mestečko, ktoré zažíva teplé zimy a prudké lejaky, akoby smerovalo k ďalšiemu Ragnaroku – pokiaľ niekto nezasiahne včas.

The Barrier

Dráma / Sci-Fi /  2020, 11 h 21 min / Hodnotenie: 72%

V roku 2045 bolo Španielsko, rovnako ako zvyšok západného sveta, privedené do diktátorského režimu z dôvodu nedostatku prírodných zdrojov. Život na vidieku je nemožný a v meste delí plot ľudí na mocných a zvyšok.

Je to boj jednej rodiny o prežitie v dystopickém Madride budúcnosti, ktorý vykresľuje priepastné rozdiely medzi dvoma svetmi rozdeleným múrom. A tým to nekončí.

Messiah

Dráma / Mysteriózny / Thriller / 2020, 7 h 34 min / Hodnotenie: 76%

Keď dôstojníčka CIA Eva Geller (Michelle Monaghan) odhalí informácie o mužovi (Mehdi Dehbi), ktorý si získa medzinárodnú pozornosť prostredníctvom činov narušenia verejnosti, začne vyšetrovanie jeho pôvodu. Geller musí závodiť, aby rozlúštil záhadu, či je skutočne božskou entitou alebo podvodníkom schopným demontovať geopolitický poriadok sveta.

V priebehu vývoja sa prelína množstvo perspektív, medzi ktoré patrí izraelský spravodajský dôstojník (Tomer Sisley), texaský kazateľ (John Ortiz) a jeho dcéra (Stefania LaVie Owen), palestínsky utečenec (Sayyid El Alami) a novinárka (Jane Adams), ktorý sa venujú tomuto príbehu.

Raised by Wolves

Akčný / Dráma / Sci-Fi / 2020, 8 h 17min / Hodnotenie: 78%

Od výkonného producenta Ridleyho Scotta sa film Raised by Wolves sústredil na dvoch androidov, ktorých úlohou bolo vychovávať ľudské deti na tajomnej panenskej planéte. Pretože hrozí, že rozrastajúcu sa kolóniu ľudí ohrozuje súdržnosť kvôli náboženským rozdielom, androidi zisťujú, že ovládať vieru ľudí je zradná a náročná úloha.

Money Heist

Akčný / Dráma / Sci-Fi / 2020, 150 min / Hodnotenie: 89%

Seriál La Casa de Papel sa stal v Španielsku najpopulárnejším seriálom a potom si podmanil celý svet.

Záhadný muž, prezývajúci sa El Profesor (Álvaro Morte), naplánoval Najväčšie lúpež v histórii Španielska. Aby Mohol zrealizovať tento ambiciózny plán, najal si osem Ľudí s mimoriadnymi schopnosťami, Ktory nemaj čo stratiť. Ich životy sú ale v stávke. Profesorov plán vychádza najavo a tím sa musí zbaviť nepriateľov, ako vo vnútri Španielskej národnej banky, ako aj za jej múrmi. (Netflix)

Biohackers

Thriller / Sci-Fi / Dráma / 2020, 4 h 24 min / Hodnotenie: 73%

Aby sa dostala k profesorovi, ktorého podozrieva z účasti nad tragédiou svojej rodiny, ide Mia na lekársku fakultu. Lenže čoskoro sa zapliete do sveta biohackingu. (Netflix)

Upload

Sci-Fi / Komédia / 2020, 4 h 56 min / Hodnotenie: 80%

Rok 2033. Muž si môže pri predčasnej smrti zvoliť svoj vlastný posmrtný život tým, že svoje vedomie nahrá do virtuálneho sveta. Keď si zvykne na svoj nový život a spriatelí sa so svojím anjelom (zamestnankyňou v skutočnom svete na oddelení služieb zákazníkom luxusného digitálneho sveta), objavia sa otázky o jeho smrti.

To The Lake (Epidemiya)

Dráma / Thriller / Sci-Fi / 2020 (2019 Russia) / 8 epizód / Hodnotenie: 84%

Neznámy vírus mení Moskvu na mesto mŕtvych. Nie je elektrina, peniaze stratili svoju hodnotu a tí, ktorí stále nie sú infikovaní, zúfalo bojujú o jedlo a palivo.

Je to jeden z prvých postapokalyptických televíznych programov v Rusku a vychádza z bestselleru Vongozero, ktorú napísala Yana Vagner a bola preložená do jedenástich jazykov.

Suburra: Blood on Rome

Akčný / Krimi / 2017–2020, 19 h 29 min Hodnotenie: 90%

Suburra: Krvavé predmestie Ríma je talianskou mafiánskou jazdou od Netflixu. Ak sa ti páčil seriál Gomora odporúčam pozrieť aj Suburru. Suburra má vynikajúce herecké obsadenie, réžiu aj príbeh. Je to konbinácia kriminálnej a politickej šou.

Veľká časť seriálu je fiktívna, ale poskytuje určitý pohľad na realitu, ktorej mesto v priebehu rokov čelilo. Ak nehovoríš taliansky, odporúčam pozrieť seriál v pôvodnom jazyku s titulkami, aby si nestratil nuansy hereckých výkonov.

Je to zobrazenie moderného Ríma so všetkým zlým, čo ľudia robia, je to surové a presvedčivé, nezafarbené sentimentom a nostalgiou. A to je na Suburre skvelé.

Pure

Komédia / Dráma / 2019 – 2020, 3 h 24 min Hodnotenie: 80%

Pure je portrétom 24-ročnej ženy, ktorá sa snaží prekonať strach z toho, aký by to mohol byť človek. Zachytáva záblesky sexuálnych povyrazení a frustrácií. Pure zachádza do extrémov, ale je to pre toho, kto niekedy mal pocit, že neovláda svoj mozog, a zažil so sebou nejaký ten strach, demoralizáciu, zúfalstvo a osamelosť.

Seriálu sa tiež darí vŕtať hlboko v otázkach duševného zdravia a ťažkostí s hľadaním pomoci a porozumenia. Je to komediálna dráma o duševnom zdraví, sexe a živote s problémami. Je dôkazom aj toho, že televízna tvorba môže byť aj realistická, emočne vyvážená a zábavná.

Tu sú Top filmy 2020 #topserialy alebo Top dokumenty.

Zdroj: Relife, Kurátor: Petrém
4.9/5 - (49 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články

Top seriály roku 2024

Top filmy roku 2024

Top seriály roku 2022

Top seriály roku 2023