13.9 C
Bratislava

Zwirn: ceny bytov v najkrajšej lokalite na bývanie v Ružinove

- Reklama -

Pozrel som sa na ceny, lokalitu a výhody života v Zwirne, ktorý sa nachádza v peknej časti Ružinova. Projekt Zwirn má kompletnú občiansku vybavenosť. Pešia dostupnosť do Starého Mesta či nového downtownu je na krok. Článok nie je sponzorovaný, ale projekt nás zaujal už pri zámere developera tak moc, že sme sa rozhodli podeliť o informácie.

Pred výstavbou som sa o projekt zaujímal, lebo lokalitu dobre poznám. Zisťoval som si aj ceny, čas kolaudácie, informácie o hypotéke a jej výške, ktorú môžem od banky získať. Žiaľ aj keď je projekt nádherný, nemôžem si ho dovoliť. Možno v druhom živote :). Poďme ale k cenám a projektu Zwirn.

Projekt Zwirn
Projekt Zwirn / Zdroj: YIT Slovakia

Ceny bytov v Zwirne

Byty a apartmány sú dispozične zaujímavé, aj keď zmena podľa želania klientov je možná. Maximálny počet poschodí je 8. V projekte Zwirn a 1. etape sú až 4-izbové byty alebo apartmány.

V cene bytov je zahrnutá pivničná kobka a štandard bytu. Pivnične kobky sa nachádzajú v podzemnej garáži. Nižšie uvádzam ceny pre etapu Zwirn 1.

Cena 1 izbového bytu sa pohybuje od 196 398 €. Ide o byty o rozlohe od 35,70 m2 s loggiou 4,98 m2. Iné byty na prvom poschodí majú predzáhradku a byty na najvyššom poschodí terasy. Pivničná kobka má rozlohu približne 2 m2.

Zwirn 1 izbovy byt
Zwirn 1 izbovy byt / Zdroj: YIT Slovakia
Ceny bytov Zwirn, Ružinov
Ceny bytov, Zwirn a Pradiareň 1900, Ružinov / Zdroj: YIT Slovakia

Cena 2 izbového apartmánu alebo bytu v Zwirne sa pohybuje od 269 388 €. Konkrétne takýto byt na prvom podlaží má rozlohu 46,97 m2 s 35,23 m2 predzáhradkou a kobkou o rozlohe 2,18 m2. Iné byty od druhého podlažia s loggiou sa pohybujú aj cez 300 000 € a byt o rozlohe 46,63 m2 s terasou 16,84 m2 stojí takmer 400 tisíc EUR.

Zwirn 2 izbovy byt + predzáhradka
Zwirn 2 izbovy byt + predzáhradka / Zdroj: YIT Slovakia

Tento 2-izbový byt má ideálne dispozičné riešenie a jeho cena je 315 881 €.

Zwirn 2 izbovy byt
Zwirn 2 izbovy byt / Zdroj: YIT Slovakia
Zwirn Ružinov, Košická
Zwirn Ružinov, Košická / Zdroj: YIT Slovakia

Tento byt je na 2 izby menší a má málo úložného priestoru. Každopádne terasa je veľké plus. Cena je 371 564 €.

Zwirn 2 izbový byt s terasou
Zwirn 2 izbový byt s terasou / Zdroj: YIT Slovakia

Parkovanie v Zwirne

V cene bytu nie je garážové státie. Cena garážového státia sa odvíja od toho, či chceš mať auto na 1. 2. alebo 3. podzemnom podlaží.

Cena je od 27.000 EUR s DPH za parkovacie státie o rozlohe 12,5 – 13,00 m2 až do 49.000 EUR, ktorá je uzatvorená a nachádza sa na každom podzemnom podlaží. Kúpa garážového státia nie je podmienkou kúpy bytu.

Financovanie hypotékou a ceny

Financovanie je nastavené s VÚB bankou, ČSOB, Slovenskou sporiteľňou a Tatra bankou. V iných bankách nie je možne čerpať hypotekárny úver.

Ak sa rozhodneš pre kúpu bytu, podpisuje sa Zmluva o budúcej kúpnej zmluve (ZoBKZ) a hradí sa 20% z celkovej kúpnej ceny. 80% kúpnej ceny sa hradí do 30 dni odo dňa právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia. Podľa YIT Slovakia, môžeš získať lepšiu cenu bytu ak uhradíš viac ako 20% pri podpise ZoBKZ.

/ Zdroj: YIT Slovakia

Výhody projektu

  • Podlahové kúrenie.
  • Stropne chladenie (okrem bytov a apartmánov na 1NP) – súvisí aj s riešením zariadenia bytu, napr. nad sporákom a nad plánovanou polohou vstavaných skríň je stropne chladenie vynechane, takže ak by si chcel meniť zariadenie oproti tomu, ako je navrhnuté v pôdoryse, bude sa musieť preprojektovať poloha chladenia (spoplatnená zmena).
  • Exteriérové žalúzie sú zahrnuté v cene.
  • Zelene strechy (nepochodzne).
  • Vysoká kvalita štandardu/nadštandardu (pripadne možnosť zhotovenia bytu do štádia holobyt).

Z čoho je stavba postavená?

Nosný systém tvoria železobetónové nosné steny, doplnené o ŽB stĺpy v podzemnej časti a 1.NP, železobetónové stropné dosky a železobetónová základová doska. Obvodové steny tvoria železobetónové steny s kontaktným zatepľovacím systémom.

Vnútorné steny a priečky sú železobetónové steny alebo steny z keramických a pórobetónových tvárnic podľa platnej projektovej dokumentácie inštalačné predsteny z pórobetónových tvárnic alebo sadrokartónových konštrukcií.

Zwirn - občianská vybavenosť
Zwirn – občianská vybavenosť / Zdroj: YIT Slovakia

Znížené stropy majú sadrokartónové podhľady – v miestnostiach, kde sú vedené rozvody, alebo si to vyžaduje prevádzka.

A čo fasáda a strecha? Povrchová úprava fasády má kontaktný fasádny zatepľovací systém, obklad z tehlových pásikov alebo fasádnu omietku. Strecha je plochá a tvorí ju vegetačná strecha s extenzívnou zeleňou, skombinovaná so štrkovými plochami a chodníkmi.

Nová štvrť s históriou

Pradiareň 1900 je neoddeliteľnou súčasťou projektu Zwirn a ponúka kancelárske priestory v historickej budove bývalej cvernovej továrne. Rovnako ako Zwirn, tak aj Pradiareň sa nachádza v blízkosti centra mesta, ktorá zaručuje vynikajúce dopravné spojenie s najdôležitejšími bodmi Bratislavy.

V blízkosti je autobusová stanica a sieť zastávok MHD. Bezproblémové dochádzanie prostredníctvom verejnej dopravy. Cyklisti, ktorí dochádzajú do bývalej Cvernovej továrne môžu využívať šatne, sprchy a špeciálne parkovanie pre bicykle. Podzemné parkovisko má celkovo 224 stojísk a bude okrem komfortného parkovania poskytovať aj možnosť dobíjania elektromobilov.

Pradiareň 1900 - Bratislava
Pradiareň 1900 – Bratislava / Zdroj: YIT Slovakia

Uhorská cvernová továreň začala vyrábať nite 17. januára 1902 a stala sa tak prvou továrňou na nite v Uhorsku. O jej vznik sa postarali viedenskí podnikatelia Salcher a Richter, ktorí si v dnešnej Bratislave v roku 1901 otvorili obchod s cvernami a textilným tovarom. Výrobu rôznych druhov nití spustili v nasledujúcom roku za pomoci kapitálu anglickej rodiny Coatsovcov. V Cvernovke sa vyrábali bavlnené nite, neskôr k nim pribudli vlnené cverny na kartónových cievkach.

Pradiareň 1900
Pradiareň 1900 / Zdroj: YIT Slovakia

Zwirn 3, 2 a 1

Zwirn 3 pôjde podľa vyjadrenia YIT Slovakia do predaja koncom roka 2021 a Zwirn 2 koncom roka 2022.

Pradiareň 1900 - Bratislava, kancelárie
Pradiareň 1900 – Bratislava, kancelárie / Zdroj: YIT Slovakia

Termín pre vydanie kolaudačného rozhodnutia pre bytový dom Zwirn je do 09/2023. Sťahovanie, podľa vyjadrenia spoločnosti resp. odovzdanie bytu do užívania (odovzdanie kľúčov od bytu) je možné cca 3 mesiace po kolaudácii.

Ako som spomenul vyššie, projekt je podľa mňa dokonalý, v dobrej lokalite s perfektnou občianskou vybavenosťou. Lokalita a prepracovanosť projektu sa pochopiteľne odrazila na cene bytov. Svojich majiteľov si byty určite nájdu.

Zdroj: relife.sk, YIT Slovakia

 

4.7/5 - (46 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články