12. Menorca, Spain

Menorca je ostrov Španielska, druhý najväčší v súostroví Baleáry. Je dlhý približne 50 km a široký 16 km, má rozlohu 668 km². Žije na ňom približne 82 000 obyvateľov. Hlavným mestom je Mahon.

Menorca Španielsko

11. Corfu, Greece

Korfu je jeden z Iónskych ostrovov v Grécku. Nachádza sa pri Albánsku, na rozhraní Iónskeho a Jadranského mora. Má rozlohu 613 km² a 107 879 obyvateľov.

Korfu, Grecko

 

10. Marmaris, Turkey

Marmaris je prístavné mesto a turistické letovisko na pobreží Stredozemného mora, ktoré sa nachádza v provincii Muğla v juhozápadnom Turecku pozdĺž pobrežia Tureckej riviéry.

Marmaris, Turecko

 

9. Kefalonia, Greece

Kefalonia resp. v staroveku Kefallénia či po slovensky aj Kefalénia je najväčší ostrov v Iónskom mori a šiesty najväčší ostrov patriaci Grécku; administratívne je to krajská jednotka.

Kefalonia, Grecko

 

8. Porec, Croatia

Poreč je prístavné mesto na západnom pobreží polostrova Istria v Chorvátsku. V roku 2001 tu žilo 17 460 obyvateľov, z toho asi 11 % tvorí talianska menšina. Mesto je obľúbeným turistickým cieľom, hlavne vďaka moru a historickému jadru mesta.

Porec, Chorvatsko

 

7. Zante, Greece

Zakynthos, alebo po slovensky aj Zakyntos, je ostrov v Grécku, je súčasťou Iónskych ostrovov, tvorí najjužnejšiu časť tohto súostrovia, leží pri Peloponéze.

Zakynthos, Grecko

 

6. Crete, Greece

Kréta je najväčší grécky ostrov a súčasne piaty najväčší ostrov v Stredozemnom mori; administratívne je to kraj, decentralizovaná správa a oficiálny geografický región v Grécku.

Kreta, Grecko

 

5. Costa Blanca, Spain

Costa Blanca, čo doslova znamená „Biele pobrežie“, ktoré tvoria viac ako 200 kilometrov stredomorského pobrežia v provincii Alicante , na juhovýchodnom pobreží Španielska.

Costa Blanca, Španielsko

 

4. Gijon, Spain

Gijón je prístavné priemyselné mesto v Astúrii na severe Španielska, na pobreží Biskajského zálivu.

Gijon, Spanielsko

 

3. Limassol, Cyprus

Lemesos je druhé najväčšie mesto na Cypre.

Limassol, Cyprus

 

2. Algarve, Portugal

Algarve je najjužnejší región Portugalska. Má rozlohu 5 412 km² a približne 450 000 obyvateľov. Hlavným mestom je Faro, kde sa nachádza medzinárodné letisko a univerzita. Názov pochádza z arabského slova západ arab.

 

1. Sunny Beach (Slanchev Bryag), Bulgaria

Slnečné pobrežie je významné prímorské letovisko pri Čiernom mori v Bulharsku, nachádzajúce sa okolo 35 km severne od Burgasu v obci Nesebar, provincii Burgas.

Sunny beach, Bulharsko