12.2 C
Bratislava

Najlepšie stojany na víno

- Reklama -

Šetri miesto pri prezentácii a skladovaní tvojich najobľúbenejších vín s našim najlepším výberom stojanov.

Či už máš jednu fľašu Sauvignon rose, alebo je ich viac, potrebujú svoje miesto, a pekný stojan na víno je investíciou, ktorá môže byť funkčná aj štýlová. Je to ale viac ako len riešenie pre skladovanie vínových fliaš. Je dôležité, aby si víno udržalo svoju kvalitu, a aby bol korok vždy mokrý. Ak sú totiž fľaše ponechané voľne stojace „vzpriamené“ príliš dlho, korok môže začať vysychať, čo zase spôsobuje, aby do fľaše prenikol vzduch a spôsobil oxidáciu vína.

Zatiaľ čo väčšina moderných domov nemá vlastnú vinnú pivnicu alebo pivničný priestor, to neznamená, že nemôžeš svojmu vínu pomôcť.

Vyber si v dome alebo v byte miesto, ktoré nie je vystavené priamemu slnečnému žiareniu, a ktoré udržuje konzistentnú teplotu (ak je to možné, vyhni sa priestoru okolo okien alebo radiátorov). V niektorých domácnostiach sa skladuje len pár fliaš, iní uprednostňujú väčšie regály, ktoré tvoria zbierku.

Prešli sme množstvo úsporných, pultových, dekoratívnych aj vysoko funkčných stojanov, ktoré sa hodia do náročnejších priestorov.

Funkčné stojany na víno

Vertikálny stojan na víno z dubového dreva // 22 fliaš

Ak máš málo podlahovej plochy na umiestnenie regála, prípadne už obmedzenú kapacitu na jeho umiestnenie, obráť sa na stenu.  Tento krásny dubový stojan bude potrebovať robustnú tehlovú stenu, aby udržal váhu plne naloženého stojanu na víno. Spoločnosť Distinctly Living je rodinná firma, ktorá svoje funkčné a zároveň krásne produkty do domácnosti dodáva do celej Európy. Cena stojanu Trovua je cca 220 EUR.

dubovy stojan na víno

Drôtený stojan na víno // 9 fliaš

Tento jednoduchý, ale elegantný drôtený stojan John Lewis & Partners, ktorý udrží až deväť fliaš. Bez vína bude tento nápadný dizajn vyzerať viac ako umelecké dielo ako funkčný nábytok. Avšak za túto cenu si stále myslíme, že má hodnotú, ktorá urobí radosť v tvojom živote. Cena je cca 30 EUR.

droteny stojan na vino

 

Stojan na víno z mangového dreva // 12 fliaš

Vyrobený z krásneho hladkého mangového dreva, tento robustný dizajn je kvalitným dielom, ktorý prežije veľa rokov. Napriek tomu, že je to dizajnový stojan je pevný, vysoký a ľahko sa schová v tesnom rohu. Takže nebude zasahovať do miestnosti, ak máš nedostatok miesta. Cena cca 170 EUR od John Lewis & Partners.

Stojan z mangoveho dreva

Veľký mosadzný stojan na víno // 15 fliaš

 

Hľadáš niečo trochu iné? Táto pekná mosadzná konštrukcia je až na 15 fliaš a môže byť položená na kuchynskej linke alebo na podlahe v závislosti od tvojho priestoru. Originálny dizajn je vyrobený ručne pre XLBoom. Je to európska značku, ktorá sa pýši vysokou kvalitou remeselného spracovania. Cena cca 142 EUR

Gavi Large Wine Rack, Brass

 

 

Zdroj foto: John Lewis & Partners

 

 

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články