14 C
Bratislava

5 dôvodov, prečo je minimalizmus pre vás to pravé riešenie

- Reklama -

Poriadok alebo chaos v živote je akýmsi zrkadlom toho, čo sa deje v našom vnútri. Súvisí s našimi myšlienkami, túžbami, cieľmi i emóciami. Naše duševné rozpoloženie, frustrácia a stres preto nemusia byť spôsobené len závažnými fyziologickými poruchami tela. Aj neporiadok v priestore vás môže veľmi rýchlo položiť na kolená. Existuje však riešenie.

Minimalizmus je štýl, ktorý vás nenúti zbaviť sa všetkého čo máte radi, ale naučí vás ponechať si iba to, čo skutočne potrebujete, používate, alebo má pre vás duševnú hodnotu. V súčasnosti je čoraz viac obľúbený a my vám prezradíme, prečo?

Presvetlí váš byt i dom

Či už si to pripustíte alebo nie, naše obývacie priestory bývajú často zaplnené nepotrebnosťami, ktoré nám opticky zmenšujú priestory. Ak sa zbavíte vecí, ktoré ste nikdy nepoužívali či ich použitie stále iba odkladáte na neskôr, vytvoríte si viac priestoru a pustíte do svojho domu toľko potrebné svetlo. Všetko bude zrazu pôsobiť priestrannejšie a vzdušnejšie.

Ušetríte čas pri upratovaní

Upratovanie je komfort, ktorý si málokto popri množstve bežných povinností môže dovoliť robiť každý deň. Tým, že pri minimalizme kupujete a vlastníte len to, čo skutočne potrebujete alebo chcete, bude upratovanie tiež jednoduchšie. Navyše každá vec v dome či byte má svoje presne určené miesto, kam ju po použití položíte, a tak sa vám nemôže stať, že budete mať doma priveľký neporiadok.

Na skladovanie stačí komora

Sezónne veci ako sú korčule či letné topánky vďaka minimalizmu ľahko napracete do komory. Na uskladnenie vám postačia lacné regále, do ktorých poukladáte pekne označené boxy a je to vyriešené. Zmenšíte tak počet odkladacích priestorov v byte a opäť vám vznikne viac priestoru a svetla. Kovové regály za výhodnú cenu sú na tento účel ako stvorené!

Menšie výdavky, viac slobody

Či si to uvedomujeme alebo nie, čím viac peňazí zarobíme, tým viac vecí si chceme kúpiť. Ak máte takmer nové auto, ale dostatok peňazí, iste si budete chcieť kúpiť to novšie a lepšie. A tak je to so všetkým, fungujúcu televíziu vymeníme za novší model, nábytok v spálni za krajší, a tak ďalej…

V rámci minimalizmu dokážete využívať menej vecí oveľa dlhšiu dobu, a tým dosiahnuť aj menšie nároky s čím je spojené i väčšie množstvo slobody. Možno nebudete musieť ťahať dlhé nadčasy, pretože všetko, čo potrebujete, už máte a môžete si svoj čas vychutnávať oveľa plnohodnotnejšie, trebárs s rodinou či priateľmi.

Lacné regále
Lacné regále / Zdroj: majster regal

Environmentálny rozmer

Minimalizmus je úzko spätý so životným prostredím. Čím menej vecí vlastníme, tým menej ich musíme kúpiť a neskôr vyhodiť. V dobe keď naša planéta trpí nadmerným množstvo odpadu, je vhodné zvoliť minimalizmus nielen v zariaďovaní domov, ale trebárs aj v nakupovaní jedla. Pokiaľ sa chystáte nakupovať zásoby jedla, dobre si premyslite, či všetko čo plánujete kúpiť budete naozaj konzumovať a či to náhodou neskončí v koši. V konečnom dôsledku tak budete chrániť nielen  planétu, ale aj svoju peňaženku.

Minimalizmus je v spoločnosti obľúbený čoraz viac a dáva nám možnosť, aby dýchali nielen naše priestory, ale aj my. Tak čo poviete, nevyskúšate ako to funguje v praxi a s modernými kovovými regálmi?

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články