16 C
Bratislava
More

  Reddit: Najväčšie fórum na svete.

  Ak tráviš veľa času online, je pravdepodobné, že si už o Reddite počul. Reddit je šiestou najpopulárnejšou stránkou v USA, podľa Alexa je na celom svete osemnástou.

  Čo je Reddit?

  V podstate je to rozsiahla zbierka fór, na ktorých môžu ľudia zdieľať správy, obsah alebo komentovať príspevky iných ľudí. Je tam všetko, čo potrebuješ vedieť.

  Reddit je rozdelený do viac ako milióna komunít známych ako „subreddity“, z ktorých každá sa zaoberá inou témou.

  reddit logo
  reddit logo / edit images: Relife.sk

  Ako to na Reddit funguje?

  Ak sa na Reddit pozeráš iba prvýkrát, môžeš byť z toho, čo vidíš, trochu zmätený, takže tu je stručný prehľad. Domovská stránka (alebo „prvá strana“) zobrazuje rôzne príspevky, ktoré majú momentálne na tomto webe populárny charakter a sú čerpané z rôznych subredditov. Tieto príspevky môžete zoradiť kliknutím na jednu z ikon v ponuke, ktorá sa nachádza pod textovým poľom Vytvoriť príspevok. Tieto ikony zoradia príspevky podľa najlepších, najobľúbenejších, nových, najlepších alebo stúpajúcich.

  V hornej časti sa nachádza vyhľadávací panel, pomocou ktorého môžete vyhľadávať príspevky a subreddity súvisiace s konkrétnym výrazom. Napríklad hľadanie výrazu „Svetový pohár“ objaví niektoré populárne príspevky o majstrovstvách sveta a príslušných podredditoch, napríklad / r / futbal a / r / šport.

  Reddit Slovakia
  Reddit Slovakia / Zdroj: Relife.sk

  Subreddit pre tému môžete vytvoriť, iba ak spĺňate konkrétne kritériá. Menovite musíte mať účet Reddit, váš účet musí byť starý minimálne 30 dní a váš účet musí byť relatívne aktívny a v dôsledku tejto činnosti získal minimálny počet bodov „karmy“. Presný požadovaný počet bodov karmy nemusí byť nevyhnutne vysoký, ale tento počet pozná iba Reddit.

  Subreddity sú spravované moderátormi (skrátene „mody“), dobrovoľníkmi, ktorí môžu upravovať vzhľad konkrétneho subredditu, diktovať, aký typ obsahu je v subdispozícii povolený, ba dokonca odstraňovať príspevky alebo obsah alebo zakazovať používateľom subreddit. Reddit ako celok riadia správcovia, zamestnanci Reddit, ktorí majú obrovské právomoci na celom webe, vrátane možnosti zbaviť moderátorov ich privilégií a dokonca zakázať zo stránky celé subreddity.

  Vedľa príspevku uvidíš šípky hore a dole a tiež číslo. Používatelia klikajú na šípky, aby hlasovali pre alebo proti hlasovaniu, čím sa zvyšuje alebo znižuje ich viditeľnosť.

  Rovnako ako väčšina online komunít, aj Reddit má svoj vlastný jazyk. Redaktori majú tendenciu hovoriť v skratkách ako OP, TIL, IAmA a AMA. OP iba odkazuje na „pôvodný plagát“ vo vlákne, zatiaľ čo TIL znamená „dnes som sa naučil“ a je jednou z najbežnejších skratiek, ktoré uvidíte.

  Používatelia môžu udeliť ocenenie iným používateľom, aby rozpoznali a zvýraznili príspevky, ktoré sa darcovi skutočne páčili.

  Spôsob ako podporiť komunitu, je zakúpenie programu  Reddit Premium , ktorý je členom programu. Za 6 dolárov mesačne majú prémioví používatelia prístup k funkciám, ktoré bežní používatelia nedostávajú, a nové funkcie testujú skôr, ako sa dostanú do širšej komunity Reddit. Ak ste členom Premium, znamená to, že sa vám reklamy nezobrazujú, a získate prístup do / r / lounge , supertajného subredditu, kde sú tie najjasnejšie mysle.

  Neváhaj teda a vyskúšaj Reddit.

  Zdroj: Relife, Reddit, Digitaltrends / Kurátor: Petrém

   

   

  Najčítanejšie

  Recenzia: Redmi 9 a 9A od Xiaomi a sú za skvelé ceny

  Xiaomi predstavil novú radu Redmi 9. Recenzia, špecifikácia a ceny. Redmi 9 Disponuje štvoricou objektívov, 6,53" displej Full HD + Dot Drop (rozlíšenie 2340 x 1080, 394...

  Wirecard spôsobila kolaps v službách online bankovníctva

  Dňa 26. júna úrad pre finančné riadenie pozastavil povolenie na prevádzkovanie spoločnosti Wirecard Card Solutions Limited (spoločnosť, ktorá vydáva karty a spracováva transakcie). Subjekt Spojeného kráľovstva, spoločnosť Wirecard...

  Skúsenosti s O2 eSIM

  Službu eSIM (embeddedSIM) ponúka operátor O2 od konca apríla 2020. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek O2 predajni, kde dostaneš kartičku eSIM s vytlačeným QR...

  Xiaomi Mi 10 Pro posúva limity. Toto sú jeho kľúčové vlastnosti a cena

  Mi 10 Pro bol uvedený na trh 13. februára 2020. V Európe sa začal predaj v apríli. Má 6,67-palcový dotykový displej s rozlíšením 1080x2340...

  Ako si ušiť rúško? Jednoduchý návod.

  Návod ako si vyrobiť rúško doma a aký materiál chráni najviac S vypredanými respirátormi a rúškami počas pandémie koronavírusu bude musieť veľa ľudí robiť to,...