14.8 C
Bratislava

5 dôvodov, prečo si predĺžiť leto a užiť dovolenku na Cypre

- Reklama -

Aj vy ste vyšťavení ako citrón a nemali ste čas naplánovať si dovolenku v obľúbenom exotickom rezorte? V dnešnej dobe to nie je žiadny problém, pretože vďaka otvoreným hraniciam sa dá cestovať a relaxovať takmer po celý rok. Základom je výber destinácie, v ktorej je celoročne príjemné teplo a dostatok príležitostí na relax i zábavu.

My vám jednu z takýchto destinácií predstavíme a možno tak na príjemnú dovolenku správne naladíme.

Krátky a príjemný let

Veľkým problémom pri výbere dovolenky je vždy cesta. Teda ideálny spôsob, ako sa do zvolenej destinácie dostať. Od vzdialenosti sa odvíja nielen dĺžka cesty, ale aj spôsob prepravy a cena, za ktorú bude zrealizovaná.

Aj z týchto dôvodov si preto mnohí z nás vyberajú najvýhodnejší last minute do oblasti, ktorá je   najbližšie. Jednou z nich, kde si naozaj dobre oddýchnete, máte teplo a pomerne krátky let, je aj Cyprus.

Bohaté kultúrne dedičstvo

Ak ste mali v škole radi históriu starovekého sveta, potom sa na celoročne slnečnom Cypre nebudete vôbec nudiť. Na ostrove na vás čakajú desiatky fascinujúcich miest.

  • Paphos (Pafos) je rodiskom bohyne Afrodity
  • Archeologický park Kato Paphos – so zvyškami starovekých mozaík na starovekých ruinách.
  • Katakomby svätého Šalamúna – sú jednou z hlavných kresťanských svätýň na Cypre. V katakombách nájdete okrem iného prameň s najčistejšou vodou, ktorý podľa legendy pomáha liečiť očné choroby. Samozrejme, kvôli neustálym návštevám turistov nie je voda vždy taká čistá, čo by ale nemalo mať vplyv na liečivé vlastnosti prameňa.

Mnohé ďalšie historické pamiatky Cypru sú zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a stojí za to ostrov pre ich atmosféru a nevšednú krásu navštíviť. Zároveň sa tak môžete dotknúť  historických artefaktov neolitu a byzantskej doby. Samozrejme, mimo sezóny si do kufra na dlhé cesty pribaľte radšej aj dámske štýlové mikiny, aby ste sa na výletoch cítili komfortne.

Množstvo pláží ocenených modrou vlajkou

Stredozemné more pri pobreží Cypru vás prekvapí aj číro čistou vodou. Hladina mora sa leskne a hrá všetkými azúrovými farbami. Mnoho pláží bolo vďaka takejto kvalite vody ocenených modrou vlajkou, čo znamená, že sú čisté a bezpečné na plávanie a relaxáciu.

Malebná a nedotknutá príroda

Cyprus je známy aj miestami, kde niet ani stopy po civilizácii. Na tak malom ostrove sa nachádza skutočný poklad národných parkov s nedotknutou prírodou a krásou zvierat a rastlín, ktoré nenájdete nikde inde na svete.

Vynikajúca miestna kuchyňa

Chutné jedlo je neoddeliteľnou súčasťou cyperskej kultúry a keďže náboženstvom ostrova je kresťanstvo, na svoje si určite prídu aj vaše chuťové poháriky. Buďte pripravení na štedré porcie v miestnych tavernách, kde vám miestne pokrmy budú chutiť ešte viac a spríjemnia pocit z celej dovolenky mimo sezóny.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články