5.1 C
Bratislava

Reverzná osmóza nielen na použitie v priemysle

- Reklama -

Počuli ste už o filtrácii vody? Jednou z najúčinnejších metód je práve reverzná osmóza. Obľúbená je predovšetkým pre jej schopnosť odstrániť takmer sto percent všetkých mikroorganizmov, vrátane nebezpečných dusičnanov. Reverzná osmóza je typ filtrácie, určenej pre vodovodné kohútiky v bežnej domácnosti.

Máte doma kalnú vodu, ktorá nechutí dobre? Potom je reverzná osmóza do vašej domácnosti tým najlepším riešením. Táto vodná filtrácia obsahuje membránu, ktorá je schopná zachytiť aj malé čiastočky, ktoré by mohli kontaminovať vašu vodu.

Kde bola reverzná osmóza využívaná kedysi?

Reverzná osmóza bola určená na odsoľovanie morskej vody na miestach, kde chýbala sladká voda. Tento proces bol kľúčový pre mnohé suché regióny sveta, kde je nedostatok pitnej vody.

Kde sa dá využiť dnes?

Postupne sa však rozsah využitia reverznej osmózy rozšíril na mnohé ďalšie oblasti.

V domácnostiach

Známa filtrácia sa využíva najmä v domácnostiach, ktoré vodu čerpajú zo studne. Ak je studňa v lese alebo pri poliach, kde sa používajú hnojivá, mali by ste si ju nechať overiť a podrobiť vodu rozboru. Na základe výsledkov uvidíte, ktorý konkrétny typ reverznej osmózy je pre vás najvhodnejší. Hodiť sa vám budú možno aj ionizátory vody, ktoré dokážu zmeniť pH, a tak vytvoriť skutočne dobrú pitnú vodu.

V akvaristike

Plánujete si kúpiť akvárium s morskými rybičkami? Potom je reverzná osmóza nevyhnutná, pretože práve ona zabezpečí dosiahnutie demineralizovanej vody, v ktorej sa rybkám bude dobre žiť.

V medicíne a farmaceutickom priemysle

Reverzná osmóza má široké využitie aj v nemocniciach alebo v ambulanciách, pretože je vhodná na sterilizáciu nástrojov. Rovnako tak vo farmaceutickom priemysle, pri produkcii čistej vody, ktorá sa následne používa pri výrobe liečiv.

Čo všetko reverzná osmóza zachytí?

Okrem spomínaných mikroorganizmov (baktérie a vírusy) a dusičnanov, filter s membránou zachytí aj sedimenty, organické látky a chemické látky ako chlór, arzén alebo rôzne fluoridy.

Výhody reverznej osmózy sú zrejmé. Odstraňuje vodnú pachuť, nežiaduce látky a vplýva aj na priezračnosť vody.

Zdroj: Sponzorovaný príspevok
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články