22.8 C
Bratislava

Ako účinne a veľmi jednoducho ochránite displej vášho mobilu?

- Reklama -

K smartfónu už neoddeliteľne patria nielen jeho dokonalé funkcie, ale aj ochrana displeja, pretože niekedy stačí naozaj málo, aby prišlo k jeho poškodeniu. Najčastejšie sa stretnete s tým, že sa za týmto účelom na mobily lepia sklá a fólie, no pomôcť môžu veľmi dobre aj špeciálne obaly na telefóny.

Všetko toto príslušenstvo a ešte viac nájdete na MobilOnline.sk, ktoré vám v našom článku prináša niekoľko zaujímavých rád, ako si svoj mobil ochrániť čo najlepšie.

Ochranná fólia na mobil

Ochranná fólia je najdostupnejšia ochrana displeja. Vyrába sa pre väčšinu bežne dostupných modelov a poteší aj jej cena. Treba však povedať, že neochráni displej pred rozbitím vždy a na 100 %. Jej účelom je najmä ochrániť ho pred poškriabaním, nečistotami a mastnotou.

Keďže fólia je mimoriadne tenká, na displeji ju takmer nevidno, časom sa však začne odlepovať a bude potrebné ju vymeniť. Čo sa týka aplikácie, môžete ju zvládnuť sami, ale vyžaduje si trochu zručnosti, pretože tenká fólia má tendenciu sa krčiť alebo vytvárať bublinky. Všetky takéto ochranné fólie nájdete aj na MobilOnline.sk.

Tvrdené sklo na mobil

Tvrdené ochranné sklo je samozrejme drahšie ako fólia, ale displej ochráni aj pri nárazoch a veľkých pádoch. Môže vás a hlavne mobil alebo tablet zachrániť pred nákladnou opravou poškodeného displeja, ktorá so sebou nesie aj ďalšie riziká. Po výmene už nemusí byť displej tak citlivý na dotyk ako originál.

Sklá a fólie na mobily patria k najčastejším a najdostupnejším formám ochrany. Sklo nemusí byť vhodné pre modely so zakriveným displejom, ale dokáže zamaskovať škrabance na displeji.

Nanotechnológia ako ochrana displeja

Nanotechnológia dokáže zvýšiť odolnosť displeja voči škrabancom, usadzovaniu nečistôt a je aj vodoodpudivá. Okrem displeja sa dá aplikovať v podstate na celé zariadenie, ale pri páde neposkytuje takú ochranu voči rozbitiu ako tvrdené sklo.

Nanotechnológia je však celkom neviditeľná a organická, dokonca aj antibakteriálna. Po aplikácii bude displej vybavený teflónovo-titánovou ochrannou vrstvou, čo je pri všestrannom využití týchto zariadení veľmi dobrá správa. Stačí sa o tom len presvedčiť.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články