12.2 C
Bratislava

Ako upraviť okolie bazéna – inšpirácie a riešenia

- Reklama -

Nič sa nevyrovná štýlovému bazénu, ktorý vás osvieži v horúcich letných dňoch. Ale samotný bazén je len jednou časťou celkového dizajnu bazéna. Premýšľali ste o tom, ako navrhnúť priestor okolo bazéna vrátane bazénovej terasy a dlažby k bazénu?

„To čo si všimneme pri vstupe k bazénu je plocha okolo bazénu.“

Výsledný dojem totiž tvorí prevedenie bazéna a pochôdzna plocha okolo bazéna. Poďme sa pozrieť na to ako môže bazén pekne zapadnúť do okolného prostredia.

Ukážeme vám aj niekoľko nápadov, ako upraviť štýl bazénov. Zameriame sa na to, aké možnosti dlažby k bazénom vytvárajú dokonalý zážitok, ale aj aká dlažba okolo bazéna je najlepšia.

Okolie bazénu vyladené k dokonalosti

Keď uvažujete o úprave okolia bazéna je vhodné myslieť na to aby bola dlažba dostatočne odolná, aby zvládla častú chôdzu v jeho okolí, ako aj nábytok, ktorý sa tam nachádza. Je však tiež dôležité, aby si vybraný materiál dokázal poradiť so soľou alebo chlórom. Preto je vždy vhodné obrátiť sa na spoľahlivého výrobcu.

Natural dlažby od spoločnosti PRESBETON majú zvýšenú protišmykovosť a ponúkajú sa aj s povrchovou úpravou Protect System TOP, ktorá zamedzí prenikaniu vody a ďalších nečistôt do štruktúry betónu. Vďaka tomu nedochádza k nežiaducemu rozrušeniu betónového povrchu, dlažby sú mrazuvzdorné a majú jednoduché čistenie.

Populárne vzory z betónovej dlažby

Jednou z najvýznamnejších výhod použitia betónových dlažieb je množstvo dostupných tvarov a veľkostí. Betónová prírodná dlažba môže byť umiestnená v rôznych vzoroch. Môžete ich uložiť do širokej škály tvarov a ich štruktúra umožňuje, aby boli protišmykové.

Niektoré z najpopulárnejších vzorov dlažby sú vzory s geometrickými tvarmi, „Náhodné“ vzory zahŕňajú umiestňovanie dlaždíc rôznych veľkostí do zložitých vzorov, ktoré sa na prvý pohľad javia ako „náhodné“. Betónové dlaždice sú ideálne do každého počasia a dodávajú vzhľad kameňa obkladom bazénov, terasám, ohniskám, vonkajším kuchyniam, terasám, vnútorným a vonkajším prechodovým priestorom a mnohým ďalším. Imitácia kameňa, betónu a dreva je najpopulárnejšia.

Prirodzená štruktúra dreva

Drevené terasy sú atraktívne a nehovoriac o mäkkosti pod nohami. A pretože je drevo tak ľahko náchylné na prvky a poškodenie hmyzom, musí byť neustále ošetrované tmelom a starostlivo udržiavané. Z tohto dôvodu veľa ľudí nepovažuje drevo z dlhodobého hľadiska za veľmi výhodné. Čo v prípade, že chcete drevo, zaručenú kvalitu a bez údržbovú dlažbu?

Dlažby BARK sú podarenou imitáciou drevených povrchov. Dlažba imitácia dreva napodobňuje svojím vzhľadom napr. kôru, pražec, dosku, trám, peň alebo letokruhy. Hodí sa na väčšie plochy, terasy a chodníky.

Dlažba k bazénu - Natural dlažba BARK
Natural dlažba BARK / Zdroj: PRESBETON.SK

Dlažba dekor dreva sa dá využiť aj jednotlivo ako nášľapné dosky. Systém BARK obsahuje dlažby, palisády, trávne lemy, žľaby, schody a kvetináče. Systém ponúka aj bazénové lemy. Ide tak o komplexné riešenie pre váš bazén, terasu aj celú záhradu.

Luxusný vzhľad travertínu

Sú obľúbenou možnosťou mnohých architektov a záhradných dizajnérov. Natural dlažba VERTO dodáva bazénu luxus a zmysel pre textúru. Populárne možnosti, ako sú práve travertínové dlaždice, sú nenáročné na pohľad aj pre nohy.

Dlažba Verto
Dlažba VERTO – bazénovy lem / Zdroj: PRESBETON.SK

Dlažba VERTO je inšpirovaná luxusným travertínom. V ucelenom systéme prvkov nechýbajú vnútorné a vonkajšie bazénové rohy aj minimalisticky strihané lemy. Travertín dlažba prináša k bazénom úplne nový estetický zážitok. Veľkoformátové dlažby v tvare obdĺžnika alebo štvorca si môžete zaobstarať v slonovinovej a šedej farbe. Okrem toho môžu byť dlaždice umiestnené v širokej škále vzorov, tvarov a veľkostí, aby ste vytvorili očarujúce a originálne vzory.

Pre milovníkov kameňa

Kameninové dlaždice z prírodného kameňa majú širokú škálu vzorov, tvarov, veľkostí a farieb, aby ste vytvorili očarujúce a originálne vzory. Najväčšou nevýhodou prírodného kameňa je cenová dostupnosť. Vzhľadom na vysoké náklady na ťažbu, konečnú úpravu a odvoz prírodného kameňa sú bazénové terasy z prírodného kameňa pre mnohých majiteľov domov cenovo nedostupné. Riešením je systém od spoločnosti PRESBETON.

Dlažba Lima
Dlažba Lima / Zdroj: PRESBETON.SK

Natural dlažba LIMA pripomína kamennú dlažbu s uhladeným kamenným reliéfom. K dispozícii sú štyri rôzne veľké dosky, ktoré je možné spolu vzájomne kombinovať. Vzhľadom na svoju výšku je dlažba určená iba pre pochôdzne plochy. Najmä do záhrady, na terasu a na pešie zóny. V okolí bazénov ju najlepšie dopĺňa bazénový lem BORNEO. Ten je určený na olemovanie bazénov i oválneho pôdorysu. Kamenná dlažba sa vyrába v dvoch farebných prevedeniach s reliéfnou povrchovou úpravou.

Natural dlažby PRESBETON sú ideálnym riešením pre okolie bazénov. Bazénová dlažba je vhodná pre celé exteriéry, vyznačuje sa svojou kvalitou, krásou a praktickosťou.

Dlažba k bazénu
Dlažba k bazénu – slonovinová, reliéfny povrch / Zdroj: PRESBETON.SK

Výber zo širokej ponuky povrchov inšpirovaných prírodou si môžete pozrieť na presbeton.cz

Sponzorovaný obsah / Zdroj: relife.sk, presbeton.sk
4.9/5 - (28 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články