17.7 C
Bratislava

Amazon hýbe trhom a bitcoin sa vracia späť na 40 000 dolárov.

- Reklama -

Za 5 dní narástla hodnota bitcoinu o 30% a priblížila sa k hranici 40 000 dolárov. Od hodnoty 30 tisíc sa dramaticky odrazila a ďalej drží. Môžu za to novinky a pondelkové otvorenie ázijských trhov.

Amazon bude príjmať bitcoin

Spoločnosť Amazon (zakladateľ Jeff Bezos) hľadá špecialistu a odborníka pre oblasť digitálnej meny a blockchainu a v následnom vyhlásení pre médiá uviedla: „Inšpirujeme sa inováciami, ktoré sa dejú v priestore kryptomeny, a skúmame, ako by to mohlo na Amazone vyzerať.„

„Veríme, že budúcnosť bude postavená na nových technológiách, ktoré umožňujú moderné, rýchle a lacné platby, a dúfame, že túto budúcnosť prinesieme zákazníkom Amazonu čo najskôr.“

Na pozícii Digital Currency and Blockchain Product Lead má mať uchádzač skúsenosti v oblasti kryptomien, digitálnych mien centrálnych bánk a distribuovaných účtovných kníh.

Digitálne meny a blockchain

Správ, ktoré ovplyvnili a zároveň oživili kryptomeny je niekoľko. Na bitcoinovom podujatí The B Word potešil Elon Musk nadšencov Bitcoinu. Zopakoval, že vlastní bitcoiny a verí im, rovnako ako Tesle, a povedal, že jeho ďalšia spoločnosť SpaceX drží bitcoiny.

Elon prvýkrát tiež povedal, že vlatní časť Etherea. Decentralizované financie (DeFi) majú  podľa nás potenciál už dnes.

Na podujatí vystúpili aj generálny riaditeľ spoločnosti Square a Twitter Jack Dorsey a generálna riaditeľka ARK Invest, Cathie Wood.

_______

Všetky informácie uvedené na našej webstránke sú zverejnené v dobrej viere a iba na všeobecné informačné účely. V žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako poradenstvo alebo investičnú radu. Akékoľvek kroky, ktoré ako čitateľ podnikneš na základe informácií nájdených na našej webstránke, sú výlučne na tvoje vlastné riziko. V relife.sk je našou prioritou poskytovanie vysoko kvalitných informácií. Venujeme čas identifikácii, overovaniu, šíreniu a tvorbe vzdelávacieho obsahu, ktorý je pre našich čitateľov užitočný.

Zdroj: relife, decrypt
4.9/5 - (12 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články