13.9 C
Bratislava

Baileys prináša na leto novú príchuť piňa Colada, ale aj skvelé recepty

- Reklama -

Nový tropický nádych klasického nápoja je ochutený kokosom a ananásom. Baileys sa zvyčajne spája s Vianocami, ale spoločnosť tvrdí, že táto limitovaná edícia je „dokonalým zážitkom pre všetky tvoje letné príležitosti“.

Nová limitovaná edícia a chuť letného pôžitku od spoločnosti Colada si vychutnaš už od apríla v Anglicku. Vo vybraných obchodoch ho kúpiš aj u nás.

Letný nápoj s Baileys

Do pohára pridaj 3-4 kúsky ľadu, nalej 50ml Baileys Colada ozdob ananásom a podívaj.

Letný nápoj s Baileys
Letný nápoj / Zdroj: Baileys

Baileys (Pina) Colada

Do mixéra pridaj 1-2 odmerky rozdrveného ľadu, 2 vrchovaté šálky mrazeného ananásu, 100 ml Baileys Colada. Rozmixuj na hladkú konzistenciu. Vychladený okraj pohára ponor do nasekaného kokosu a ozdob plátkom ananásu.

Pina Colada s Baileys
Piňa Colada / Zdroj: Baileys

A leto si môžeš vychutnať. Ak to nestačí je tu ešte recept so zmrzlinou.

Zmrzlina

Do misky pridaj 3 kopčeky vanilkovej zmrzliny, na oblohu použi maliny, kokos prípadne iné tropické ovocie. Zalej 50ml Baileys Colada. Ozdob plátkom ananásu a hotovo.

Zmrzlina s Bayleys
Zmrzlina / Zdroj: Bayleys

Mimochodom, nie je to zložitý nápoj, typická piňa colada sa pripravuje z rumu, kokosového krému alebo mlieka a ananásového džúsu a potom sa mieša a vychladí. Teraz môžeš preskočiť všetky tieto kroky okrem nalievania do pohára.

Značka vydala vo februári aj Deliciously Light, verziu svojho Original Irish Cream, ale je vyrobená s o 40% menej cukru a o 40% menej kalórií ako originál.

Existuje tiež niekoľko ďalších príchutí, vrátane Strawberries & Cream , Red Velvet  a Apple Pie a Salted Caramel Cold Brew.

Kúsok histórie

Od roku 1865 rodina Haydenovcov úspešne prevádzkuje svoju rodinnú farmu so silným zameraním na význam biodiverzity. Teraz už štvrtá generácia majiteľov Joe a Michael Haydenovci sa snažia zachovať prírodné dedičstvo svojej mliečnej farmy.

Íri pálili whisky už niekde okolo roku 1000 n. l., keď si ju írski mnísi priniesli z návštev v stredomorských krajinách. Slovo whisky sa prekladá z írčiny ako „vody života“.

Zdroj: relife.sk, Baileys

 

 

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články