Vyštudované konzervatoristky Kristin (spev), Zuzka (spev) a Kriss (klavír a kompozícia) v decembri 2015 založili hudobné dievčenské trio. Hudbe sa venujú od detstva a nápad založiť skupinu vznikol z potreby zaplniť dieru na trhu. Kristin bola vtedy súčasťou tímu, ktorý sa podieľal na organizácii firemných eventov aj výberom jednotlivých umelcov. Viackrát sa s tímom ocitli v situácii, keď si už nevedeli z ponuky vybrať.

Ťažiskom hudby Chick2Chick sú známe piesne v anglickom jazyku, prerobené do osobitých aranžmánov s prvkami jazzu, soulu a latina, využívajúcich ženský trojhlas. Chick2Chick hrajú live koncerty a samy si zabezpečujú celú hudobnú produkciu. Zároveň v ich tvorbe nenájdeme len cover verzie známych piesni, ale snažia sa robiť vlastné aranžmány svetoznámych hitov, tak aby do nich dali kúsok seba a tým ich ozvláštnili. Súčasne pracujú aj na vlastnej tvorbe a prvé CD plánujú vydať na budúci rok.

Speváčky Chick2Chick

Kristin od detstva túžila spievať v jazzových podnikoch, popri speve študovala aj hru na klavir, oslovila Kriss, momentálne úspešnú bakalárku na VŠMU, odbor klavír. A keďže stačí jeden klavír v skupine, tak si Kristin vybrala iný nastroj, ku ktorému inklinuje a to bicie vo viac akustickej verzii, teda hrá rytmiku na cajon. Zároveň chceli svoje vystúpenia spestriť viachlasmi, a tak sa k nim pridala ich dlhoročná kamarátka a kolegyňa z branže Zuzka, čim vznikol žensky trojhlas. Každá z dievčat ma špecifickú farbu hlasu, pričom spolu vytvárajú netradičné harmónie.

Slovenské trio Chick2Chick

Členky tria aktuálne účinkujú aj v Divadle Nová scéna, kde sú súčasťou off-stage zboru. Všetky tri môžete počuť v muzikáli Cats a Kristin aj v muzikáli IAGO. Svoje skúsenosti majú aj so štúdiovým nahrávaním – od 2010 spolupracujú so štúdiom Creative Music House ako vokalistky pri nahrávaní dabingu k piesňam Disneyho rozprávok – Kráska a zviera, Mappet show, Popoluška, Aladin, Frozen, Ľadová show, Vaiana. Kriss je od októbra súčasťou turné Richarda Müllera Ona a On.

Živé koncerty Chick2Chick sú nielen hudobným, ale aj estetickým zážitkom. Príď sa presvedčiť na niektorý z ich koncertov, kde je vždy skvelá atmosféra. Vypočuj si ich:

Foto: Chick2Chick Autor: Ľubomíra S.