17.7 C
Bratislava

Fonty na stiahnutie zadarmo nielen pre grafikov

- Reklama -

Na stránke si môžeš zadarmo stiahnuť písma a použiť ich na svojich stránkach pri navrhoch nadpisov, odsekov, zoznamov alebo iných textových prvkov. Fonty sa tiež ľahko inštalujú na MacOS, Windows a Linux alebo Photoshop, Figma, Sketch a Adobe InDesign. Ak si sa nikdy nestretol s inštaláciou kolekcií písiem, prečítajte si podrobný návod.

Fonty na stiahnutie
Fonty na stiahnutie / Zdroj: Fontshub.pro

Fotny na stiahnutie

Free Fonty aj pre webstránky

Pre pohodlie pri výbere písiem na portáli funguje inteligentný vyhľadávací nástroj pre výber fontov aj podľa kategórií. Po zadaní textu do poľa vyhľadá sady fotov v reálnom čase s kľúčovým slovom v názve. Ak v databáze existuje kolekcia, v rozbaľovacej oblasti sa zobrazí zoznam odkazov. Kliknutím na ktorúkoľvek z nich sa automaticky presmeruje na stránku s podrobným popisom rodiny fotnov.

Každé písmo má svoju samostatnú stránku, kde sú všetky dostupné štýly prezentované vo vizuálnej podobe.  Stačí kliknúť na ikonu zdvihnutým alebo dole prstom.

Ak chceš stiahnuť požadovanú rodinu fontov, klikni na tlačidlo sťahovania. Po kliknutí sa otvorí okno s návrhom na poskytnutie materiálnej alebo „sociálnej“ pomoci. Web FontHub nefunguje na komerčnom základe.

Balíčky fontov stiahnuté z webu obsahujú aj štýly písma vo formátoch TTF, EOT, WOFF a WOFF2 . Ďalej nájdeš súbor stylesheet.css s preddefinovanými štýlmi pripojenia cez @ font-face na vaše stránky. Vďaka tomu nemusíte tráviť čas písaním pravidiel sami.

Aj keď sa do portálu neustále pridávajú písma, z dôvodu obmedzených zdrojov je ťažké sledovať všetky aktualizácie. Môžeš tiež poslať meno alebo odkaz na balíček, ktorý nie je v katalógu.

Všetky práva na písma, ktoré sú zverejnené na webe patria ich príslušným vlastníkom.

Zdroj: Relife.sk
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články