22.8 C
Bratislava

IOTA oznámila spoluprácu s automobilkou Jaguar Land Rover

- Reklama -

IOTA (kryptomena) oznámila svoju spoluprácu s automobilkou Jaguar Land Rover a francúzskym výskumným a vývojovým strediskom v oblasti energetiky Engie Lab Crigen pre dokument PoC (dôkaz koncepcie), ktorý demonštruje sledovanie energie automobilu pomocou technológie DLT (Distributed ledger technology). Ich cieľom je ukázať ľuďom zdroj i využitie energie Jaguar I-Pace prostredníctvom elektrárne Trondheim.

IOTA je kryptomena, ktorá nepoužíva klasický blockchain, ale je založená na technológií Tangle. Tradičný blockchain vyzerá tak, že každý blok nasleduje iný v určitom poradí. Tangle na druhej strane vyzerá trochu voľnejšie. Účelom IOTA je slúžiť ekonomike nazývanej internet vecí (Internet of things – IoT).

Land rover a IOTAZdroj: coincodex a relife

Využitie IOTA v automobilovom priemysle

Údajne sa Jaguar I-Pace skladá z inteligentnej peňaženky s podporou Iota, ktorá by sa mohla využívať na nabíjanie energie, nazvanú „Zelené nabíjanie“, ktorá je tiež sledovaná technológiou IOTA Distributed Ledger Technology. To by vlastníkom I-Pace umožnilo nabíjať svoje vozidlá výlučne trvalo udržateľným zdrojom energie. Zákazníci môžu ďalej získať mince IOTA tým, že umožnia ich vozidlu nahlasovať informácie o situácii na ulici, o počasí a premávke. Tokeny IOTA sa dajú použiť na platenie služieb, ako sú parkovanie, mýto a nabíjanie.

Koncept Proof-of-Concept bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou ENGIE Lab CRIGEN, výskumným a vývojovým centrom skupiny ENGIE, francúzskym prevádzkovateľom energie, ENTRA, nórskou realitnou organizáciou a nadáciou IOTA. Okrem toho bola vytvorená pri príležitosti otvorenia ENTRA Powerhouse Brattørkaia, ďalšej úplne novej energeticky pozitívnej štruktúry v Trondheime.

Podľa oficiálneho vydania organizácie ukázali, ako systém umožňuje priebežné sledovanie využívania energie a pôvodu zariadenia Jaguar I-Pace, ktoré získalo titul „2019 Svetový automobil roka“ spojený s budovou prostredníctvom elektrickej nabíjačky.

V nedávnom oznámení IOTA (MIOTA) uviedla, že tento spôsob využíva Tangle, permanentnú technológiu IKT Distribuovanej knižnice, na zaznamenanie všetkých zdrojov a transakcií, ktoré sú chránené pred neoprávnenou manipuláciou. Okrem toho prispieva k vedomostiam spoločnosti ENGIE Lab CRIGEN o energii, inteligentnom meste, správe zariadení a jej schopnostiach v IOTA posilňovať vývoj IoT.

Russell Vickers, manažér inžinierskej skupiny Jaguar Land Rover, uviedol, že

Táto agilná iniciatíva jasne ukazuje, ako môžu mestá transformovať infraštruktúru aj dopravu na udržateľný a vzájomne prospešný ekosystém; sme nadšení, že môžeme verejnosti ukázať, ako energeticky sebestačné budovy a vozidlá, ako napríklad I-Pace, môžu v tejto demonštrácii vytvoriť pozitívnu inováciu v oblasti udržateľnosti v súlade s cieľovou nulovou stratégiou spoločnosti Jaguar Land Rover.

Jaguar I-Pace je podporovaný inteligentnou peňaženkou vytvorenou spoločnosťou Jaguar Land Rover. Peňaženka okrem toho využíva technológiu IOTA a umožňuje vozidlu autonómne získať peniaze za nahlasovanie informácií o výmoľoch, klimatických podmienkach a premávke, atď. , Je možné skonštatovať, že spoločnosť Jaguar Land Rover sa tento rok v apríli spojila s nadáciou IOTA, aby otestovala softvér, ktorý vodičom umožňuje získavať digitálnu menu za zdieľanie informácií.

Myšlienka IOTA je má obrovský potenciál pretvoriť niekoľko odvetví. Tangle má možnosť stanoviť nové štandardy v automobilovom priemysle, v odvetví s domácimi spotrebičmi a prakticky všade, kde môžeme použiť IoT a mikroplatby.

#Technologia #partnerstva #Jaguar #IOTA #MIOTA

Zdroj: Cryptonews a Relife

Odporúčané

[fusion_blog layout=“medium“ blog_grid_columns=““ blog_grid_column_spacing=““ blog_masonry_grid_ratio=““ blog_masonry_width_double=““ equal_heights=“no“ number_posts=“1″ post_status=““ offset=“1″ pull_by=“category“ cat_slug=“kryptomeny“ exclude_cats=““ tag_slug=““ exclude_tags=““ orderby=“date“ order=“DESC“ thumbnail=“yes“ title=“yes“ title_link=“yes“ content_alignment=““ excerpt=““ excerpt_length=““ strip_html=“yes“ meta_all=“no“ meta_author=“no“ meta_categories=“yes“ meta_comments=“yes“ meta_date=“yes“ meta_link=“yes“ meta_tags=“yes“ scrolling=“no“ grid_box_color=““ grid_element_color=““ grid_separator_style_type=““ grid_separator_color=““ padding_top=““ padding_right=““ padding_bottom=““ padding_left=““ hide_on_mobile=“small-visibility,medium-visibility,large-visibility“ class=““ id=““][/fusion_blog]

Dôležité upozornenie pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke relife.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Hoci sa venujeme téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. Portál relife.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch.  V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články