16.5 C
Bratislava

Náhoda vylúčená: AI a učiace algoritmy dobývajú svet zoznamovania

- Reklama -

Technológie si v našich životoch získali nenahraditeľné miesto a ich využitie má čoraz väčší dopad na všetky oblasti života. Môže nám však AI algoritmus pomôcť nájsť skutočnú lásku? Dokáže odhaliť toho pravého či pravú?

Podľa prieskumov začínajú byť online aplikácie na zoznamovanie také populárne, že o 10 rokov už bude za zoznámenie vďačiť online priestoru viac ako 50 % párov.

Vďaka pokroku je zoznamovanie sa v online svete pomocou AI algoritmov adekvátnejšie, čoraz príjemnejšie a aj bezpečnejšie. A vybrať si z veľkého množstva takýchto zoznamiek ľuďom dnes veľmi dobre pomáha nástroj Loving.is.

Za správne spárovanie v jednotlivých aplikáciách zodpovedá AI alebo učiace algoritmy. Prečo je AI, umelá inteligencia, vhodná na vyhľadávanie správneho partnera?

Relevantnejšie spojenia partnerov

Učiace algoritmy dokážu na základe správania užívateľov aplikácie a údajov z profilu vytvoriť adekvátnu zhodu, a teda nájsť dvojicu ľudí, ktorí budú na základe informácií k sebe dokonale ladiť. Spoločnosti, ktoré AI využívajú, sa snažia vytvoriť dvojice na základe osobnostných vlastností, hudobného vkusu, životných postojov, zvieracích preferencií a mnohých iných kritérií.

Pomáhajú ľuďom pri offline stretnutiach

Základným cieľom každého online zoznamovania je, aby sa ľudia neskôr stretli offline. Mnohé spoločnosti preto používajú umelú inteligenciu na podporu takýchto stretnutí. Pri stretnutí môžu pôsobiť ako kouči, ktorí dohliadajú, aby stretnutie prebehlo hladko. Pomôžu vám nájsť najvhodnejšie miesto na stretnutie alebo poradia, ako viesť konverzáciu.

Zoznamka a umelá inteligencia (AI)
Zoznamka a umelá inteligencia (AI) / Zdroj: Shutterstock

Blokovanie nevyžiadaného obsahu

Urážlivý alebo nevyžiadaný obsah dokáže pokaziť dojem z celého zoznamovania, a preto sa mu snažia aplikácie čo najviac vyhnúť. Mnohé zoznamky dokonca filtrujú nielen prijímanie nevhodných správ, ale aj fotografií, pričom dávajú možnosť užívateľovi takéto snímky odmietnuť.

Bezpečnosť na prvom mieste

AI dokáže minimalizovať spam a zabrániť podvodníkom zneužívať aplikáciu. Aplikácie sú už technologicky natoľko vyspelé, že dokážu rozoznať nielen spam, ale aj falošné profily. Overujú dôveryhodnosť informácií i relevantnosť profilových fotografií. Pri offline stretnutí tak neprichádza ku sklamaniu a stretnutie je tak oveľa bezpečnejšie.

Vytváranie párov na základe genetiky

Technológia aplikácií postupuje veľkou rýchlosťou, o čom svedčí aj fakt, že postupne sa na svete udomácňujú aj moderné zoznamky, ktoré spájajú ľudí na základe genetiky. Vďaka zaslaným vzorkám DNA vám dokážu aplikácie vyhľadať najrelevantnejšieho partnera, s ktorým bude vaša „chémia“ podľa genetiky najlepšie fungovať.

Behaviorálne správanie ako základ pre zhodu

Učiace algoritmy dokážu na základe údajov o správaní jednotlivcov nájsť najlepšiu zhodu pre každého. Kognitívna behaviorálna teória v aplikácii tak dokáže pre vás nájsť partnera, ktorý sa bežne správa tak, ako by ste si želali.

Nielen pre tieto výhody sa zoznamovanie v online svete teší veľkej obľube. A aj vy si s tou správnou aplikáciou tak konečne môžete nájsť partnera svojich snov. Inteligentná aplikácia vám pritom poradí, ktorý je ten najlepší.

Zdroj: tento obsah je sponzorovaný.
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články