16.5 C
Bratislava

No Time to Die. Nakrúcal sa aj v starobylom Talianskom mestečku

- Reklama -

No Time to Die je 25. bondovkou. Daniel Craig (James Bond) si zahral hlavného predstaviteľa posledný raz. Štáb filmárov si vybral pre nakrúcanie zaujímavú a obľúbenú lokáciu, ktorú sme navštívili. Je ňou mestečko Matera na juhu Talianska.

Natáčanie filmu začalo od 2. apríla 2019 a v Taliansku sa nakrúcalo v auguste. Toto miesto sme navštívili v júli, teda pred nakrúcaním. Natáčalo sa tu už mnoho filmov a to vrátane známeho filmu Umučenie Krista. Je to nádherné starobylé mestečko, ktoré odporúčame. Natáčanie prebiehalo aj na Jamajke, v Nórsku, Anglicku a v Karibskom mori.

Zaujímavosti z natáčania

Filmari pri nakrúcaní spolupracovali s britskou automobilkou Aston Martin a vo filme sa objavil aj Jaguar Land Rover. Tento film sa po prvýkrát, natáčal v tejto sérii 65MM filmovými kamerami IMAX.

Záporáka si zahral obľúbený herec Rami Malek, ktorého poznáte zo seriálu Mr. Robot.

A teraz krátke intro k filmu.

V rámci programu „ No Time To Die“ opustil Bond aktívnu službu a teší sa pokojnému životu na Jamajke. Jeho pokoj netrvá dlho, keď sa objaví jeho starý priateľ Felix Leiter zo CIA so žiadosťou o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca je oveľa komplikovanešie, ako sa očakávalo, a vedie Bonda na stopu záhadného darebáka vyzbrojeného novou a nebezpečnou technológiou.

Check out the exclusive #NoTimeToDie IMAX poster. The 25th Bond film is the first to have select sequences filmed using IMAX cameras.

114.6k Likes, 591 Comments – James Bond 007 (@007) on Instagram: „Check out the exclusive #NoTimeToDie IMAX poster. The 25th Bond film is the first to have select…“

Premiera je začiatkom apríla. Oficiálny soundtrack k #NoTimeToDie od @hanszimmer bol vydaný 27. marca.

Natáčanie v Matere na juhu Talianska

Začiatok filmu sa odohráva v Matere v južnej talianskej oblasti Basilicata. Nenechaj si újsť úchvatnú scenériu Sassi di Matera. Ohromujúca Sassi di Matera je najstaršia časť mesta, ktorá sa skladá z labyrintu jaskynných obydlí, kostolov a kláštorov. Je rozdelené do okresov Sasso Caveoso a Sasso Barisano a sú jedným z najstarších fungujúcich miest na svete.

Starosta mesta Raffaello De Ruggieri pre The Times povedal, že 400-členný štáb, plus komparz a turisticky ruch môžu podporiť miestnu ekonomiku o viac ako 12 miliónov eur.

Matera: miesta natáčania filmu No Time to Die

Výhľad na starobylé mesto Sassi/Sasso Barisano. Miesto natáčania: Belvedere di Piazza Giovanni Pascoli. Na snímke je herečka Léa Seydoux.

Belvedere Luigi Guerricchio

Jedno z miest nakrúcania bolo neďaleké mestečko Gravina v Puglii. Miesto natáčania: Ponte Acquedotto sul torrente Gravina.

Gravina - Puglia

Podvečerná prechádzka s výhľadom na kostol Santa Maria De Idris. Nachádza sa v hornej časti skalnatého výbežku Montirone, neďaleko San Pietro Caveoso. Poloha je krásna a ponúka jedinečný výhľad na mesto a Gravinu. Miesto natáčania: Matera ulica Muro (via Muro).

James Bond - Location Matera via Muro

James Bond - miesto Matera ulica Muro

Miest pre naháňačky po meste Matera bolo viacero. Miesto natáčania: ulica Madonna della Virtù (Via Madonna delle Virtù).

James Bond - Matera location

Ďalšie miesto natáčania v Matere. Miesto: Via Madonna delle Virtù, ale aj Piazza S. Pietro Barisano.

James Bond - location via Madonna delle Virtu

Driftovanie v zákrutách na námestí Vittorio Veneto. Miesto natáčania: Piazza Vittorio Veneto.

James Bond - location Matera Piazza Vittorio Veneto

Ak navštíviš mesto Matera určite si pozri kostol sv. Jána Krstiteľa na námesti San Giovanni. Miesto natáčania: Piazza San Giovanni. Zvony, ktoré sú v zábere boli ale dotvorené počítačom.

James Bond - location Matera Piazza San Giovanni

Pre skok s motorkou, museli tvorcovia vyrobiť plošinu, ktorá slúži ako rampa aby mohol kaskadér dopadnúť v druhom zábere na námestie pred katedrálu. Miesto natáčania: Cathedral of Saint Mary ‚della Bruna‘ and Saint Eustace.

Matera - James Bond - location: Cathedral of Saint Mary

Prechádzalo sa ulicou Fiorentini a mnohými ďalšími. Miesto natáčania: ulica Fiorentini.

Videa z natáčania

Matera bola v roku 2019 navštevovaná podstatne viac, nakoľko bola Európskym hlavným mestom kultúry.

Pre pandémiu sa premiéra filmu sa presunula na 30. september 2021.

Zdroj: Relife, Kurátor: Petrém, Fotografie: Universal Pictures
4.8/5 - (18 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články

Top filmy roku 2024

Top seriály roku 2024

Top seriály roku 2023