17.7 C
Bratislava

Čaká ťa výmena pasu? Over si, či máš odchylku zápisu v čipe.

- Reklama -

Ministerstvo vnútra (MV) SR spustilo službu na overenie cestovného pasu. Chybný zápis údajov v čipe spôsobuje, že niektoré prechodové terminály nenačítajú dáta z tvojho pasu. Držiteľmi takýchto pasov môžu byť osoby, ktoré o pas požiadali medzi 11. novembrom 2022 a 30. januárom 2023.

„Váš cestovný pas bol vyrobený s odchýlkou zápisu údajov v čipe.“

Aj ja budem musieť počkať na SMS a následne absolvovať výmenu pasu. Po vydaní pasu v decembri som začiatkom januára cestoval do Abu Dhabí. Do krajiny a z krajiny som sa dostal bez problémov. Na letisku v oboch smeroch som však musel absolvovať overenie pasu. A to aj napriek tomu, že som mal pas zapísaný v aplikácii leteckej spoločnosti a vykonal som online check in.

Budem musieť počkať na SMS na moje telefónne číslo alebo správu na email, ktoré som uviedol pri podaní žiadosti o vydanie pôvodného cestovného pasu.

„Doručená správa bude obsahovať všetky potrebné informácie o bezplatnej výmene pasu na ktoromkoľvek oddelení dokladov v SR.“.

Neprišla ti SMS o výmene pasu a potrebuješ cestovať?

Nakoľko cestujem rád a často budem zvažovať o možnosti vydania druhého cestovného pasu.

Ak v dohľadnej dobe cestuješ do zahraničia a v cestovnom pase s odchýlkou zápisu údajov v čipe máš platné víza, prípadne si číslo takéhoto pasu použil pri nákupe letenky, Ministerstvo vnútra odporúča požiadať o bezplatné vydanie druhého cestovného pasu s 5-ročnou platnosťou. Bližšie informácie získaš na ktoromkoľvek oddelení dokladov v SR.

Zdroj: minv.sk a relife.sk / Kurátor: Peter Miškus
4.9/5 - (9 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články