22.8 C
Bratislava

Podpora eSIM slovenských operátorov

- Reklama -

eSIM na Slovensku, ktoré ponúkajú už dvaja operátori. Prinášame ti aktuálne vyjadrenia operátorov k technológii eSIM.

Veľkou výhodou eSIM je, že šetrí miesto v telefóne a vytvára priestor pre zlepšenie vode odolnosti zariadení. Navyše, čip eSIM karty je 2x menší v porovnaní s klasickou nano-SIM. My sme vyskúšali eSIM s iPhone XS a funguje v pohode, ovládanie a výber operátora pri vytáčaní je intuitívne. Podrobné nastavenie eSIM pre iPhone. eSIM podporujú zatiaľ Apple produkty iPhone XS, iPhone XS Max alebo iPhone XR so systémom iOS 12.1 alebo novším.

Podpora eSIM / zdroj telekom.at

Aktualizované: podpora eSIM slovenských operátorov (30.1.2021)

Telekom

Technológiu eSIM plánujeme nasadiť v budúcnosti a momentálne ju testujeme na nadnárodnej úrovni v skupine Deutsche Telekom. O jednotlivých zariadeniach, podpore či spôsobe aktivácie sa budeme môcť rozhodnúť až pri nasadení. (1. 2. 2019)

4ka

Pozorne sledujeme trendy v oblasti SIM technológii a autentifikačných nástrojov mobilných sieti a v správnom okamihu, keď to bude výhodné pre koncového užívateľa, zvážime nasadenie novej technológie do siete. Každá nová technológia má pre užívateľa totiž nielen výhody, ale aj nevýhody. (Aktualizované 6. 9. 2019)

O2

Službu eSIM (embeddedSIM) ponúka operátor O2 od 21. 4. 2020. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek O2 predajni, kde dostaneš kartičku s vytlačeným eSIM QR kódom. Cena aktivácie eSIM u O2 je 10€. Telefón alebo iné zariadenie pripojíš na Wi-Fi a naskenuješ QR kód cez nastavenia v telefóne. eSIM sa automaticky prihlási do siete a hneď môžeš volať, posielať SMS či využívať internet. Zdroj O2 a eSIM

Recenzia eSIM u O2

Orange

Orange začal poskytovať službu eSIM v decembri minulého roka. Ako prvý operátor na Slovensku začal podporovať eSIM karty a zároveň spolu so Samsungom spustil predaj inteligentných LTE hodiniek Samsung Galaxy Watch s podporou eSIM. eSIM karta je zabudovaná priamo do zariadenia, vďaka čomu zákazníkom úplne odpadá akákoľvek manipulácia a starosť s tradičnými plastovými SIM kartami a prináša im množstvo ďalších výhod. My len dodávame, že dnes podporuje aj zariadenia iPhone s podporou eSIM, ktoré sme vyskúšali.

Unikátna technologická novinka eSIM (Embedded SIM) je náhradou za plastové SIM karty pre mobilné telefóny, ale aj tablety, smart hodinky, notebooky, malé senzory alebo inteligentné autá. Zásadná zmena spočíva v zabudovaní čipu SIM karty v zariadeniach priamo od výrobcu, takže zákazníci ju už nemusia fyzicky vkladať do otvoru pre SIM karty. Zároveň sa už nikdy nedostanú do situácie, kedy by museli riešiť jej poškodenie, zlomenie či stratu

„eSIM karty považujeme za skutočnú technologickú inováciu, ktorá zákazníkom prináša nové možnosti komunikácie. Pevne veríme, že smart hodinky od Samsungu s eSIM, ktoré sú v našej ponuke, zákazníci ocenia a budú si naplno užívať všetky výhody, ktoré táto technológia prináša,“ vysvetľuje Ivan Golian, riaditeľ úseku informačných systémov a sietí spoločnosti Orange Slovensko.

Ako si zákazník jednoducho aktivuje eSIM?

Zákazníci nemusia merať cestu na najbližšiu pobočku. Jediné, čo k aktivácii eSIM potrebujú, je zariadenie podporujúce túto technológiu a eSIM profil, ktorý reprezentuje program (paušál). Svoj eSIM profil získajú vo forme QR kódu, ktorý je potrebné nasnímať do zariadenia. Po úspešnom nasnímaní je možné číslo a paušál využívať v priebehu niekoľkých sekúnd, hneď po prihlásení do siete. Na jeden čip je možné nahrať aj viac profilov, aktívny však môže byť len jeden a je možné ho aj kedykoľvek odstrániť. Navyše, medzi profilmi je možné prepínať.

Nakoľko zabudovanú eSIM do zariadenia prinášajú ich jednotliví výrobcovia, Orange zaručuje svojim zákazníkom jej plnohodnotnú funkčnosť na tých zariadeniach, ktoré doteraz sám otestoval a zároveň ich má v ponuke. Aktuálne sú to nové smart hodinky od Samsungu. Orange však bude portfólio zariadení vybavených touto prevratnou technológiou postupne rozširovať.

esim-samsung galaxy watch

Zdroj: Orange Slovensko, O2, Telekom, 4ka
Tag: #eSIM 

 

 
5/5 - (17 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články