12.8 C
Bratislava

Skúsenosti s O2 eSIM

Službu eSIM (embeddedSIM) ponúka operátor O2 od konca apríla 2020. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek O2 predajni, kde dostaneš kartičku eSIM s vytlačeným QR kódom a fičíš. Cena aktivácie eSIM O2 je 10€. Aká je naša recenzia na eSIM?

O2 eSIM skúsenosti
O2 eSIM skúsenosti / Zdroj: Relife.sk

Aká je realita a skúsenosť?

Aj keď O2 nemá atraktívne dátove balíčky, ale potreboval som alternatívu v prípade slabšieho pokrytia u operátora 4ky. Potreboval som druhú službu ale cez eSIM. Nakoľko mam iPhone, ktorý podporuje technológiu eSIM bola by škoda ju nevyužiť.

Druhé číslo zo 4ky chcem preniesť do O2. Tvoju SIMku pri prenose čísla operátor vôbec nepotrebuje. Aj keď chceš eSIM musia ti aktivovať najskôr štandardnú kartu SIM. Čo je naozaj zvláštne keď za eSIM platíš samostatne poplatok. Samozrejme za štandardnú SIM kartu si musíš zaplatiť. Poplatok je 2€ (program „Volnosť“) s 2€ kreditom. Najskôr ti aktivujú SIM. Ak je SIM aktívna prenesú do nej číslo, ktoré chceš do O2 preniesť. V tomto momente je tento proces stále zbytočný. Chcel som predsa eSIM. 🙂

Dostal som sa do bodu kedy už môžem kúpiť eSIM. Kúsok papiera s QR kódom a službou eSIM bez kreditu za 10€ (sú tam samozrejme 2€ zo zakúpenej štandardnej SIMky).

instalacia a nastavenie karty eSIM
instalacia a nastavenie karty eSIM / Zdroj: Relife.sk

eSIM je aktivované do 15 min. Stači len naskenovať QR kód a mobil si už vie nastaviť všetko sám.

instalacia esim qr
instalacia esim / Zdroj: Relife.sk

eSim bude fungovať ihneď, ale len so zakúpenou SIM a číslom, ktoré je k nej pridelené. Tvoje prenesené číslo bude fungovať až o 4 dni. Prenos čísla od starého k novému operátorovi trvá v 21. storočí až 4 dni.

zobrazenie eSIM na mobile
zobrazenie eSIM na mobile / Zdroj: Relife.sk

Verím, že sa dočkám.

… dočkal som sa a číslo mám prenesené. 🙂

V mobile si môžeš nastaviť aj to, ktoré číslo bude sekundárne, a ktoré hlavné (primárne). Aj to, či sa majú používať dáta od jedného operátora a manuálne si vyberieš, ktoré chceš aby sa práve používali, alebo si zvolíš také nastavenie, že sa vyberie operátor pre mobilné dáta automaticky podľa kvality signálu.

Zdroj: Petrém

Podpora slovenských mobilných operátorov

 

4.5/5 - (16 hodnotení)
- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

Reklama

Súvisiace články