20.5 C
Bratislava

Porovnanie iPhone 11 Pro vs. iPhone Xs

- Reklama -

iPhone 11 zosadil

XS. Teraz môžeme porovnať ceny iPhone 11 s iPhone XS. Oplatí sa ti ísť do nového iPhonu? Všetko sa dozvieš pri porovnaní kľúčových parametrov.

Nový iPhone 11 od Apple začína od 820 EUR / 699 USD. To je oveľa dostupnejšia cena ako pred uvedením iPhonu XS na trh. Pri tradičnom spôsobe cenoviek od Apple, na ktoré sme zvyknutí sa cena výrazne zvyšuje ak zvolíš úložisko 128GB, 256GB, alebo 512GB. Základný model má 64GB. Model iPhone 11 je predurčený na to, aby bol veľmi populárny. Má takmer rovnaký hardvér ako model Pro, ale za oveľa rozumnejšiu cenu.

Porovnanie iPhone 11 vs Xs (Compare)

Zdroj: Apple, Edit: Relife

Ak ho porovnáme s telefónom iPhone XS je zrejmé, že ti bude niečo u základnej jedenástky chýbať oproti aktuálne špičkového telefónu Pro. Neexistuje tam žiadna OLED obrazovka s ultra vysokým rozlíšením, žiaden rám z ocele, žiadny teleobjektív a dokonca je hrubší.

Teleobjektív nám bude naozaj chýbať, ale pri iPhone 11 oproti Xs je pridanou hodotou vyššiu výkon a dlhšia výdrž batérie. Nabíjanie je u nového iPhonu rýchlejšie –  za 30 minút nabiješ 50% z kapacity batérie.

iPhone 11 má výdrž na pozeranie až 17 hodín videa, zatiaľ čo na telefónoch iPhone XS to je 14 hodín. Zároveň 65 hodín počúvania hudby , čo pri iPhone XS je 60 hodín.

Apple vyrába vlastné procesory. Po stránke CPU i GPU jednotky je A13 Bionic približne o 20% výkonnejší ako A12. Apple vylepšil schopnosť strojového učenia sa procesora, čo pomáha pri kamere a AR.

IPhone 11 však má jednu zaujímavú výhodu. Má nový nočný režim a ako Apple tvrdí, spája deväť expozícií, aby získal niekoľko jasných záberov s vysokým dynamickým rozsahom, aké môžeš napríklad získať od modelu Huawei P30 Pro. Kvalita obrazu pri slabom osvetlení bola už niekoľko rokov slabou stránkou iPhone.

Porovnanie iPhone 11, iPhone 11 Pro a Xs

Keď pozrieš tabuľku tak vec, že ak máš už XS neoplatí sa ti kupovať len po roku iPhone 11 Pro. Kto má iPhone 8 a starší, tak to má zmysel.

V rýchlostnom teste  čelí nový iPhone 11 Pro kritike. Pri teste, ktorý zverejnil EverythingApplePro na svojom YouTube kanále sa ocitol aj iPhone XS. V rýchlostnom teste pri otváraní aplikácii a skúške správy RAM pamäte odhalil víťaza. Stal sa ním práve iPhone XS. iPhone XS porazil svojho nástupcu 11 Pro pri spúšťaní hier, správe pamäti RAM. Dokázal udržať viac spustených aplikácií ako iPhone 11 Pro. Aktualizáciami nového iOS 13 sa to môže ale zmeniť. Dôvodom prečo neprešiel testom môžu byť aj softvérové nedostatky a nedostatočná optimalizácia iOS 13 s aplikáciami.

Test rýchlosti iPhonov 10S a 11Pro

 

Samozrejme ak rád a často fotíš a máš dosť eur, tak ten širokáč využiješ. Či sa rozhodneš si spraviť Vianoce je samozrejme na tebe.
Zdroj: Relife.sk Kurátor: Petreeme

 

- Reklama -

Ak si našiel/a v článku chybu alebo máš pripomienky, daj nám prosím vedieť na media@relife.sk

Najčítanejšie

- Reklama -

Súvisiace články